מאות מבקרים הגיעו בחג הפסח למסלולי הטיול במצפהאחרי רסיטל מוזיקלי יצאו היום (ב') מטיילים רבים לסיור במצפה נפתוח, המטיילים שסיירו במקום הזדהו עם המאבק וחתמו על ההתנגדות לבנייה במצפה נפתוח

חלק מהמטיילים טיילו באופן עצמאי ובאו לראות את המקום מקרוב וחלקם השתתפו בסיורים מודרכים של קק"ל בשטח.

כזכור, מצפה נפתוח הוא אוצר טבע ישראלי שאין דומה לו, והאיכותי ביותר בגבולות העיר ירושלים.  מלבד המגוון הביולוגי הייחודי, ועדר הצבאים הגדול ביותר באזור ירושלים, באתר ישנו מגוון עצום של מיני בעלי-חיים וצמחים, ממצאים ארכיאולוגיים ומורשת היסטורית. המקום משמש כריאה הירוקה של תושבות ותושבי רמות כמו גם של ירושלים כולה, ומושך מבקרים רבים מחוץ לירושלים. 

המאבק על מצפה נפתוח אינו רק מאבק על השטחים הירוקים, זהו מאבק על ההחלטה העקרונית והמהותית של עיריית ירושלים והעומד בראשה, לבנות פנימה ולא החוצה - לחזק את העיר, את השכונות ואת האנשים, לשפץ ולשקם את הבניינים ולהביא להתחדשות עירונית ועירוניות בריאה ותוססת. זהו מאבק על ערכי אהבת הסביבה, העולם והאדם.

למרות זאת, הותמ"ל, החליטה להפקיד תוכנית לבניית שכונה חדשה ממש על אתר הטבע הייחודי.

קואליציה הכוללת את עמותת רמות למען הסביבה, מגמה ירוקה, קק"ל, החברה להגנת הטבע, תנועת "ירושלמים" וסיעתה במועצת העיר, וגופים נוספים, פועלים למניעת הבניה, בין היתר ע"י  איסוף כמה שיותר התנגדויות מהציבור, שיעלו לדיון בוועדה. כל אחד ואחת יכולה להגיש התנגדות, גם אם היא והוא אינם תושבי ירושלים אך מכירים בחשיבות השמירה על מצפה נפתוח, הממוקם ממש בכניסה לעיר הבירה. עד כה נספרו כ 7000 התנגדויות ציבור .

ניתן להגיש התנגדויות עד סוף חוה"מ פסח . 

תמונה: באדיבות יח"צ  


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה