יהלי זקן מירושלים הוא הזוכה במקום הראשון בתחרות הפסנתרנים הצעיריםזקן זכה במקום הראשון בקטגוריה לגילאי 15-19, בתחרות "פנינה זלצמן לפסנתרנים צעירים", התחרות הארצית ה-8, שהתקיימה בקונסרבטוריון כפר סבא

יהלי זקן, זכה במקום הראשון. צילום: רמי זרנגר

פסנתרן צעיר מירושלים, הוא הזוכה במקום הראשון בתחרות פנינה זלצמן לפסנתרנים צעירים: יהלי זקן,  זכה במקום הראשון בקטגוריה ג', לגילאי 15-19 , ובפרס של 5,000 ₪. בנוסף יוזמן יהלי בהמשך לנגן כסולן בקונצרט עם אחת מהתזמורות המובילות בארץ.

68 פסנתרנים, עד גיל 26 , לקחו חלק בתחרות השנה, מספר שיא של משתתפים לתחרות שחרטה על דגלה את קידום המוסיקה והמוסיקאים הצעירים.

טקס הכרזת הזוכים וקונצרט הזוכים החגיגי, בנוכחות ראש העיר, רפי סער, התקיימו בהיכל התרבות כפר סבא עם התזמורת הסימפונית החדשה חיפה בניצוחו של ואג פפיאן.

עפר עין הבר, מנהל התחרות:  "אנחנו נרגשים שבשנה מאתגרת זאת, נרשמו מספר שיא של מתחרים שהפגינו כישורי נגינה גבוהים מאד, אך לא רק המשתתפים נענו אלא גם הקהל, 7000 איש שצפו בשלבים השונים של התחרות ובקונצרט הזוכים. היה מרגש לראות את היכל התרבות כפר סבא, מתמלא בקולות וצלילים, אחרי תקופה ארוכה בה היה ריק מהתרחשות. אני מאחל בהצלחה לכל הזוכים בתחרות ומצפה לראות אותם בעתיד מנגנים על הבמות של האולמות המובילים בארץ ובעולם".

מטרת התחרות היוקרתית הינה לגלות את ה"כוכב הנולד" הבא, שיפציע בשמי המוסיקה ומתוך רצון לקדם את הילדים ובני הנוער המנגנים בפסנתר ולהביאם להישגים גבוהים בתחום.  עד היום השתתפו בתחרויות נגנים ברמות נגינה מהגבוהות ביותר בארץ וחלק מהזוכים ממשיך ומממש את ההבטחה והופך את הכישרון לקריירה מקצועית. דוגמא לכך הינם יבגני יונטוב, תומר גבירצמן ועוד, שהחלו בקריירה בארץ ובחו''ל וניגנו עם התזמורות המובילות בארץ

בחבר השופטים של התחרות השנה: מנחם ויזנברג, מלחין, מעבד, פסנתרן ומחנך, גב' עפרה יצחקי, פסנתרנית,  מר ואג פפיאןפסנתרןמנהל מוזיקאלי ראשי ומנצח תזמורת אשדוד, גב' אירית רוב, פסנתרנית,  מר עדי רוזנקרנץ, פסנתרן, מרצה ומחנך.

תחרות 'פנינה זלצמן לפסנתרנים צעירים' הפכה בשנים האחרונות למסורת של ממש בעיר כפר סבא, שחרטה על דגלה את קידום המוסיקה והמוסיקאים הצעירים. התחרות נוסדה בשנת 2006  ביוזמתם של מחזיק תיק התרבות דאז,  עו''ד עמוס גבריאלי והנהלת העירייה. התחרות היוקרתית מופקת ע''י הקונסרבטוריון שבחברה לתרבות הפנאי בכפר סבא.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה