"רב חן" המיתולוגי משנה את פניו – והופך למרכז תרבות לאמנות אלטרנטיביתב"פרסה" הושקעו כ-3 מיליון שקל, המקום מכיל 7 אולמות, חדרי חזרות, סטודיו ועוד והוא מתפרש על שטח של כ- 2000 מטר. במקום אמורות להתקיים כ-300 הופעות בשנה, על פי הנחיות התו הסגול, כאשר חלקן יתקיימו במקביל, באולמות המחודשים אשר הוסבו לאולמות תרבות מתקדמים ביותר

צילום: דוברות עיריית ירושלים
עיריית ירושלים השיקה את "הפרסה" מרכז התרבות הגדול ביותר בארץ לאמנות אלטרנטיבית, אשר ישמש כבית לשלוש מוסדות התרבות הירושלמיים מחול שלם, הזירה הבינתחומית ו'בין שמים לארץ'.
באירוע מיוחד במעמד ראש העיר ירושלים, משה ליאון, השיקה עיריית ירושלים באמצעות חברת 'עדן' ובשיתוף פעולה עם בעל הנכס, רמי לוי את המתחם החדש, הממוקם בשכונת תלפיות על שטחו של הקולנוע המיתולוגי "רב חן". הקמתו של "הפרסה" מהווה חלק ממדיניות עירוב שימושים בשכונה, המשלבת בין מגורים, תרבות, מסחר ותעסוקה. 
 
ב"פרסה" הושקעו כ-3 מיליון שקל, המקום מכיל 7 אולמות, חדרי חזרות, סטודיו ועוד והוא מתפרש על שטח של כ- 2000 מטר. במקום אמורות להתקיים כ-300 הופעות בשנה, על פי הנחיות התו הסגול, כאשר חלקן יתקיימו במקביל, באולמות המחודשים אשר הוסבו לאולמות תרבות מתקדמים ביותר.
שכונת תלפיות ידועה בזכות היסטוריה רבת שנים של עשייה תרבותית - פועלים בה מנעד רחב של אמנים וממוקמים בה חדרי סטודיו רבים פרטיים וציבוריים. כך למשל,בשכונה מקודם מזה שלוש שנים גם פרויקט האמנות הבינלאומי "הקירות", אותו יזמה חברת 'עדן'. במסגרת הפרויקט מוזמנים אמנים מובילים מהארץ והעולם להכין יצירות אמנות גדולות מימדים על גבי קיר ענק שהוקצה לכל אחד בלב השכונה. עד כה השתלבו בקירות השכונה כ-30 ציורים. 
המופעים שעתידים להתקיים ב"פרסה":
• אירוע פתיחה של פסטיבל ישראל 03.09, 20:00-23:00 ברחבה ובמתחם 
• אירוח פסטיבל ישראל 03.09-10.09
בחודשים הבאים ובהתאם להנחיות תתקיים פעילות של מופעי מחול, תערוכות, הצגות תיאטרון ומנעד רחב של אירועים מגוונים. בנוגע לעדכון במופעים אירועים יש להיכנס לאתרים:
*ראש העיר ירושלים, משה ליאון:* "הפיכת הרב חן המיתולוגי לבית של מוסדות התרבות הוא חלק נוסף מהתוכנית שלי לחידוש שכונת תלפיות והפיכתה לבית של התרבות הירושלמית. מיד עם כניסתי לתפקיד הבנתי שלמוסדות התרבות בעיר אין בית קבוע, שהם תלוים באויר ונמצאים בחרדה קיומית, החלטתי להשקיע בכל מוסדות התרבות מתוך אמונה ורצון להפוך את התרבות הירושלמית למובילה בישראל. בתקופה הקרובה עוד נמשיך להשקיע גם בשיפור התשתיות בתלפיות עד שתהפוך לאבן השואבת של ירושלים. יש למה לצפות".
נשלח מה-iPhone שלי

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה