קלאסי לא שגרתילפני כשבועיים, קיימה תזמורת הרחוב הירושלמי תקונצרט ראשון מסוגו באולם מועצת העיר בכיכר ספרא. כעת היא פונה לאתגר הבא. ביום רביעי ה8.11.17 בשעה 21:00 תקיים התזמורת קונצרט עשיר פתוח לקהל ב"מרכז כלל" המיתולוגי בירושלים

התזמורת הופיעה לראשונה במרכז כלל בשנה שעברה, והבניין הפתיע באקוסטיקה המצוינת שלו, ובצורתו הספירלית, רבת המדורים שאפשרה לקהל להאזין לקונצרט מהשורה הראשונה. בזמן קונצרט הבניין מהווה במידה מסוימת גרסה ירושלמית אלטרנטיבית לאולם הפילהרמונית של בברלין (Berliner Philharmonie). בקונצרט זה יבוצעו יצירות מאת מוצרט, צ'ייקובסקי, הולסטובוסטיני שידגישו את הקונטרסט בין היופי והטוהר של המוסיקה לבין האורבאניות שבתוכה היא נוצרת. 

"מרכז כלל" הוא מבנה מסחר ומשרדים הוותיק ביותר בלב ירושלים. הוא ממוקם במרכז רחוב יפו, סמוך לשוק מחנה יהודה.המרכז כולל בקומותיו הראשונות מרכז מסחרי שהיווה את הניסיון הראשון להקמת מרכז קניות מקורה בירושלים, עוד בטרם נטבע המושג 'קניון' בישראל.

תזמורת הרחוב הירושלמית, היא תזמורת קלאסית קאמרית, המורכבת מבוגרי האקדמיה למוסיקה, אשר רואים ערך בהנגשת המוסיקה הקלאסית לקהלים חדשים.

תכנית הקונצרט:

8.11 יום ד' - 21:00 - קונצרט במרכז כלל בין שוק מחנה יהודה לשכונת גאולה.

עידו שפיטלניק, מנצח

אלכסנדר אוסיפנקו, קונטרבס

תכנית:

מוצרט - דיברטימנטו ברה מז'ור k.136

הולסט - סוויטת סנט פול

בוטסיני - קונצ'רטו מס' 2 לקונטרבס - אלגרו

סולן: אלכסנדר אוסיפנקו

צ'ייקובסקי - סרנדה לתזמורת כלי קשת

תזמורת הרחוב הירושלמית הוקמה לפני כארבע שניםוהחלה מופיעה דרך קבע במקומות ציבוריים בירושלים ולהוות חלק בלתי נפרד מהנוף התרבותי והציבורי הירושלמי. התזמורת ניגנה עשרות קונצרטים במרחבים ציבוריים תחת כיפת השמיים - אשר משלבים בין מוסיקה קלאסית למוסיקה פופולארית בעיבודים מיוחדים לתזמורת. היא שואפת להוות כר פורה ליצירת פרויקטים חדשים בעלי ערך אמנותי ותרבותי במקומות שונים בעיר, ובכך להגדיל משמעותית את ההזדמנויות לנגנים ויוצרים צעירים הפועלים בירושלים וכן לחשוף את נפלאות המוסיקה הקלאסית החיה לקהלים חדשים.

"מרכז כלל"  - בין שוק מחנה יהודה לשכונה החרדית "גאולה" בירושלים

08-11-2017 // יום רביעי 21:00 // מרכז כלל ירושלים // כניסה חופשית

 

תמונה:  Different View


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה