יוזמה חדשה: "יום האחדות״ לזכר שלושת הנערים יהפוך ליום ממלכתיועדת החינוך של הכנסת, בראשות ח"כ יעקב מרגי (ש"ס), קיימה ישיבה מיוחדת בנושא "יום האחדות" לזכרם של שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו, אייל יפרח, גיל-עד שער, ונפתלי פרנקל, אשר התקיים לראשונה השנה- ביום חטיפתם

בישיבה השתתפו: יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, ח"כ יעקב מרגי, נציגי משרד החינוך, נציגי עיריית ירושלים, ראש מועצת התלמידים הארצית- אליהב בטיטו, מנכ"ל ארגון גשר- אילן גאל-דור,  ח"כ מירב בן ארי, ח"כ ענת ברקו, שולי מועלם, והוריהם  של הנערים.

במהלך הישיבה דנו הנוכחים בהטמעת ערכי יום האחדות הראשון שהתקיים לפני כחודש, וכן בהפיכת יום זה ליום ממלכתי ורשמי בלוח השנה של מערכת החינוך. בנוסף דנו הנוכחים בהרחבת שיתופי פעולה של יום האחדות  עם גורמים נוספים.

בתום הדיון, הוועדה החליטה להמליץ שמערכת החינוך תציין בלוח השנה את "יום האחדות". כל מוסדות החינוך לסוגיהם יקדישו יום זה לפעולות שונות לאחדות בין כל חלקי העם.

כמו כן הוחלט שהוועדה תפנה  לשרת התרבות והספורט, מירי רגב לציין את "יום האחדות" גם במוסדות התרבות והספורט. בנוסף הוועדה תפנה לשרת התרבות והספורט, יו"ר ועדת השרים לענייני סמלים וטקסים, לציין את "יום האחדות" כיום לאומי בלוח השנה, וליזום שינוי בחקיקה לשם כך, במידת הצורך.

בת גלים שער , אמו של גיל-עד אמרה בדיון כי, "בשנה שעברה נחשפנו כולנו לשיאים של רוע, אך, גם לשיאים של טוב ואחדות מרוממי נפש. לצד הכאב, האחדות חיזקה גם ברמה האישית וגם ברמה הלאומית. אחדות זו הוכיחה, שאם מקלפים את הקליפות ואת חילוקי הדעות, שיכולים להמשיך ולהתקיים, יש גם מקום לשיתוף ולאחדות, ויש צורך לעשות זאת במשך כל השנה."

אילן גאל-דור, מנכ"ל ארגון "גשר" : " אני רוצה להודות למשרד החינוך, וכן לוועדת החינוך ובראשם ח"כ יעקב מרגי, על ההתגייסות והנכונות להפוך יום זה ליום ממלכתי במדינת ישראל.  נוכחנו לדעת שלמרות כל השסעים והפערים הקיימים בחברה הישראלית העם צמא להידברות בין חלקי העם, ולכן יש צורך ביום האחדות שיאגד תחתיו את כל הפעילות בנושא". גאל-דור הוסיף כי, "אנחנו מקווים שיום זה יהפוך "למגדל-אור" של אחדות למשך כל השנה כולה"


תמונות: ארגון גשר

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה