בתערוכה: 'חשיפות', במרכז הקונגרסים בנייני האומה בירושלים, מוצגים ציורי השמן הגדולים והמרשימים שלה, בהם חוזרים מוטיבים של בעלי חיים, ילד העומד על צוק וילדות מצוירות, כשגבן לצופה. הקומפוזיציות השונות יוצרות תחושת כמיהה של מבט אל עבר אופק לא מוגדר.

אגמי, בשנות השישים לחייה, היא ילידת אנגליה ואם לטומי ויאן, מוזיקאים מוכשרים, יוצאי 'אקס פקטור’ ישראל, היא למדה בעבר משחק בבית צבי ועסקה בתיאטרון מספר שנים. בין לבין, הספיקה לעבוד גם כשנתיים בספארי בר"ג, כמטפלת באריות.  לציור הגיעה רק בגיל 28, בעת שעבדה בחנות פרחים. רישומיה הראשונים נעשו בעט על נייר עטיפה חום, ששימש לעיטוף זרי הפרחים. בניסיונות ההם מצאה את הדמויות הקטנות המזוהות אִתה, שנולדו תוך כדי השרבוט על הנייר.

את מלאכת היצירה, היא משווה לרכיבה על האופנוע שלה, הארלי דוידסון (היא אחת   מעשר נשים ישראליות, הרוכבות על 'הארלי'). הרכיבה מרוקנת את התודעה, ופותחת אותה אל תחושה גולמית וחופש לרעיונות, שמקבלים צורה לאחר מכן במשטח הציור.

כעת ניתנת הזדמנות להיחשף לעבודותיה במרכז הקונגרסים הבינ"ל – בנייני האומה, אשר פתח שעריו בשנים האחרונות להצגת יצירות אמנות של אמנים ישראלים חדשים, לצד אמנים ישראלים מוכרים.

 

 

 

אוצר התערוכה 'חשיפה': הוא ערן ליטוין.