"כסף לא גדל על העצים"חדש ב"תיאטרון אספקלריא": איפה הכסף? הצגה קומית חדשה באוברדראפט

"לא הכול בחיים זה כסף": איזה מרגיז, שוב חשבון הבנק נמצא באוברדרפט, איך זה יכול להיות? לא טסנו לחו"ל, לא התחדשנו ברכב, סה"כ רכשנו דברים קטנים כדוגמת אוכל רחוב. מה הולך כאן? שאלות סמויות אלה שואלים גברים ונשים רבים התוהים כיצד הגיעו למצב הזה ואת התשובה לעניין משיקים בהצגה קומית חדשה של "תיאטרון אספקלריא".

ההצגה מדברת על ארבעה גברים השקועים בחובות ומקבלים את הזדמנות חייהם - איזון החשבון תמורת השתתפות בתכנית ריאליטי חסרת עכבות. הם יגלו שבתוכנית, כמו בחיים, זה בכלל לא פשוט לגמור את החודש. לכל אחד מארבעת הגברים יש סיבות שונות למה הוא בחובות. את הסיבות האלה הם יהיו חייבים לגלות בעצמם כדי לצאת מהבור שהם כרו לעצמם ולנהל חיים שפויים ומאוזנים.

המחזאית שרון ויסברט אמרה: "הנושא והעלילה היו יכולים בקלות לקחת אותנו לדרמה משפחתית מרגשת, אבל אנחנו בחרנו דווקא לייצר קומדיה קצבית, פרועה ומפתיעה, הצגה שתצחיק את הקהל תוך שהיא משקפת להם מה הם יכולים לשפר בחיים שלהם. הדוגמאות בהצגה לקוחות מתוך החיים הפרטיים שלנו, כמו גם של השחקנים, הבמאי, וצוות התיאטרון".

הבמאי אברהם שלום לוי אמר: "לביים קומדיה זה כל כך כיף, צוחקים המון ומקווים שגם הקהל ייהנה כמו שאנחנו נהנינו מהתהליך, אבל לביים קומדיה על כסף זה לא מצחיק בכלל. כסף הוא נושא מורכב, הוא מציף ומפחיד והוא מפגיש אותך במקומות שאתה הכי רוצה להתחמק ולברוח מהם. הוא מגדיר אותך וקובע את דרכך בעולם. את האופן שאתה רואה את עצמך את האופן שרואים אותך. הוא נמצא שם ברקע כל הזמן, עולה ויורד בעמודה דמינית (מה זה?) אל מעמקי המינוס הישראלי".

מנכ"ל "תיאטרון אספקלריא" חגי לובר אמר: "אנו נרגשים לפתוח את שנת 2019 עם הצגה חדשה עליה עמלנו רבות להוציאה אל הפועל. זה הזמן להיכנס לאולם החשוך, לשבת בכיסא הנוח ולראות דמויות בצלמכם ובדמותכם נאבקות, מוותרות, משקיעות, לוות ומבינות שכסף - אי אפשר איתו ואי אפשר בלעדיו. חשוב לזכור, אין לנו תמיד מושג כיצד סיימנו את החודשים הקודמים ואין לנו תמיד מושג כיצד נסיים איך החודשים הבאים, אך ללא ספק איכשהו נסיים, השאלה באיזה בדרך!"

המחזאי גדי ויסברט אמר: "התנהלות כלכלית מאוזנת זה לא כזה דבר מסובך – מוציאים פחות ממה שמכניסים, זה הכל. אז איך זה שרובנו נמצאים במינוס רוב הזמן? עם השאלה הזו בראש יצאנו למחקר בעקבות האוברדראפט הישראלי. בדקנו סוגיות כמו יוקר המחיה, שחיקת השכר, מחירי הדיור, התספורות לטייקונים – אבל שום דבר מאלה לא ענה לנו על השאלה. משיחות רבות עם יועצי התנהלות כלכלית התבררה לנו האמת – אנשים מוציאים כספים על פי הרצונות שלהם ולא על פי היכולות שלהם.

ההצגה תוצג ב: ה' שבט (11/01), ט' שבט (15/01) ט"ז שבט (22/01) ב"תיאטרון אספקלריא", מרכז שטנר 3, ירושלים. להזמנת כרטיסים, יש להזמין באתר התיאטרון בכתובת: www.aspaklaria.org

צילום: מוקי שוורץ.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה