תערוכת אבירי מסדר הכותלהתערוכה התקיימה ביום שישי האחרון בצריף הנשיא יד בן צבי בהשתתפות ראשי ארגון בוני ירושלים, מאיר תורגמן ואנשי יד בן צבי

תערוכה בשם אבירי מסדר הכותל לציון 50 שנה להרחבת רחבת הכותל ע"י 15 קבלנים ירושלמיים שאחרי מלחמת ששת הימים ביצעו את המשימה. 

לפתיחת התערוכה הוזמנו בני משפחותיהם של אבירי מסדר הכותל, נציגי ארגון בוני ירושלים וממלא מקום ראש העיר מאיר תורגמן.

האוצרת של יד בן צבי ד"ר נירית שלו כליפא סיפרה על השתלשלות האירועים ושרואה בתערוכה ביטוי להגשמת הציוניות לגעת באבני הכותל ולהתפלל לידו.  מנהל יד בן צבי מר יעקב יניב אמר שמוסד יד בן צבי מאפשר בטוי למחקרים הקשורים להתפתחות בנין ירושלים ע"י תיעוד סיפורי אנשים ואירועים.  הוא רואה חשיבות בקשר בין הקבלנים  ומוסד יד בן צבי לתיעוד העבר וההווה בירושלים.

יו"ר ארגון בוני ירושלים מר בועז ישראל כיליד ירושלים וכבן למשפחת קבלנים אמר שהוא גאה להשתייך למשפחת הקבלנים שבונים את ירושלים.  העלאה על נס את חברי אבירי מסדר הכותל שבראשה עמד יו"ר הארגון זאב פרוסק ז"ל .

הודה למוסד יד בן צבי על פתיחת התערוכה והבטיח לקיים קשר הדוק עם המוסד בחקר פעילות הקבלנים בירושלים.

מ"מ ראש העיר מר מאיר תורגמן ברך את הנוכחים ואמר שהוא נרגש ממראה התערוכה וציין את התפתחותה של ירושלים מיד אחרי מלחמת ששת הימים, הרחבת רחבת הכותל, חשיפתו  ארכיאולוגיות ליד הכותל, מנהרת הכותל, העיר העתיקה ועוד.  הוא קרא לאונסקו לבוא ולהיווכח בזיקה של הכותל המערבי ליהודים והר הבית לעם היהודי.

 

ראשי ארגון בוני ירושלים ויור יד בן צבי.

 


בועז ישראל יור ארגון בוני ירושלים.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה