תערוכת הורדוס: שוברת שיאיםהזדמנות אחרונה לבקר בתערוכה המדוברת של השנה, "הורדוס – מסעו האחרון של מלך יהודה", ששברה שיא עם 440,000 מבקרים

לקראת נעילתה של התערוכה  ב-4.1.2014, ולרגל הביקוש העצום ואלפי המבקרים בימים האחרונים, המוזיאון קיבל החלטה להרחיב את שעות הביקור עד לשעות הערב והתערוכה תהיה פתוחה למבקרים עד יום חמישי משעה 10:00 ועד 21:00.

מאז פתיחתה לפני כעשרה חודשים עוררה התערוכה "הורדוס - מסעו האחרון של מלך יהודה" עניין והתלהבות רבים בקרב מאות אלפי מבקריה וכן באמצעי התקשורת בארץ ובחו"ל.  בתערוכה ביקרו בין היתר נשיא המדינה וראש הממשלה, אורחי מדינה, אישים רמי מעלה, אנשי ממשל, קבוצות מרחבי העולם, היסטוריונים, ארכיאולוגים וחוקרים, חיילים, תלמידים ומורים. המבקרים בתערוכה נהנים מהדרכות מיוחדות, אוזניות שמע, מדריכים לילדים ושיחי גלריה. נוסף לכך, בחנויות המוזיאון נמכר הקטלוג הענק שיצא לכבוד התערוכה וזוכה לביקוש שיא.

דמותו של המלך הורדוס והמסע המשוחזר שבתערוכה - מהארמון ביריחו שבו מת המלך ועד להרודיון שבו נקבר - הובילו לעיסוק מחודש בדמותו של הורדוס ולדיון מעמיק בתקופת מלכות יהודה. אוצרי התערוכה דודי מבורך וד"ר  סילביה רוזנברג, המקבלים את פני אורחיה הרבים, משתתפים בהרצאות, ימי עיון וערבים מיוחדים אשר מוקדשים להורדוס ולתקופתו. נוסף לכך, בעקבות התערוכה פורסמו מאמרים וספרים בנושא ונערכו אירועים וימי עיון והוכפל מספר המבקרים בהרודיון.

"הורדוס – מסעו האחרון של מלך יהודה" היא התערוכה הראשונה בעולם המוקדשת למלך הורדוס, מהדמויות המרתקות והשנויות במחלוקת בהיסטוריה היהודית. ממצאיה מאירים באור חדש את ההשפעות הפוליטיות, האדריכליות והאסתטיות של שלטונו של הורדוס. התערוכה מציגה ממצאים חדשים מארמונותיו של הורדוס, גדול הבנאים שידעה הארץ, ושחזורים מרשימים בגודלם ובחזותם מארמונותיו בהרודיון, ביריחו ובאתרים נוספים. גולת הכותרת: קברו של הורדוס מההרודיון, אשר חשף פרופ' אהוד נצר מהאוניברסיטה העברית בתום 40 שנות חיפוש.

התערוכה מוקדשת לזכרו של פרופ' נצר, אשר נפל אל מותו בשנת 2010 באתר שבו גילה את התגלית המרעישה.

 

 

צילום: בני נאור 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה