כל אירועי פסח בעיר ירושליםהחגיגות בירושלים ממשיכות ולרגל חג האביב יתקיימו אירועים רבים, מגוונים ולכל הגילאים עבור תושבי הבירה ואלפי העולים לרגל.
במהלך חופשת הילדים בימי החופשה ועד לליל הסדר תפתח העירייה בפני המשפחות הצעירות את הספריות עם עשרות פעילויות ללא תשלום בניהן: שעות סיפור, הצגות סדנאות יצירה, סרטים ועוד פעילויות המותאמות לילדים בגילאים השונים רצ"ב מסמך עם פירוט כלל האירועים 

עשרות אתרי תרבות ותיירות יפתחו שעריהם לקהל הרחב מלווים בעשרות אירועים ומופעים
ייחודיים וססגוניים לכל המשפחה.

להלן רשימת האירועים:

סדנאות, שעות סיפור ופעילויות בספריות העירוניות חינם

עיריית ירושלים חוגגת את תחילת האביב במגוון אירועים ופעילויות לכל המשפחה בימים שלפני חג הפסח. הילדים היוצאים לחופשה מוזמנים לבוא וליהנות מעשרות פעילויות מהנות ומעשירות בספריות העירוניות – רצ"ב קובץ עם פירוט כלל הפעילויות.

 

פסטיבל מצה בכיכר

עיריית ירושלים מקיימת חגיגת אפיית מצות לקראת חג הפסח. רחבת כיכר ספרא תהפוך לעיירה אותנטית בליווי שחקנים, מוסיקה וסדנאות יצירה. במקום  יוקם מתחם אפיה רחב-ידיים והציבור הרחב מוזמן להגיע ולאפות את מצות החג במו ידיו. כל משתתף ייקח חלק בכל תהליך הכנת המצות: החל מהכנת הבצק, לישתו ורידודו, ועד ליצירת המצה ואפייתה.

מסלול האפייה ימשך כ-20 דקות ובכול סבב ניתן יהיה להכיל כ-100 איש יחדיו כאשר בסופו של התהליך, כל משתתף מקבל 3 מצות אישיות, פריכות וכשרות לכבוד חג הפסח.

 

צילום: פלאש 90

האירוע יתקיים במהלך יומיים, היום (א') ומחר ה 7-8/4/2019   בין השעות   10:00-19:00 ופתוח להשתתפות הציבור הרחב - תושבי העיר והמבקרים בה.

תהליך האפייה ילווה על-ידי צוות מקצועי ומנוסה ומערך האפייה הכולל תנורים ימוקם באוהל מיוחד, אך סגור לכניסה – למען שמירה על בטיחות המשתתפים. אופים מקצועיים יכניסו את המצות האישיות לתנור, ויוציאו אותן לאחר אפייתן היישר לידי המשתתפים.

הסדנה החווייתית, מתקיימת ביוזמת האגף למורשת ישראל בעיריית ירושלים, ומיועדת לציבור הרחב.

הכניסה חופשית!

 

ברכת הכוהנים

ברכת הכוהנים המסורתית תתקיים חול המועד פסח , יום שניי, י"ז ניסן תשע"ט, 22/4/2019.

עדכונים יועלו לאתר הבית של הכותל: www.thekotel.org     

 

סיורי אביב בכיכר

מרכז המבקרים של עיריית ירושלים פותח את שעריו בחוה"מ פסח ויקיים סיורים מודרכים בכיכר ספרא.

לראות את המקום בו מתקבלות ההחלטות החשובות באולם מועצת העירייה.

לשמוע את סיפור מורשת הקרב על הנוטרדאם ולחוש את העיר מתצפית נוף עוצרת נשימה על העיר העתיקה.

הביקור כולל סיור  במתחם העירייה על בנייניו ההיסטוריים, פסליו וקישוטי הרחוב שבו, תצפית נוף מרהיבה על שכונותיה החדשות והוותיקות של ירושלים וביקור בבית המודל – דגם מוקטן של מרכז העיר.

הסיור מיועד למשפחות וליחידים |  משך הסיור: כשעה וחצי |  הסיורים ללא תשלום ואין צורך בתיאום מראש.

הסיורים יתקיימו  בימים שני - רביעי , י"ז – י"ט  בניסן תשע"ט,  22-24/4/2019

מקום המפגש: כיכר ספרא, בכניסה לבניין 3, (מתחם הכריות).

יום שני ב' חוה"מ פסח י"ז בניסן 22/4/2019

בעברית:  10:00  |  12:00  | באנגלית : 12:00

 

יום שלישי ג' חוה"מ פסח י"ח בניסן 23/4/2019  

בעברית:  10:00  |  12:00 , באנגלית : 12:00

יום רביעי ד' חוה"מ פסח י"ט בניסן  24/4/2018

בעברית :  10:00  |  12:00, באנגלית: בשעה 10:00  בצרפתית: בשעה 12:00  פרטים נוספים:  טל: 02-6295363 www.jerusalem.muni.il

 [email protected]

 

אוכל טוב, מוזיקה טובה והחלקרח ICEAT  לכל המשפחה, גן מיטשל

 

במהלך חודש אפריל כולל חופשת פסח ימשיך ויפעל מתחם ההחלקה על הקרח ומתחם הקולינרי עם אוכל טוב ומוזיקה טובה. המתחם מציע לילדים ולכל המשפחה בילוי חוויתי.

הכניסה למתחם ללא תשלום, הכניסה למתחם ההחלקה בעלות של 30 ₪ לילד ו 40 ₪ למבוגר.

המתחם פתוח לקהל ומופק ע"י חברת אריאל.

 

"ארטור" - מרתון סיורי אמנות עכשווית בירושלים

 

פרי שיתוף פעולה של הגלריה העירונית של המחלקה לאמנות חזותית בעירייה ו"ברוטינה" סדרת התרבות הרבגונית של רשות הצעירים בעיריית ירושלים במינהל תרבות,חברה ופנאי עם מרכז "ביתא"-

 

בחוה"מ פסח 24-25 לאפריל, יתקיים מרתון "ארטור" (Artour) - במטרה לקדם את התיירות האמנותית בירושלים.

 

העיר ירושלים היא בית ליצירה בלתי פוסקת ובמה לאמנות עכשווית רבגונית. סדרת הסיורים "ארטור" – שמה לה למטרה לאפשר לשוחרי האמנות - ירושלמים והמבקרים בעיר כאחד - להיחשף לאמנות האיכותית שהעיר מציעה. הדגש הוא על האמנות הפועמת ב"שטח" הירושלמי: מאמנות במרחב הציבורי, דרך גלריות מקומיות וביתן של קבוצות יוצרות, ועד לחללי סטודיו של אמנים משלל גווניה של העיר.

בין הסיורים שייערכו: איטליה בירושלים, סיור גלריות ירושלמיות, סיור סטודיות בתלפיות, "אמנות מחפשת מקום" – חללי אמנות אלטרנטיביים, סיור צילום אורבני, לא שחור ולבן - אמנות במגזר החרדי, ומבית המצורעים לבית של יוצרים.

 

פירוט על הסיורים:

 

איטליה בירושלים

סיור בעקבות אדריכלות איטלקית ואמנות הרנסנס והבארוק באתרים שונים במרכז העיר, רחוב הנביאים ומוזיאון יהדות איטליהבהדרכת חדוה אבוחצירה מרש - בעלת תואר שני בתולדות האמנות מהאוניברסיטה העברית (התמחתה באמנות הרנסנס). מדריכה בכירה ביד יצחק בן צבי, מומחית לסיורי אדריכלות ואמנות בירושלים ומורת דרך לסיורי עומק באירופה של החברה הגיאוגרפית.

 

מתי: 24/04, 10:00-13:30

נקודת יציאה: רח' הלל 27, חצר מוזיאון יהדות איטליה

מחיר: 20 ש״ח

הרשמה בדף הפייסבוק של ביתא  // 02-5953346 // [email protected]

 

לא שחור ולבן: אמנות במגזר החרדי

סיור בשכונות החרדיות מקור ברוך ובית ישראל. נשמע על פועלה וסיפור הקמתה של הגלריה החרדית "המקלט לאמנות" הפועלת ב"מקור ברוך" בשיתוף הקהילה המקומית. נפגש עם אמן המציג בתערוכה, ונמשיך בעקבות אמנות רחוב חרדית בשכונת ב"בית ישראל".

 

בהדרכת גרשי מושקוביץ – מדריך סיורים ירושלמי. אקטיביסט חרדי, המקדם אירועי תרבות לציבור החרדי.

*יש לבוא בלבוש הולם.

מתי : יום חמישי 25/04, 11:00-13:00

נקודת יציאה: ביתא, יפו 155

מחיר: 20 ש"ח

הרשמה בדף הפייסבוק של ביתא  // 02-5953346 // [email protected]

 

סיור גלריות ירושלמיות

הסיור יפתח צוהר לעולם האמנות העכשווית בירושלים – נסייר בין כמה גלריות ייחודיות הממוקמות בלב העיר: בית האמנים, גלריה ברבור, גלריה מרי ואגריפס 12. בכל גלריה נדבר על הקונספט החברתי-אמנותי העומד מאחורי הקמתה, נסייר בתערוכה הנוכחית המוצגת בה ונדון בעבודות השונות ובקשר ביניהן. נעסוק בקשר בין הגלריות לבין העיר, ביחסים עם העירייה ובפוליטיקה המקומית.

 

בהדרכת ענבל קול – בוגרת תואר ראשון וסטודנטית לתואר שני בתולדות האמנות מהאוניברסיטה העברית, כותבת על אמנות, ומעבירה סיורי אמנות זה מספר שנים.

מתי:

24/04, 17:00-19:00

25/04, 10:30-12:30

נקודת מפגש: חצר בית האמנים, שמואל הנגיד 12

מחיר: 20 ש"ח

הרשמה בדף הפייסבוק של ביתא  // 02-5953346 // [email protected]

 

סיור צילום אורבני

סיור צילום פעיל למעוניינים לגלות בעין המצלמה את רחובות ירושלים, אנשיה, בנייניה והאור הייחודי לה. הסיור יוצא מבניין מימק"א, וממשיך למחנה ישראל, גן העצמאות, נחלת שבעה ורחוב יפו.

יש להצטייד במצלמה!

 

בהדרכת ברוך גיאן - צלם ומורה דרך, מתמחה בסיורי צילום בירושלים ומחוצה לה.

מתי: יום חמישי 25/04, שעה 10:00-12:30

נקודת מפגש: ימק"א, רח' דוד המלך

מחיר: 20 ש"ח

הרשמה בדף הפייסבוק של ביתא  // 02-5953346 // [email protected]

בית מרפסתקופסה  אמנות מחפשת מקום

בסיור נבקר במוקדי האמנות האלטרנטיביים שבמרכז העיר, שבהם פועלים קולקטיבים-יוצרים, אמנים עצמאיים וחללי תצוגה אלטרנטיביים. נכיר צורות שונות שבהן היצירה המקומית העכשווית הופכת לחלק אינטגרלי ממרקם החיים בעיר. נבקר בבית אליאנס, בגלריית "קופסה שחורה", ובמרפסת של קבוצת "מוסללה" בבניין כלל.

 

בהדרכת אורי דובדבני, אמן רב-תחומי, מדריך סיורים וסדנאות אמנות.

מתי: 24/4 , 14:00-16:30

נקודת מפגש: בית אליאנס, רח' כי"ח 5

מחיר: 20 ש"ח

הרשמה בדף הפייסבוק של ביתא  // 02-5953346 // [email protected]

מבית מצורעים לבית של יוצרים

בסיור נסקור את התהליך שעבר בית הנסן ב-132 שנות פעילותו, החל מזמן שהיה בית חולים לחולי צרעת, ועורר פחד בקרב תושבי העיר, ועד היום, כאשר הוא משמש מרכז לעיצוב, מדיה וטכנולוגיה. בחול המועד פסח יתקיים במתחם פסטיבל "פליי", בניהולה האמנותי של המעצבת דנה בן שלום, ובמסגרתו יהפוך הבית למרחב משחקים לילדים. 

בהדרכת תמר עילם, בוגרת לימודי אדריכלות, עובדת בחברת רן וולף ויוצרת בין-תחומית. ירושלמית שגדלה בסמוך לבית הנסן.

 

מתי: 24.4 בשעה 11:00, וב-14:00.

נקודת מפגש: בית הנסן, רח' גדליהו אלון 14

מחיר: 35 ש״ח. להרשמה[email protected]

 

סיור סטודיות בתלפיות

סיור להיכרות בלתי אמצעית עם אמנים ואמניות הפועלים בתלפיות. הסיור יתמקד בפסלים ופסלות הפועלים בסגנונות שונים במגוון של טכניקות וחומרי גלם. בסיור נפגש עם האמנית נעה ארד יאירי, ועם האמנים יואב פיש ורן סלפק ונחשף ליצירותיהם ולתהליכי העבודה של כל אחד ואחת מהם.

בשיתוף עם "זוויות על תלפיות" - סדרת סיורי אמנות ותרבות מטעם סדנאות האמנים.

 

מתי: 24/04, 16:00 עד 18:00

נקודת יציאה: יד חרוצים 4, תלפיות

מחיר: תרומה מומלצת - 30 ₪  להרשמהhttp://www.artiststudiosjlm.org/


חוויה משפחתית לפסח בעמק המלך!

בימים א'-ד', ט"ז–י"ט ניסן, 21-24 באפריל

בין השעות 11:00-16:00, סיורים מודרכים בעברית יצאו בכל שעה עגולה.

בואו ליהנות מפסטיבל ססגוני לכל המשפחה! במרחק הליכה קצר משער האשפות ומהכותל המערבי, בערוץ נחל הקדרון שבין עיר דוד להר הזיתים, משתרע עמק המלך: עצי זית מוריקים, חומות העיר העתיקה וצלילי הפעמונים יוצרים אווירת קדומים קסומה ועוצרת נשימה. את פניכם יקדם מאהל אירוח בסגנון קדום, סדנאות יצירה לילדים - הכנת חלילים, סדנת פסיפס, רכיבה על גמלים והצגה של תיאטרון "אספלט" - לצד כל אלה, תוכלו להצטרף ללא תשלום לסיורים מודרכים לאורך ערוץ הקדרון ולהתפעל מ"פטרה של ירושלים" - מצבות האבן העצומות והמפוארות שנחצבו בסלעי המקום לפני כאלפיים שנה.

 

בקיבוץ יד מרדכי לצד פעילות החוויה הקיבוצית, יתקיים פסטיבל יציאת מצרים החמישי. האורחים יתלבשו בבגדי בני ישראל ויצאו עם מקלות לעבר שמורת נחל שקמה, שם  במראה קדום יצעדו יחד לעבר הדיונות, "יצעדו במדבר", "יחצו את ים סוף" (נחל שקמה) . את בני ישראל החמודים יוביל "משה" תוך כדי שיספר לילדים ולמשפחות בצורה חווייתית סיפורים מהגדת פסח.


אירועי פסח ישראלי של אשכולות (פורום מרכזי הסיור)- פרויקט טיולי החגים המסורתי של אשכולות בשיתוף משרד החינוך ומכבי שירותי בריאות, חוזר לפעילות וסיורים חינם בימי חול המועד פסח.  והשנה יתקיימו הסיורים בסימן עידוד אורח חיים בריא. במהלך חול המועד, מדריכי טיולים של אשכולות יתפרסו על פני כ-30 מוקדים ברחבי הארץ ויציעו למשפחות המטיילות סיורים וטיולים בשבילים השונים הכוללים פעילויות, סיפורי מורשת, ועוד. 

מתפרעונים בפסח במוזיאון ארצות המקרא – הכניסה והפעילות חינם לכל המשפחה!
פסטיבל הפסח הגדול והמושקע ביותר חוזר – והשנה מוזיאון ארצות המקרא מכין לכם הרפתקאות שוות במיוחד! המוזיאון מזמין את כל המשפחה להשתתף באירוע שעושה כבוד למצרים העתיקה: הצטרפו למופע להטוטים מסעיר של חרטומים מבולבלים, עזרו לנפרי להשיג חיי נצח מצריים, היכנסו לחדר קבורה מפואר של הפרעונים באמצעות משקפי AR/VR , לימדו לחשים קסומים, כתב הירוגליפים, מסורות עתיקות ועוד.

הכניסה והפעילות חינם לכל המשפחה

חול המועד פסח | 21-24 באפריל | 10:00-16:00 | 25 באפריל ערב חג שני | 10:00-14:00 

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה