בשורה משמעותית למאות אלפי תלמידי מוסדות החינוך בירושלים: במסגרת שיתוף פעולה בין עיריית ירושלים ו"תיאטרון אספקלריא", מעתה יוכלו מוסדות החינוך בעיר להזמין את שחקני התיאטרון להציג הצגות במוסדות הלימוד הכוללים בתי ספר יסודיים, חטיבות ביניים ותיכונים, וזאת במסגרת התוכנית "היתרון הירושלמי".

מטרת תכנית "היתרון הירושלמי" היא יצירת תשתית וחוויה חינוכית ותרבותית מעמיקה, משמעותית ומשותפת של תלמידי העיר באמצעות חשיפה לנכסים התרבותיים שלה ויצירת זיקה משמעותית בין התלמיד ובית הספר לבין מוסדות תרבות סביב נושא חינוכי רציף ומשמעותי. התכנית גובשה בשיתוף עם מינהל תרבות וחברה.

במסגרת חשיבה מעמיקה שנערכה ע"י התיאטרון ואושרה ע"י העירייה, מספר רב של הצגות התיאטרון ייקחו חלק במגוון נושאים רחב ובתי הספר יוכלו לבחור את ההצגות ע"פ הצרכים וההתאמה שלהם. לדוגמא, בתי הספר היסודיים יוכלו לראות את ההצגה של הנושא השנתי בחמ"ד על "הרב והרבנית גץ", חטיבות ביניים יוכלו לראות את ההצגה "בודד ברשת" על נושא רשתות חברתיות, ותיכונים יוכלו לראות את ההצגה "איזו מדינה" לרגל שנת ה-70 למדינה או אפילו את ההצגה "סוף הדרך" העוסקת בהתמודדויות ובמצוקות של בני נוער. בהצגות לוקחים חלק עשרות שחקנים, במאים, אנשי תפאורה ובמה ועוד.

מנכ"ל "תיאטרון אספקלריא" חגי לובר אמר: "במסגרת שיתוף הפעולה בין התיאטרון לעיריית ירושלים אנו שמחים לבשר למאות אלפי התלמידים בירושלים כי מעתה יוכלו ליהנות מהמגוון הרחב של ההצגות עליהם עמלנו רבות. זהו פרויקט ראשון מסוגו ואנו מברכים ומאחלים כי המסרים החשובים מההצגות יעברו לתלמידים".