קק"ל מזמינה את הציבור לסדרת סיורים ביער ירושליםקק"ל מזמינה את ציבור אוהבי הטבע והיער לסדרת סיורים ביער ירושלים. הסיור השני בסדרה "מהיער אל הכפר עין כרם ואל הפארק המטרופוליני" יתקיים מחר (ו') משעה 9:00-12:30

מסלול הסיור יעבור דרך מרכז ציפורי, ואדי התימנים, הפארק המטרופוליני לאורך כשלושה קילומטר. נקודת המפגש תהיה במגרש החניה של מרכז ציפורי ביער ירושלים. את הסיור תדריך אפרת גיאת, מורת דרך ותושבת ואדי התימנים בעין כרם.

סדרת הסיורים ביער ירושלים כוללת עשרה סיורים שיתקיימו במהלך 2017-2018 והיא  תמשיך מסורת של סיורים ביער עם מדריכים מומחים תוך היכרות עם נושאים של אקולוגיה, גיאוגרפיה, מורשת האדם, ניהול יער, זואולוגיה, קהילה ביער וחינוך סביבתי.

לדברי גידי בשן, יערן אזור ההר בירושלים, סדרת הסיורים ביוזמת מרכז ציפורי בשיתוף קק"ל היא תוצר של שת"פ הדוק בין הקהילות השכנות ליער וקק"ל כחלק מפעילות היער הקהילתי. מטרת הסיורים ללמוד כיצד מחדשים את היער, תוך הבנת הצרכים השונים שיער עירוני צריך לספק. בשנים האחרונות תושבים רבים יותר לוקחים חלק בהתחדשות יער ירושלים ובמסגרת תהליך זה, קק"ל מקדמת את התחדשות שבילי היער ותומכת בפרויקטים של שיתוף הציבור בהתחדשות היער.

 

תמונה: יוסי זמיר/ ארכיון קק"ל 

 

 

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה