תנועת הצופים שוברת את שיא החניכים שייצאו למחנות קיץ בישראלכ-70 אלף חניכים מתנועת הצופים צפויים לצאת השנה למחנה הקיץ השנתי של התנועה ובכך להפוך לתנועה שבמסגרתה יוצאים כמות החניכים הגדולה ביותר למחנות, המחנות יחולקו לארבעה מחזורים שיחלו היום (ב') ויסתיימו ב08.08 כאשר כל אחד יימשך חמישה ימים

תנועת הצופים, תנועת הנוער הגדולה בישראל, תוציא השנה כ-70 אלף חניכים מכל רחבי הארץ למחנות קיץ הגדולים ביותר בישראל. מדובר בכמות שיא שהולכת וגדלה עם השנים בהתאמה לעלייה המתמדת במספר חניכי התנועה. מחנות הקיץ יפרסו ברחבי יערות הקרן-קיימת לישראל.

במחנות הקיץ משתתפים כל חניכי הצופים, בכללם כ-2000 חניכי צמי"ד (בעלי צרכים מיוחדים) המשתלבים בפעילויות ככלל החניכים. גם צופי ים יוצאים למחנה ימי שאורך כ-30 יום, במהלכו מפליגים מעכו לתל-אביב ומסכמים את המחנה בהפלגה לקפריסין.

מחנות הקיץ יוצרים חוויה ייחודית לחניכים ומשלבת פעילויות מחנאות בתנאי שטח המחדדים בקרב החניכים ערכים של מסוגלות עצמית, עצמאות, עבודת צוות, בגרות אהבת הארץ ועבודת צוות.  במהלך המחנה, החניכים מתנתקים מהפייסבוק, הטלפון והטלוויזיה למשך שבוע והופכים את היער לביתם. הם בונים את המחנה בבנייה צופית - מסנדות וחבלים, מבשלים בשטח בישול צופי, נהנים מפעילות ערכית, תחרויות ספורט, מיציאה לניווטים ומטיולים באיזור המחנה.

בשנה שעברה, בוטלו חלק ממחנות הקיץ והתשלומים הושבו להורים במלואם בעקבות מבצע 'צוק איתן'.

גל בן שימול, מזכ"ל תנועת הצופים מסר בנושא: "אין זה מובן מאליו שהצעירים מעדיפים במהלך חופשת הקיץ לוותר על מנוחה ופעילויות פנאי כדי לקחת חלק בפעילויות צופיות משמעותיות יחד עם חבריהם לתנועה. ההיענות הגבוהה להירשם למחנות הקיץ מעידה על הבעת האמון במסגרת הצופית שאינה מובנת מאליה, הן מצד החניכים והן מצד הוריהם. לשמחתנו, היענות זו חובקת את כל מחלקות התנועה, כולל צמי"ד שתוביל פעילויות משלבות עבור כ-2000 בני נוער בעלי צרכים מיוחדים וכן צופי-ים שיצאו למחנה ימי שאורכו כחודש ימים בלב ים."

תמונה: באדיבות יח"צ  


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה