תערוכת פסלים ייחודית "מענטשאלעך"תערוכת פסלים של האמנית שושנה מזא"ה נוף ילדות ומסע בחיים
אוצרת התערוכה : זהבה קלמן, הכניסה חופשית

הבית בארנונה ירושלים מרשת מגדלי הים התיכון , השיק בשבוע האחרון  תערוכת פסלים ייחודית "מענטשאלעך"של האמנית ודיירת הבית שושנה מזא"ה, אשר מוצגת בלובי המרכזי של הבית,הממוקם ברחוב דניאל ינובסקי 4 בשכונת ארנונה. אוצרת התערוכה היא זהבה קלמן.

שושנה מזא"ה, ניצולת שואה, שעלתה לישראל מפולין עם הוריה כבת יחידה חודש לפני הכרזת העצמאות. שושנה, מתגוררת בירושלים משנת 1971 במקצוע גננת לחינוך מיוחד בנוסף עוסקת בפיסול ובמוסיקה כבר למעלה מ-40 שנה והציגה לאורך השנים תערוכות אומנות רבות פרי יצירותיה.

תערוכת הפסלים "מענטשאלעך" משקפת את נוף ילדותה של שושנה ואת מסע החיים שעברה. את הדמויות,שליוו אותה מתקופת הילדות בעיירה קטנה בפולין,היא נושאת בזיכרון ובלב עשרות שנים ולאחרונה היא החליטה להוציאן מהזיכרון אל הפועל. בתערוכה שתוצג לאורך החודש הקרוב בבית בארנונה בירושלים ( הכניסה חופשית), מציגה מזא"הדמויות אותנטיות רבות מהבית היהודי של התקופה ההיא המעבירות תחושות, רגשות ומחשבות של שמחה לצד כאב,דרך הבעות הפנים ודמותן כדוגמת כובסת, שדכן, מוכרת הפטריות, זקנות מתווכחות, זוג יהודי ההולך לשוחט עם תרנגולת ועוד. אחת הדמויות הבולטות בתערוכה היא דמותו של אביה של שושנה, יושב על כורסא, הדמות מבטא פרידה כואבת על מותה של אשתו, אמה של שושנה. שושנה אף מבטאת דרך הפסלים את הקשר המיוחד והבלתי נפרד שיש לה לעולם המוסיקה עם דמויות ססגוניות ואוניברסליות מהתחום המוסיקלי כמו זמרת רחוב, אקורדיוניסט, כנרת וכדומה.     

שושנה מזא"ה, יוצרת התערוכה:" מדובר בדמויות המשקפות את נוף ילדותי שנחקק בליבי. כשהתחלתי את תהליך הפיסול ,הדמויות פשוט פרצו מתוכיכך שמצאתי את עצמי מפסלת את זיכרונות הילדות שלי. הדמויות הללו ליווי את מסע החיים שלי עד היום והן מלוות אותי גם עכשיו. הדמויות בתערוכה אינן דוממות,הן מדברות, שומעים ורואים אותן ולכל דמות יש את הביטוי שלה מנקודת השקפתי. כמו- כן אהבתי הרבה למוסיקה באה לידי ביטוי במספר דמויות. תודה גדולה לאוצרת התערוכה זהבה קלמן שהודות לה תערוכה זו מתקיימת וכמובן תודה לבית בארנונה בירושלים על היוזמה הברוכה להציג אותה עלבבמה ראויה ומרכזית."

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה