בית המדרש אלול יקים מתחמי פעילות לילדים בסמוך לקלפיות בהן יוצגו הצגות בנושא הבחירות.

במהלך יום הבחירות תופיע הצגה חדשה 52 פעמים ב-11 שכונות בבירה. מתחמי הפעילות לילדים יפעלו בבוקר ואחר הצהריים. 

ההצגה ״מלך העצים״ הופקה במיוחד ליום הבחירות בתיאטרון אלול, בהשראת הסיפור המקראי של משל יותם. 

בממלכת הפרחים מצאו מלכה. עכשיו גם העצים רוצים! הילדים מוזמנים להצטרף לסוכן המלכותי במסעו לחיפוש המועמד הראוי. כמו בסיפור המקראי של משל יותם, גם בהצגה חושפות הבחירות לא רק את יופיים של העצים המועמדים ואת מתק פירותיהם, אלא גם אינטריגות, משחקי אגו, שיטות תעמולה  חיכוכים, ועוד. 

המופע מיועד לילדים בגילאי 4-12, וכבר בגיל הזה יתבקשו הילדים לברר לעצמם מהן התכונות המתאימות למנהיג (העצים, כמובן). 

ההצגה נכתבה ובוימה על ידי בשמת חזן במיוחד לבחירות 2018, ומוסיקה מקורית נכתבה על ידי משה ולדמן. זהו חלק ממערך שלם שמפעיל תיאטרון אלול ביום הבחירות, עם משחק אינטראקטיבי 'בחירות עיר הנצח' המפגיש את הילדים עם תעמולת בחירות לחזקיהו המלך ולטדי קולק, עם הכנת כרזות בחירות, יצירת תעמולה ובחירה בקלפיות אמיתיות.  

במהלך יום הבחירות תופיע ההצגה החדשה 52 פעמים על ידי 9 שחקנים שיתרוצצו ברחבי שכונות ירושלים, בפני קהל בוחרים וילדיהם המוערך בעשרות אלפים. 

השכונות שזכו לארח את המתחמים: ארמון הנצי"ב (תלפ"ז), גוננים, פסגת זאב, גבעה צרפתית, גבעת מרדכי, גילה, הר חומה, קרית יובל, קרית מנחם, רמות, תלפיות
פירוט שעות ומקומות באתר אלול www.elul.org.il 

שלומית רביצקי טור-פז, מנהלת אלול מספרת על היוזמה: "ילדי ירושלים נחשפים לבחירות בעוצמה רבה על ידי שלטי החוצות וערימות העיתונים. בתיאטרון אלול, ביחד עם המינהלים הקהילתיים בעיר, החלטנו לתת להם טעימה נוספת, מעמיקה, על בחירות ומנהיגות. כמו כל המופעים של תיאטרון אלול, גם מופע זה מושך השראה מעלילות התרבות היהודית וחושף אותן לילדים באופן פתוח, דיאלוגי, מותאם לכל קהל ומעורר למחשבה."

ומה עושים ההורים באותו הזמן? שילכו להצביע! זה חלק מהמסר של הפרויקט הייחודי הזה.