תערוכה חדשה במוזיאון ישראל לתלמידים לאמנות עם צרכים מיוחדים,התערוכה עוסקת בחברות – החברות שלי עם עצמי, מי אני, החברות שלי עם האחר, הקשר בין חברי הקבוצה

אגף הנוער במוזיאון ישראל מציג את תערוכת "בחברותא" של התלמידים לאמנות הלומדים במוזיאון.

התערוכה עוסקת בחברות – החברות שלי עם עצמי, מי אני, החברות שלי עם האחר, הקשר בין חברי הקבוצה, כאשר הנושא נבע מהאכפתיות המרגשת בין חברי החוג, הדאגה ההדדית והתחושה של מציאת מסגרת חברים ושייכות.

בין היצירות ישנן יצירות של בני-נוער עם בעיות פיזיות וקוגניטיביות, בני-נוער על הספקטרום, דיירים מבוגרים חלקם לקויי תקשורת וחלקם עם האטה התפתחותית, בני-נוער דוברי ערבית הסובלים מלקות קוגניטיבית, ילדי גן על הספקטרום המגיעים במסגרת העשרה של הגן, מבוגרים בני 18-65 בעלי צרכים מיוחדים שונים, חלקם משתתפים כבר כ- 25 שנה אנשים הסובלים מדמנציה.

החוג במוזיאון הוא מסע הרפתקאות, המשלב התבוננות והתנסות חווייתית מול חפצים ויצירות מקוריות בגלריות ויצירה בסדנא. בחוג, התלמיד, שהוא אחד מקבוצה של כ- 8 משתתפים מוזמן לתת דרור לרגשותיו וליצור בסדנא במגוון חומרים בהנחיית אמן שהינו מדריך מיומן בתחום החינוך המיוחד.

בכל אחד מהחוגים, הנושא נרקם במהלך השנה בהתאם לרצון המשותף של הקבוצה והמדריך בהשראת הביקורים בתערוכות המוזיאון וחוויות אישיות.


 צילום: בני מאור.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה