עליזה בארץ התלאותאירוע תאטרוני רב תחומי בהשראת סיפור אמיתי, המתרחש ומוצג במספר חללים שונים בו זמנית במבנה עתיק בירושלים

מופע הבוחן את תפיסת הזיכרון והדרך בה בוחרים לזכור דברים, אך גם סיפור נשי המתמודד עם המלחמה הבלתי נגמרת בין נשים וגברים.

הצגה המתקיימת  ב-site specific, ומבוססת על סיפורה האמיתי של אישה שעלתה בילדותה, בשנות החמישים מתוניס למעברה.

הצגה הבנויה על חלוקת הקהל לקבוצות של עשרים אנשים, שבכל פעם מובלים ע"י שפן הזמן לחדר אחר אל תוך חוויה רב חושית: סאונד, ריח וויזואליה המתחברים יחד לסצנות תאטראליות אינטימיות. סדר הביקורים בחדרים הינו אקראי לחלוטין, והסיפור נחשף לקהל, כשהוא עובר מתחנה לתחנה בחייה של עליזה, ללא כרונולוגיה. בכל פעם שהקהל יוצא מחדר הוא מגיע למסדרון ובו מתקיים ההווה: בקצה המסדרון, אור חיוור, ריח של זיקנה ואישה זקנה שיושבת על כורסת טלוויזיה ולא מצליחה לקום ממנה.

על הבמאית מירית ינאי- שחקנית, ומפיקה. יזמה והקימה את קבוצת התאטרון לשינוי חברתי 'משו משו' במסגרתה היא גם מביימת, משחקת ומעצבת (היער שצמח לבד, הדלתות- זוכת הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון רחוב בת ים, קברט סוף העולם, אמנית רעב, קומדיה דל-חרטא). מיוזמות איגוד היוצרים הירושלמיים של עמותת "רוח חדשה". זוכת פרס קרן אמריקה ישראל לבימוי לשנת 2008. בין ההצגות אותן ביימה וכתבה ניתן למצוא את - "עגבניות" יצירה מקורית רב תחומית, "מתחם התפודים" שהוצגה בצוותא, "אהבות בתמול שלשום" בבית הקפה "תמול שלשום" ירושלים וכן הפיקה הצגות שונות בפסטיבל עכו בין השנים  2005 – 2009.

תאטרון משו משו- הינו מיזם ייחודי בישראל. קבוצה של  אמנים הפועלת מתוך ובתוך שכונת קרית יובל הירושלמית, ומטרתם האומנותית- חברתית היא חיזוק ופיתוח אקטיביזם קהילתי.  הם יוצרים מופעי תיאטרון הנגישים לקהל הרחב והמגוון וכך מציגים את המורכבות של החברה הישראלית בכלל וירושלים בפרט. חלק נרחב מעבודתם כוללת חיפוש והכרות עם המגוון הארץ-ישראלי של תרבויות שונות, מוצאים שונים, שפות שונות ודתות שונות ורואים בו הזדמנות ליצירת חברה כוללת ומשגשגת ומקור השראה ליצירה אמנותית.

"המפעל"  של קבוצת "הבית הריק"הוא פרויקט אמנותי שהפך בניין נטוש במרכז ירושלים למרכז תרבותי זמני ובית ציבורי ליצירה. "המפעל" הוא מפעל לאמנות, המפעיל עשרות אמנים מתחומי אומנות מגוונים המשתמשים בחלל לייצר ולהציג את עבודתם.

ההצגה תועלה ב"המפעל", רחוב המערבים 3 ירושלים. הצגת הבכורה ב 6.5.2017. מחיר כרטיס- 80 ₪ לאדם. הצגות נוספות ב 7.5 /18.5 /20.5.

תמונות: באדיבות יח"צ  


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה