גאווה מקומית! עשרה צעירים מירושלים ישתתפו בתחרות לפסנתרנים צעירים10 מתוך 68 המתחרים השנה בתחרות הם פסנתרנים מירושלים. לזוכים יחולקו פרסים כספיים בשווי של כ50,000 שקלים ותובטח נגינת סולו עם התזמורות מהמובילות בארץ

נוכחות מרשימה השנה לירושלים בתחרות 'פנינה זלצמן לפסנתרנים צעירים' ה-8 שתתקיים בתאריכים 8-18 בפברואר 2021 בקונסרבטוריון העירוני בכפר סבא.

צילום: רמי זרנגר

10 מתוך 68 המתחרים השנה בתחרות הם פסנתרנים  מירושלים: גולדין דניאל (14), קמינצקי רועי (14), פלדמן ינון (18), זקן יהלי (16), גולוד אנבאל (17), עלמא שפירו (16) דבורקין דני (19), טטיאנה דונטס (21), שוורץ נמרוד (24) וזוהר- נתנאל שי (25).

לצד התשעה יתחרו עוד 59 פסנתרנים, עד גיל 26 , שנענו לאתגר למרות השנה המורכבת שעוברת על עולם התרבות בפרט והעולם ככלל. לזוכים יחולקו פרסים כספיים בשווי של כ50,000 שקלים ותובטח נגינת סולו עם התזמורות מהמובילות בארץ.

כל שלבי התחרות וקונצרט הזוכים פתוחים לצפייה לקהל הרחב וישודרו בעמוד הפייסבוק של התחרות "תחרות פנינה זלצמן לפסנתרנים צעירים".

שלב הגמר של התחרות, הכולל נגינה של קונצ'רטים לפסנתר ותזמורת וקונצרט הזוכים יתקיימו בהשתתפות התזמורת הסימפונית החדשה חיפה בניצוחו של ואג פפיאן בהיכל התרבות כפר סבא.

בתחרות מתמודדים, מדי שנתיים, כ- 50 מתחרים, מטרת התחרות היוקרתית הינה לגלות את ה"כוכב הנולד" הבא, שיפציע בשמי המוסיקה ומתוך רצון לקדם את הילדים ובני הנוער המנגנים בפסנתר ולהביאם להישגים גבוהים בתחום.  עד היום השתתפו בתחרויות נגנים ברמות נגינה מהגבוהות ביותר בארץ וחלק מהזוכים ממשיך ומממש את ההבטחה והופך את הכישרון לקריירה מקצועית. דוגמא לכך הינם יבגני יונטוב, תומר גבירצמן ועוד, שהחלו בקריירה בארץ ובחו''ל וניגנו עם התזמורות המובילות בארץ.

צילום: רמי זרנגר

בחבר השופטים של התחרות השנה: מנחם ויזנברג, מלחין, מעבד, פסנתרן ומחנך, גב' עפרה יצחקי, פסנתרנית,  מר ואג פפיאן, פסנתרן, מנהל מוזיקאלי ראשי ומנצח תזמורת אשדוד, גב' אירית רוב, פסנתרנית,  מר עדי רוזנקרנץ, פסנתרן, מרצה ומחנך.

עפר עין הבר, מנהל התחרות:  "אני משוכנע שדווקא בימים אלו של שממה תרבותית מגיע לתלמידי הפסנתר אירוע משמעותי אליו הם צריכים להתכונן ובעזרתו להתקדם בנגינה. ובנוסף מאפשר גם לשוחרי המוזיקה הקלאסית להנות מאירוע מוזיקאלי תרבותי שכל כך חסר לכולנו. אני גאה שדווקא השנה בחרו מספר שיא של פסנתרנים קחת חלק בתחרות והוכיחו כי "את המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק".

תחרות 'פנינה זלצמן לפסנתרנים צעירים' הפכה בשנים האחרונות למסורת של ממש בעיר כפר סבא, שחרטה על דגלה את קידום המוסיקה והמוסיקאים הצעירים. התחרות נוסדה בשנת 2006  ביוזמתם של מחזיק תיק התרבות דאז,  עו''ד עמוס גבריאלי והנהלת העירייה. התחרות היוקרתית מופקת ע''י הקונסרבטוריון שבחברה לתרבות הפנאי בכפר סבא.

כל פעילויות התחרות תתבצענה בהתאם לתקני התו הסגול ולהנחיות משרד הבריאות.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה