כבוד בינלאומי: מיה הלוי מנכ"לית מוזיאון המדע -זכתה בפרס הבינלאומי היוקרתי Beacon of the Year 2020הפרס היוקרתי ניתן מדי שנה לדמויות מפתח באירופה. השנה הוחלט להעניק אותו למיה בשל תרומתה לקידום ושיתוף הידע בין מוזיאוני המדע בירושלים ובאירופה.

 מיה הלוי מנכלית מוזיאון המדע זכתה בפרס בינלאומי. צילום: ברוך גיאן

מנכ"לית מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים, מיה הלוי, זכתה בפרס משואת השנה 2020 מטעם ארגון מוזיאוני המדע של אירופה ECSITE בו חבר מוזיאון המדע בירושלים מאז הקמתו. בארגון חברים 350 מוזיאוני וארגוני מדע מהעולם ומישראל. הפרס מוענק זו השנה השנייה לדמויות מפתח מתחום מוזיאוני המדע הפועלים רבות ברוח ולפי ערכי הארגון.

בהתאם לרוח התקופה נערך טקס הענקת הפרס בחמישי האחרון 29.10.2020 במסגרת מפגש של פורום מנכ"לי מוזיאוני המדע של אירופה במתכונת מקוונת.

בהודעת הארגון ובנימוקי השופטים נכתב: ההחלטה להעניק למיה הלוי, מנכ"לית מוזיאון המדע בירושלים, את הפרס, היא לאור הפעילות הענפה שהיא מובילה בתחום החינוך המדעי והתרבות המדעית, פעילות המחזקת ערכי ECSITE ומקדמת את מטרותיו. ההמלצות הרבות שקיבלנו ממנכלי מוזיאוני מדע ברחבי אירופה, להעניק למיה הלוי את הפרס הרשימו אותנו מאוד. מיה תמיד מחפשת דרכים לשפר ולקדם את העשייה של המוזיאון . אלו שהמליצו על מיה לקבלת הפרס ציינו לרוב שאחד מהכישורים יוצאי הדופן שלה הוא הנדיבות והרצון לשתף ידע ומקורות מידע עם אחרים הוא בלתי נלאה, כמו גם התשוקה והיכולת שלה לשתף פעולה עם הצוות ועם גורמים חיצוניים".

מיה הלוי מנכ"לית המוזיאון: "אני גאה ונרגשת לקבל את הפרס. זהו כבוד גדול לנו כמוזיאון. משמח אותי לראות שהפעילות שלנו זוכה להכרה בינלאומית חשובה זו בזכות דרכנו המיוחדת לה שותפים כל אחד ואחת מצוות המוזיאון. מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים מאמין תמיד בדרך של שיתוף ועבודת צוות. כמוזיאון אנו פועלים באופן עקבי להדק את שיתוף הפעולה שלנו עם מוסדות וארגונים בארץ ובחו"ל, לקרב קהל רחב מכלל הגילאים והמגזרים אל המדע והטכנולוגיה ולהציגם כחלק מתרבות האדם, לטפח מצוינות מדעית וטכנולוגית בקרב בני הנוער כחלק מהתשתית החברתית, האזרחית והכלכלית של מדינת ישראל. זה חלק מהדנ"א שלנו".

על הפרס - הפרס על שמו של פרופ' מריאנו גגו ידיד יקר של קהילת מוזיאוני המדע, פיסיקאי וחוקר. כיהן פעמיים כשר המדע של פורטוגל ובמסגרת זו הקים את רשת מוזיאוני המדע של פורטוגל Ciencia Viva. כמו כן נשא בתפקידים בכירים במסגרת האיחוד האירופי ובמסגרת זו הוביל את ההכרה של האיחוד האירופי בחשיבות החינוך המדעי הבלתי פורמלי בכלל ומוזיאוני המדע בפרט. פרופ' גגו התארח במוזיאון המדע בירושלים ב- 2013 במסגרת הכנס השנתי של ארגון אירופאי אחר- EUCEA- ארגון של אירועי המדע של אירופה.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה