בית הקונפדרציה מציג: ארבע כנפות תבלבית הקונפדרציה יחגוג את חג החנוכה בסדרה חדשה של מופעי מוזיקת עולם

תשעה מופעים שיתקיימו מדי יום בתאריכים 23.12.17-14.12.17 בבית הקונפדרציה ובמתחם התחנה. חגיגה ססגונית של מופעים ומסורות מוזיקליות ממדינות העולם, ביניהם הפקות בכורה, מופעים שהועלו בפסטיבל העוד הבינלאומי ומופעים נבחרים שהועלו במהלך השנה בבית הקונפדרציה.

מנכ"ל ומנהל האמנותי של בית הקונפדרציה ואוצר הסדרה, אפי בניה: "המוזיקה האתנית מלאה בסגנונות עשירים, שחושפים את הקהל לתרבויות מעניינות וססגוניות. סדרת חנוכה מוזיקת עולם תארח את מיטב האמנים על מנת להביא את הבשורה. כולי תקווה שסדרה זו תהפוך למסורת חדשה בנוף האמנותי-מוזיקלי של ירושלים, וכמו העיר ירושלים עצמה ותמשיך להציג את פסיפס המסורות המוזיקליות העשירות המתקיימות בירושלים".

ויולט סלאמה תפתח את הסדרה במופע כולתומיאת, המוקדש לשיריה של הזמרת המצרית הדגולה אום כולתום. הרכב האתנו– גרוב רבע לאפריקה יופיעו עם המופע האפראב. זמרת הפלמנקו יעל הורביץ תציג בהופעת בכורה את שירי אלבומה החדש. אמיר שהאסר, מהיוצרים המקוריים בסצנת מוזיקת העולם בישראל, יעלה את המופע דיוואן חאפז, המבוסס על שירי המשורר הפרסי-סופי בן המאה ה-14 חאפז. הזמרת ההולנדית מריאנה סוואסק ונגן הרודרה וינה דודו אלכביר יציגו מופע מיוחד של מוזיקה הודית קלאסית בסגנון הדהרופד.הפייטניתרקפת אסמלםתציג את פרשנותה העדכנית והחדשנית לעולם הפיוטים היהודי בדרך ייחודית ונשית. היוצר יאיר דלאל, מחלוצי סצנת המוזיקה האתנית בארץ ובעולם יציג מופע מוזיקלי חוצה גבולות ותרבויות בהשראת דרך הבשמים הקסומה והמדבר. נגן האקורדיון אמיל אייבינדריחתום את הסדרה במופע המצליח שמחת הקצב - מוזיקה חובקת עולם: בלקנית וצוענית, צרפתית ודרום-אמריקאית.

 

המופעים:

ויולט סלאמה: כולתומיאת

הזמרת הפלסטינית ויולט סלאמה תפתח את הסדרה במופע כולתומיאת, המוקדש לשיריה של הזמרת המצרית הדגולה אום כולתום. קולה הייחודי של סלאמה זכה לשבחים מהמלחין המצרי הגדול מחמד עבד אל-והאב, הזמר והמלחין הלבנוני ודיע א-צאפי העניק לה שלושה שירים פרי עטו ומלחינים עכשוויים כמחמד אלמוגי, בליג' חמדי, עמאר אלשריעי ומחמד סולטאן הלחינו שירים עבורה.

בית הקונפדרציה, 14.12.17, 20:30

 

רבע לאפריקה: האפראב

המופע האפראב של הרכב האתנו-גרוב רבע לאפריקהיוצר תמהיל רב-תרבותי ורב-שורשי המערבב סולמות מקאם ערבי עם מקצבים אפריקאים וג'אז פאנק. 

מתחם התחנה, 16.12.17, 20:30

 

 יעל הורביץ : Mira

זמרת הפלמנקו יעל הורביץ תציג את מופעה החדש Mira, תראה בספרדית, בביצועי בכורה לשירי אלבומה החדש, השני, ותוסיף גם שירים מאלבומה הראשון, לאטידו, שהוקלט בדרום ספרד, ושירים מעולם הפלמנקו המסורתי, בעיבודים מזרח-תיכוניים רקידים, מלאי גרוב ושמחה.

בית הקונפדרציה, 17.12.17, 20:30

 

רביעיית אמיר שהאסר : דיוואן חאפז

אמיר שהאסר, מהיוצרים המקוריים בסצנת מוזיקת העולם בישראל , מעלה את מופע שירי דיוואן חאפז, המבוסס על השירים הציוריים של המשורר הפרסי-סופי בן המאה ה-14 חאפז,  הפקה מקורית שהועלתה לראשונה בפסטיבל העוד השנה.

בית הקונפדרציה, 18.12.17, 19:00

 

מריאנה סוואסק ודודו אלכביר : דואט שירה ורודרה וינה בסגנון הדהרופד

הזמרת ההולנדית מריאה סוואסק  ונגן הרודרה וינה דודו אלכביר  יציגו מופע מיוחד של מוזיקה הודית קלאסית בסגנון הדהרופד. מופע זה מבטיח להכניס את הנגנים והקהל אל עומקי ומרחבי הראגה ההודית, עולם אל-זמני, בו הצליל והפעימה נחקרים דרך יצירות מסורתיות ואלתור קשוב.

בית הקונפדרציה, 18.12.17, 21:30

 

יאיר דלאל: דרך הבשמים

היוצר יאיר דלאל, מחלוצי סצינת המוזיקה האתנית בארץ ובעולם ואורח אהוב בבית הקונפדרציה ובפסטיבל העוד, מציג מופע חדש, דרך הבשמים, מסע מוזיקלי חוצה גבולות ותרבויות בהשראת דרך הבשמים הקסומה והמדבר, המתחיל בחופי הודו והמפרץ הפרסי וסופו לחופי הים התיכון.

בית הקונפדרציה, 19.12.17, 20:30

 

רקפת אמסלם: ניחוח יסמין

הפייטנית רקפת אסמלם מציגה במופע חדש, ניחוח יסמין, את פרשנותה העדכנית והחדשנית לעולם הפיוטים היהודי בדרך ייחודית ונשית. אמסלם מנגישה את העולם העשיר של פיוטי העדות בחיבורים מוזיקליים חוצי-גבולות כשפיוטים ושירים מקוריים של אמסלם המושרים בעברית, ערבית, מרוקאית, לדינו ויידיש.

בית הקונפדרציה, 20.12.17, 20:30

 

אמיל אייבינדר: שמחת הקצב

האנסמבל של נגן האקורדיון אמיל אייבנידר חותם את הסדרה במופע המצליחשמחת הקצב - מוזיקהחובקתעולם:בלקניתוצוענית, צרפתיתודרום –אמריקאית, המשלבתיופיועומק, עוצמהורוך, געגועיםצובטילבושמחהקצבית.


מתחם התחנה, 23.12.17, 20:30

 

תמונה: יח"צ 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה