התחנה הראשונה מציגה: קרון 322 – בית חדש לעשייה אמנותיתמתחם התחנה הראשונה מארח את קבוצת "בית ריק", בקרון 322. למעשה מדובר בפרויקט חדש במתחם התחנה הראשונה בירושלים: השמשת קרון הרכבת ההיסטורי 322, כהיכל תרבות עצמאי, שיהווה בית לעשייה אמנותית פורצת דרך

קבוצת " בית ריק" אחראית על מספר היכלי תרבות אלטרנטיביים שהוקמו על ידם באתרים היסטוריים שונים בירושלים, וכעת מצאו להם בית קבע, קרון 322.

מיקומו של הקרון במתחם התחנה הראשונה, מאפשר מפגש ייחודי ויוצא דופן בין תרבותה האלטרנטיבית הפעילה של ירושלים לבין הקהל רחב ומגוון שמבקר במתחם. עבודות השמשת הקרון החלו בחודש ינואר השנה. קבוצת "בית ריק"  ניהלה את תהליך השיפוץ, השחזור והשימור של הקרון. במטרה להפוך את תהליך שיפוצו של הקרון ליצירה אמנותית, מתחילת העבודה שולבו בתהליך אנשי המקצוע ואמנים מקצה חודו של עולם התרבות הירושלמי.

פתיחת התערוכה הראשונה בקרון תערך ביום חמישי ה- 1/5 בשעה 18:00.  התערוכה תציג את סוף תהליך ההקמה של הקרון, עם פרשנויות אישיות של אמני הקבוצה למושג 'מקום' לקראת הפעלתו של היכל התרבות במהלך השנה. הכניסה חופשית. התחנה השנייה של קרון 322 תפתח בחודש יוני.

בחודשי השיפוץ פורסם 'קול קורא' לאמנים, עם הצעה לקחת חלק ולהציע רעיונות בתהליך השיפוץ, יצירות ותהליכי עבודה. במהלך חודש מאי- יתחילו האמנים השונים בעבודה על התערוכה השנייה, כאשר הם ישתמשו בתערוכה הקיימת כתשתית לתערוכה החדשה. בין האמנים שישתתפו בתערוכה נמצאים אמן הרחוב והצייר Osirk, מעצב התאורה ואמן הוידאו עומר שיזף, הקולנוענית אלונה גולדברג ואמן הקונספט גיא ברילר. בנוסף להם ישתתפו בתערוכה בין חמישה לשבעה אמנים נוספים שנמצאים כרגע בדיאלוג עם הקבוצה. קרדיט: קבוצת בית ריק 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה