חוגגים קיץ בירושליםמחפשים מה לעשות עם הילדים באוגוסט? בואו ליהנות עם כל המשפחה ממגוון האטרקציות בעיר; מוזיאון המוסיקה העברי, מוזיאון המדע, הגן הבוטני, הרובע היהודי, מעלית הזמן ועוד

קיץ קריר לכל המשפחה במוזיאון המוזיקה העברי בירושלים

מעוניינים ל'סייר' בבית המקדש הוירטואלי? להתנסות בכלי נגינה עתיקים? ולהשתתף במשחקים אינטראקטיבים מוזיקלים? סיורים מוזיקליים לילדים בלבד בכל יום, סיורים מוזיקליים ב-7 חללי המוזיאון להורים, השתתפות במשחקים אינטראקטיביים, התנסות בכלי נגינה מגוונים וייחודיים, סיור וירטואלי בבית המקדש - גולת הכותרת של  המוזיאון - בעזרת משקפי מציאות מדומה (VR).

מבצע קיץ למשפחות במוזיאון: ילד שלישי 50% הנחה וילד רביעי חינם.

במהלך חודש אוגוסט בין השעות 09:30-18:30מזמין אתכם מוזיאון המוזיקה העברי בירושלים, הקטנים והגדולים לפעילות ייחודית לילדים ולהורים. סיורים מוזיקליים בחללי המוזיאון שיכללו הדגמות בכ-260 כלי נגינה נדירים וייחודיים שהגיעו מהתפוצות ומוצגים במוזיאון, שירים, ניגונים וסיפורים מרתקים.

'סבא לוי' הוא המדריך הוירטואלי המלווה את מבקרי המוזיאון, באמצעות הטאבלט הניתן בכניסה למוזיאון. איתו מסיירים המבקרים בחללי המוזיאון ומוזמנים להצטרף למשחקים האינטראקטיביים הקיימים בכל חלל לדוגמה: בחלל מרכז אסיה: מוזמנים המבקרים להשתתף במשחק אינטראקטיבי בסגנון 'גיטרהירו' ולהנות מהתנסות בכלי נגינה עתיקים כמו זורנה כורדית, זארב פרסי, רובאב בוכרי, פאנדור קווקזי ועוד. 

בחלל המוקדש למסורת המרוקאית ולהשפעות ספרדיות – מרוקו אנדלוסיה – יהנו מהבקרים מסרטון המציג את התרבות המקומית וכלי הנגינה הייחודיים לאזור זה ולהצטרף למשחק אינטראקטיבי.

פינת האזנה מיוחדת ימצאו המבקרים בחלל המאפיין מוסיקה מאזור עיראק סוריה מצרים והודו והזמנה להצטרף למשחק האינטראקטיבי העוסק בסגנון המוסיקלי הייחודי לארצות אלו.

בעזרת 'סבא לוי' מוזמנים המבקרים להיכנס לחלל המוקדש לשירה והמוזיקה של ארצות אירופה ואשכנז בו מוצג ספר דיגיטלי ענק המעניק חוויה ייחודית ופרטים על דמויות מפתח שהשפיעו על המוסיקה היהודית.

בחלל ארצות הבלקן מוזמנים המבקרים לבדוק את מיומנותם בכלי נשיפה אופיינייםלאזור ולצפות בסרטוןבו יספרו יהודים שחיו באזור על התרבות המיוחדת ואורח החיים המוסיקלי הייחודי בבלקן.

התנסות בכלי הקשה אלקטרוניים, הכרת כלי הנגינה אפריקאים כמו פעמון דון דון, תוף גינאה, נבל אתיופי שופרות תימנים ועוד ממתינה למבקרים בחלל אפריקה ותימן.

ובגולת הכותרת של המוזיאון, החלל העברי, המוקדש לקיבוץ הגלויות ולעבר המוסיקלי המיוחד של ארץ ישראל וירושלים, יוכלו ליהנות המבקרים מסיור בדגם בית המקדש הוירטואלי באמצעות משקפי מציאות מדומה (במוזיאון 16 עמדות) מה שהופך את הביקור במוזיאון לחוויה מרגשת וייחודית. במהלך הסיור ילמדו המשתתפים על הסגנונות מוזיקליים שונים אשר השפיעו על המוזיקה והשירה שהיו נהוגים בתפוצות בהם חי העם היהודי. 

מוזיאון המוזיקה העברי – רחוב יואל משה סולומון 10 נחלת שבעה.

שעות פתיחת המוזיאון:  א'-ה' 09:30-20:00    ו' – 09:30-13:30

מחירי כניסה:  רגיל – 50 ₪ אזרח ותיק/ ילד מגיל 5 ומעלה – 40 ₪ סטודנט 35 ₪

חייל 30 ₪. מבצע משפחתי קיצי: ילד שלישי במשפחה 50% הנחה וילד רביעי והלאה חינם.

לפרטים נוספים ותיאום ביקור/סיור מראש בלבד בטלפון 02-5406505 

2X200 תערוכת האופניים במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים

מוזיאון המדע בירושלים מזמין אתכם לחגיגה המתגלגלת של הקיץ - התערוכה הבינלאומית הגדולה ביותר שנראתה בישראל בנושא אופניים. בתערוכה המתפרשת על פני כ-1500 מ"ר פנים וחוץ ניתן ליהנות מפעילויות וסדנאות לכל המשפחה, עשרות מוצגי אופניים מחו"ל ומהארץ, דגמי גלגלי אופניים ייחודיים ונדירים, אוספים היסטוריים מקנדה, הולנד, ארה"ב וישראל, חדשנות וטכנולוגיה, טרנדים ומגמות מובילים בתחום הרכיבה על אופניים, סדנאות בנייה והתנסות לכל הגילאים, מיצבי אמנות, Cinema Bike ועוד.

מה בתערוכה?

ברחבת התערוכות המתחלפות, רחבת וואהל, תתקיים זירת רכיבה התנסותית לקטנים ולגדולים עם עשרות זוגות אופניים שונים ומיוחדים כולל חד אופן, אופניים עם היגוי הפוך, אופנים עם גלגלים מרובעים ועוד.

זירת רכיבה לגיל הרך – לילדים מגיל 3-6 בה רוכבים הילדים בתוך צינורות ענק, מקפצים מעל באמפרים ומנסים לשמור על איזון. הזירה תהיה פעילה במהלך כל שעות פעילות המוזיאון.

רכיבה חווייתית – המבקרים יוכלו להתנסות ברכיבה על אופניים היסטוריות ואופניים 'מוזרים' בינהם: חד אופן, אופני טאנדם, אופניים לזוג מפדלים, אופני יד לנכים, אופניים עם היגוי הפוך, אופנים היסטוריות Bone Shaker ועוד. הזירה תהיה פעילה במהלך כל שעות פעילות המוזיאון.

בכל יום יתקיימו הדגמות וסדנאות בנייה והתנסות לכל המשפחה כמו סדנת ספינרי או בית ספר לגנבים.

כמו כן יתקיימו סיורים במסגרת התערוכה:

מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד קריית המוזיאונים 3 ירושלים

מחירון (אוגוסט): ילדים עד גיל 5 – חינם, ילד/מבוגר 60 ₪, כרטיס משפחתי ( הורים/סבים וכל ילדיהם/נכדיהם) 220 ₪ הנחות למחזיקי כרטיס תושב 'ירושלמי', חיילים, כוחות הביטחון, נכים, גמלאים, מועדוני לקוחות.

שעות פתיחה במהלך אוגוסט: ימים א'-ה' – 10:00-19:00 יום ו' 10:00-14:00  למידע נוסף: 02-6544888 http://event.mada.org.il/

קטיף ערב לכל המשפחה ברמת רחל

חַקְלָאוּת בָּרָמָה - "חגיגה בגינה" - קטיף עצמי של ירקות אורגניים מגינת הירק והכנת סלט משפחתי,  אירוח באוהל קיבוצי, סדנת יצירה חקלאית, סיורים מודרכים ברחבי הקיבוץ, שלל הפתעות  ועוד

יום חמישי 17.8.2017 בין השעות 16:00-20:00

כשהערב עוד רגע מגיע, הטמפ' מתחילות לרדת ואפשר קצת לנשום לרווחה וליהנות מבריזה מופלאה של הרי יהודה ברמת רחל, זה הזמן לצאת לקטיף עצמי של עגבניות ושאר ירקות אורגניים, להכין לעצמכם סלט טרי ורענן ולהנות ממגוון פעילויות ואטרקציות בתפאורה גדושה במרחבים ירוקים ופינות טבע פסטורליות.

ביום חמישי ה- 17.8.2017 בין השעות 16:00-20:00 מוזמנים ההורים והילדים לבקר במתחם החקלאי הייחודי שהוקם ברמת רחל לטובת קטיף עצמי של ירקות, להכין יחד מהירקות שנקטפו סלט בריא וגם: להכין קמח עם מכתש ועלי, מהקמח להכין בצק לפיתות שייאפו בטאבון, לחלוט עשבי תבלין למשקה קריר וצונן, לצאת לסיור לילי מודרך ברחבי הקיבוץ ולהצטרף לסדנת יצירה חקלאית כמו הכנת כבשה מצמר מהגז האחרון, הכנת שתיל תותים אישי ויצירה מחומרים המצויים בטבע ועוד.

האירוע מתקיים במסגרת חגיגות 50 שנה לתיירות רמת רחל. 

עלויות: 35  ש"ח לילד (מגיל שנתיים) / 25 ש"ח למבוגר. הקטיף מותנה בהיצע הטבעי בלבד ודורש הזמנה ושריון של שעה מדויקת מראש.הירקות בקטיף - להכנת סלט בלבד במקום.

*מלבד שריון שעת הקטיף מראש, מוזמן הקהל הרחב ליהנות מפעילויות המתחם לכל אורך שעות הפעילות.

מכירת כרטיסים מראש בלבד באתר – לא תתאפשר מכירת כרטיסים בקופה.

http://www.ramatrachel.co.il/attractions/agriculture-farm/

לילות אפריקה  - הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם ירושלים

הרפתקה משפחתית מיוחדת, המחברת את נופי הגן הבוטני עם הצמחייה הייחודית שמקורה ביבשת אפריקה הנדירה.  החוויה הלילית מלווה בפסקול ייחודי ועשיר ותאורה היוצרת פנטזיה קסומה, פרי יצירתו של אמן התאורה גיל טייכמן. בפעילות יוצאים הילדים לחפש את האוצר הנסתר, בדרך הם עוברים מסע מרתק באמצעות משימות מאתגרות המופיעות בכתב חידה, בליווי שחקנים, תלבושות, תפאורה, צלילים ותאורה שיכניסו את המשתתפים לאווירה אפריקאית ייחודית. ההורים והילדים מוזמנים לגלות, לחוות, להתנסות וללמוד על אוצרות יבשת אפריקה, כמו גם על התכונות  והערכים החשובים ביותר לכלל בני האדם באשר הם.

לילדים מגילאי שנתיים עד 12 ומונגשת לעגלות ילדים וכסאות גלגלים.

הגן הבוטני בשיתוף אירגוןIsrael Flying Aid מזמינים את המבקרים לתרום בובות וצעצועים שמורים במצב טוב, לילדים יתומים באפריקה. בכניסה למתחם תוצב תיבה ענקית בה יוזמנו הילדים להניח את הצעצועים והבובות שיועברו על ידי ארגון Israel Flying Aid ליתומים באפריקה.

האירוע מתקיים במהלך חודש אוגוסט בימים א-ה ושבת בין השעות 17:00-22:00, כניסה אחרונה בשעה 21:15.

מחירים:

כרטיס בודד: 50 ₪ , משפחתי (זוג + שלושה ילדים) 190  ₪, מחיר מיוחד למנויי הגן הבוטני.

למחזיק כרטיס ירושלמי : 30 ₪ לכרטיס בודד, כרטיס משפחתי ב- 140 ₪.

למינוף ושדרוג החוויה מומלץ להגיע בתחפושות אפריקאיות

הפעילות מתאימה לילדים בגילאי 2-12, ונגישה לעגלות ילדים וכסאות גלגלים. ילד מגיל שנתיים חייב כרטיס.

לרכישת כרטיסים:http://www.botanic.co.il/ או בבימות *6226

 

אירועי קיץ מרתקים ברובע היהודי בירושלים

אוגוסט החם בפתח ומה יותר נעים מלצאת לפעילות ערב עם המשפחה באתרי הרובע היהודי בירושלים, להצטרף למשחקי ניווט ברובע ההרודיאני או לצאת לסיור עששיות מרתק? במסגרת "אירועי שנת ה-50 שנה לאיחוד העיר" מזמינה החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי את הקהל הרחב, ילדים והורים, לשלל אירועים ופעילויות ברחבי הרובע היהודי.

כרטיס משפחתי (הורים ללא הגבלת ילדים, על פי תעודת זהות) לביקור בכל אתרי הרובע היהודי ב-160 ₪ בלבד– כולל הדרכה בעברית ובאנגלית. האתרים הנכללים בכרטיס הם הרובע ההרודיאני ,הבית השרוף, בית כנסת החורבה שבכיפתו תצפית 360 מעלות על ירושלים, והגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון – הכולל את תערוכת 'לגעת ברגע' שמספרת בצורה חווייתית ואינטראקטיבית את סיפורו של הרגע שהפך עם השנים לרגע של כולנו, רגע שחרור הכותל .

בנוסף מוזמן הקהל הרחב ליהנות מאירועי - חמשישיקייצי ברובע היהודי וקבלת שבת חגיגית בימי שישי בצהריים:

מגוון סיורים במהלך ערבי חמישי וסיורי בוקר בימי שישי בין סמטאות הרובע היהודי, בגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון ולמרגלות הכותל הדרומי בו מוצגת בימים אלו התערוכה המרגשת 'לגעת ברגע'

עלות למבוגר: 30 ₪ לסיור אחד, 50 לשני סיורים. לילד: 20 ₪ לסיור אחד, 30 לשני סיורים. ניתן לשלב סיורי ערב ובוקר.מידי יום שישי בין השעות 14:00-15:30 מוזמן הקהל הרחב להשתתף בקבלת שבת מרגשת הכוללת מוזיקה חיה, ניגונים וסיפורים עם הזמר אוריאל בן-יצחק.

כמו כן מוזמנים המבקרים לשלב ביקור בתערוכה 'לגעת ברגע' המוצגת באתר. עלות סמלית של 20 ₪ למבוגר, 15 ₪ לילד או אזרח ותיק**ניתן לשלב סיור אחד עם קבלת שבת בעלות של 40 ₪ למבוגר, 20 ₪ לילד.

 

'מעלית הזמן בירושלים'

האטרקציה המשודרגת לכל המשפחה עברה למשכנה החדש, שד' ממילא.

מסע רב חושי בזמן אל ההיסטוריה של ירושלים, עיצוב חדשני, במות זזות , אפקטים מרהיבים, מסכים היקפיים בטכנולוגיה גבוהה, התבוננות בקפסולה זעירה אל גוף האדם ועוד.

בשדרות ממילא בירושלים נפתחה לאחרונה אטרקציה מחודשת  - מעלית הזמן בירושלים, האטרקציה הייחודית לכל המשפחה עברה לאחר שדרוג לאולם מעוצב חדשני וטכנולוגי שלא נראה כמותו בירושלים.

האולם החדש בממילא כולל 250  מ"ר של מסכי לד היקפיים העוטפים את הקהל ב-180 מעלות, מערכות שמע ותאורה מהמתקדמות בעולם, 104  מושבים, 98 מהם נעים על 6 צירי תנועה ו- 6 מהם נייחים (כאשר עפ"י דרישה מראש ניתן לקבע מספר מושבים רב יותר).

הקהל הרחב, משפחות, קבוצות ויחידים מכל גיל ומגזר, מוזמן לבקר באטרקציה וליהנות ממסע מדהים ורב חושי הכולל 4 מיצגים חדשניים המשלבים אפקטים ייחודיים: מסע במעלית הזמן אל סודות ירושלים, מסע מרתק אל החלל, מסע בקפסולה זעירה אל תוך גוף האדם ומסע מרגש אל נפלאות העבר, ההווה והעתיד של בירת ישראל.

המיצגים החדשניים מעניקים לצופה חוויה עוצרת נשימה, יחד עם מושבים חדישים ונעימים ומסכי ענק העוטפים את המבקר מכל עבר, יוצרים אצל הצופה תחושה מרתקת ורב חושית, עד כדי תחושה שהוא נמצא בתוך המיצג.

ארבעת המיצגים הפועלים במעלית הזמן בירושלים: מעלית הזמן, אני ירושלים, מסע ביקום וקפסולת העתיד.

מעלית הזמן בירושלים – יצחק קריב 6 שד' ממילא ירושלים

שעות פתיחה במהלך חודש אוגוסט -  א'-ה' 10:00-22:00 מיצג אחרון ב-21:20 בימי שישי מ-10:00-14:00

סגור בשבתות

כניסה מגיל 5 ומעלה בלבד ובתיאום מראש בלבד

עלות: 54 ₪ ברכישת כרטיס בקופת האתר. 46 ₪  לרוכשים דרך האתר.

הנחות לתושב ירושלמי/חיילים/סטודנטים

לפרטים נוספים: 02-6248381 או באתר www.time-elevator.co.il

 

 

תמונות: החברה לפיתוח הרובע היהודי בירושלים, לילות אפריקה בגן הבוטני/ איילון זח, באדיבות יח"צ  

 

 

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה