תתכוננו לקחת סיכון..קיץ 2018 במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים. לראשונה בישראל - תערוכה בינלאומית היישר מפריז

מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד שמח ליטול חלק בעונת ישראל-צרפת 2018 במסגרתה תתקיים החלפת תערוכות בין מוזיאון המדע בירושלים לעמיתו בפריז. מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד מארח לפרק זמן מוגבל את התערוכה הבינלאומית 'על הקצה' שהוצגה לאחרונה במוזיאון המדע בפריז Universcience, ועוסקת בלקיחת סיכונים.

כולנו מכירים את האמרה "אם לא מנסים לא מצליחים", אם לא ניקח סיכונים לא רק שלעולם לא נצליח נגיע להישגים, גם לא נוכל לממש את עצמנו באמת. איך נוכל להתקדם בחיים המודרניים מבלי לקחת סיכונים? איך נוכל לגשר על הפער בין הצורך למימוש עצמי והגשמת חלומות תוך שמירה על עצמנו? 'השורה התחתונה' היא שאי אפשר לחיות מבלי לקחת סיכונים.

התערוכה החדשה לכל המשפחה עוסקת לראשונה בישראל בנושאים של סיכון ו/או סיכוי ומתקיימת כאמור במסגרת עונת ישראל-צרפת 2018 בה יתקיימו חילופי תרבות בין מוסדות, אמנים וגופי תרבות שונים. בפריז תתארח התערוכה "אשליות מבלבלים את המח" של מוזיאון המדע ירושלים.

בתערוכה יוכלו הקטנים והגדולים ליהנות מעשרות מוצגים אינטראקטיביים כמו רולטה חשמלית קבוצתית, הליכה על חבל דק, משקפיים מצחיקים,  עמדות 'בחן את עצמך', סרטונים שיבחנו האם אתם נוטלי סיכונים ויעניקו הערכה אישית ושלל פעילויות נוספות המתאימות לכל המשפחה.

לצד התערוכה מוצגות שלוש תערוכות נוספות. שתיים מהן תוצר שיתוף פעולה עם האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל:

בראש טוב: תערוכת קסדות מעוצבות על ידי סטודנטים לעיצוב תעשייתי בצלאל. הקסדות עוצבו במהלך קורס המתקיים בשנה השנייה ללימודים בו מעצבים הסטודנטים מוצרים נדרשים.  הסטודנטים התבקשו לעסוק בעיצוב אמצעי הגנה לראש מפני אימפקט (מנחים: ערן לדרמן דב גנשרוא וחיים פרנס).

Safety ציוד מגן: תרגיל מידול  - אחת הדרכים המקובלות לניהול סיכונים הוא שימוש באמצעי מגן – מוצרים ששומרים עלינו מפגיעה בתחומים מגוונים כגון ספורט, עבודה, רפואה ועוד. בתערוכה מוצגים חפצים מקטיני סיכון – מוגדלים בפרופורציה ענקית! דגמי מוצרים מוגדלים אלו נעשו כחלק מהכשרתם של הסטודנטים בשנה הראשונה ללימודיהם במחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל, במסגרת הקורס "ארגז כלים" – קורס בסיס שעוסק בקשר שבין מתן צורה לטכנולוגיה, והקשר בין תכנון לייצור. מנחים: חיים פרנס ודב גנשרוא. (התערוכה תפתח ב-7.8.18).

"לא טרף קל" –
כיצד מתמודדים בעלי חיים עם טורפיהם?                                                                        
תערוכת צילומי טבע מרתקים הסוקרת מגוון מנגנונים ותגובות המאפשרים לבעלי חיים להתמודד עם סכנת הטריפה דרך הפחתת הסיכון שיתגלו, יותקפו וילכדו בידי טורפים (אוצר: דמאון שוסטרמן. ייעוץ מדעי: ד"ר דרור הבלנה, האוניברסיטה העברית).  

 

מסמרי שיער, אאוץ', אמיצים על עצים ועוד שלל פעילויות בתערוכה:

'מסָמְרֵי השיער': הדגמה מדעית משעשעת סביב מוצג ואן דר גרף המצליח לסמר שיער, להעיף אביזרים באוויר וכל זאת באמצעות חשמל סטטי (לכל המשפחה).

סדנת בנייה 'אאוץ'!': כל מבקר בתערוכה יוכל "לנעוץ" מסמר באצבעו ללא טיפת דם אחת..... בנייה ברוח MAKE  אותה יקחו למזכרת (מגיל 4 ומעלה).

בסביבה חדשה וייחודית מבית היוצר של מוזיאון המדע, 'אמיצים על עצים' - מוזמנים הילדים להיות 'על הגובה'. בחצר המוזיאון יוצבו שלושה מבנים מוגבהים שיאפשרו לילדים להסתכל רחוק, לבדוק את הגובה, לצעוד על גשר תלוי, לפחד ולהתגבר על הפחד, לטפס למשש להעז ולהיזהר (מגיל 4 ומעלה).

 

סיכון ואתגר בספרי ילדים – פעילות חווייתית

ספרי ילדים רבים מכילים מסרים ערכיים גלויים או סמויים, ואחד המימדים הערכיים המרכזיים בספרים אלה נוגע לנושא הסיכון: האם כדי לפתח עצמאות יש לקחת סיכון? מה קורה כשאנחנו חורגים מהגבולות שסביבנו, הפיזיים ("פילים לא רוקדים בלט") או החברתיים ("בנצי הפיל")? כיצד להתמודד עם המתח בין "להיות מי שאני" לבין הרצון להעז, להתחדש ולהשתנות?

במסגרת הפעילות ייפתח חדר קריאה במוזיאון ובו ספרי ילדים רבים העוסקים באופן ישיר או עקיף בנושא הסיכון. לכל ספר יינתן רקע המסביר את העמדה של הספר בנושא סיכון (זהירות, אתגר, או סיכון מחושב) ונותן רעיונות להורה כיצד לבצע קריאה משותפת.

*הפעילות בשיתוף המעבדה להתפתחות חברתית, במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים, בראשות פרופ' אריאל כנפו-נעם. 

סיור מודרך למשפחות 'אמיצות' – מוזמנים לצאת למסע מרתק בעקבות סיכויים וסיכונים ברחבי התערוכה. תגלו מה עדיף - ללכת על בטוח או להמר? ואיך זה מרגיש ללכת על הקצה? תוכלו לבדוק עד כמה אתם סומכים על עצמכם ועד כמה על אחרים. בפעילות   להפחית סיכונים בעזרת ציוד מגן מיוחד. תעזו להצטרף?

*(פרטים נוספים בעמדת המודיעין, נקודת יציאה לסיור בכניסה לתערוכה)

מופעים:

'מופע החנונים' מופע קרקסי קומי ומרגש לכל המשפחה, ללא מילים ובשיתוף הקהל. צמד "החנונים", הזוג המוזר, מגיע לכבוש את לבבות הקהל. תצחקו יחד איתם ובעיקר עליהם,  תחסירו פעימה מהאקרובטיקה המרשימה ואולי תזכו לעוף איתם על הבמה...

 

מופע הבסקולה" - מתקן הבסקולה הישראלי – 'נאמבר' אקרובטי חדש שלא נראה כמותו בארץ עם מוסיקה קצבית, הרבה אנרגיה והמון וואו!!!

*(המופעים  יתקיימו לסירוגין בחודש יולי בימי שלישי ושבת ובאוגוסט מדי יום. תתקיימנה מספר הופעות מדי יום).

מעוף השמיים – סרט בתלת מימד

היכולת לעוּף היא אחת הנפלאות הגדולות בעולם הטבע. מיליוני יצורים ממריאים מעל ראשינו כיום, תוך שימוש במגוון מדהים של טכניקות כדי להתגבר על הכבידה ולשלוט בסביבתם האווירית. אבל כיצד עשו בעלי החיים את המעבר המדהים מהארץ לאוויר?

'מעוף השמיים' עושה שימוש במידע מדעי עדכני ובאפקטים טכנולוגיים כדי לחשוף ולהציג את הסיפור של האבולוציה של התעופה בקרב בעלי החיים.

(קריינות בעברית. 20 דק'. בתשלום נוסף מעל גיל שנתיים: 10 ₪).

 

יולי - ראשון סגור                                                             אוגוסט

ב' - ה'  10:00 – 18:00                                      א' - ה'  10:00 – 19:00

שישי - 10:00 – 14:00                                       שישי -  10:00 – 14:00

שבת - 10:00 – 17:00                                       שבת -  10:00 – 17:00

מחירון:

ילדים עד גיל 5 – חינם, ילד/מבוגר 45 ₪, כרטיס משפחתי ( הורים/סבים וכל ילדיהם/נכדיהם) 160 ₪

מחירים במהלך חופשת הקיץ  1.7.18 – 31.8.18:  ילד/מבוגר 60 ₪, כרטיס משפחתי 220 ₪

הנחות למחזיקי כרטיס תושב 'ירושלמי', חיילים, כוחות הביטחון, נכים, גמלאים, מועדוני לקוחות


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה