ארגון בוני ירושלים מרימים לכבוד ראש השנההקבלנים הירושלמים נפרדו מראש העיר ירושלים ניר ברקת, הפורש מתפקידו בחודש הבא, ומאביגדור יצחקי ראש מטה הדיור לשעבר במשרד האוצר שעזב לפני מספר חודשים והתמנה ליו"ר דירקטוריון מפעל הפיס

ארגון בוני ירושלים ערכו השבוע "הרמת כוסית "מסורתית לכבוד השנה החדשה במלון קראון פלאזה בירושלים.

באירוע השתתפו כ-200 קבלנים ואורחים נכבדים.

הקבלנים הירושלמים נפרדו מראש העיר ירושלים ניר ברקת, הפורש מתפקידו בחודש הבא, ומאביגדור יצחקי ראש מטה הדיור לשעבר במשרד האוצר שעזב לפני מספר חודשים והתמנה ליו"ר דירקטוריון מפעל הפיס.

 בין האורחים המכובדים שנכחו באירוע היו: השר להגנת הסביבה לענייני ירושלים ומורשת – השר זאב אלקין,  ראש העיר ניר ברקת, אביגדור יצחקי, נשיא התאחדות בוני הארץ רוני בריק, חברת הכנסת רחל עזריה, סגנית ראש העיר חגית משה, סגנית ראש העיר יעל ענטבי, חברי מועצת העיר ירושלים משה ליאון, עופר ברקוביץ, מרינה קונצביה ועוד רבים ומכובדים. 

יו"ר הארגון בועז ישראל פירט את הפעילויות החיוביות שנעשו בתקופה האחרונה על ידי חברת מוריה – סלילת כבישים, תכנון 2שני קווי רכבת קלה, הקמת מנהרת חנייה מתחת לבנייני האומה ועוד. לעומת זה בתחום בניית דירות למגורים קיימת האטה במספר התחלות הבנייה בעיר.                                            

הוא שקיימת אכזבה רבה של הקבלנים הירושלמים, על דחיית ההחלטה לחתום על הסכם הגג עם האוצר לבניית 20,000 יחידות דיור חדשות בירושלים.  לדעתו התוצאה תהיה שמחירי הדירות ימשיכו לעלות וצעירי העיר ימשיכו  לעזוב.  בועז ישראל הודה לראש העיר ברקת על תרומתו ב 10 שנות כהונתו לבניינה ופיתוחה של ירושלים. אמר שהקבלנים מודים לו על ההחלטה של מועצת העיר, להעניק מדי שנה עיטור יקיר ירושלים לאחד מבוני ירושלים. כמו כן הודה לראש העיר ניר ברקת ולמנכ"ל העיריה – עו"ד אמנון מרחב על הקצאת קרקע לבניית בית הקבלן בירושלים.

בועז ישראל פנה לשר אלקין וביקש ממנו שבתוקף תפקידו כשר להגנת הסביבה  לפעול בדחיפות לאתר אתרים להטמנת עודפי עפר ופסולת בניין, ולאשר את נחל אוג כאתר מתאים.

בתום דבריו  העניק בועז ישראל יו"ר הארגון יחד עם יוסי שכטר מנכ"ל הארגון ,בשם חברי ארגון בוני ירושלים, לראש העיר ברקת, הפורש, תמונה של "חומות העיר ירושלים ומגדל דוד" כאות הוקרה.         

באותו מעמד העניקו ישראל ושכטר לראש מטה הדיור לשעבר אביגדור יצחקי, תמונה גדולה של מבנים ירושלים כהערכה על פעילותו למען ענף הבנייה.

 ראש העיר ניר ברקת התרגש מהמזכרת היפה מארגון בוני ירושלים וציין את חשיבות פעילותם של הקבלנים בירושלים.    ברקת הדגיש שהארגון היה פרטנר לדו שיח שהתהדק במהלך שנות כהונתו. ברקת אמר שהדו שיח  עם ארגון הקבלנים תרם להבנה בעירייה  לשיפור ההליכים הבירוקרטיים ולקיצור הליכי הרישוי.                                                                           

ברקת הבטיח להמשיך לפעול למען ירושלים בכול תפקיד שהוא יתמנה בהמשך (כחבר כנסת או כשר) ואמר שלשכתו תהיה תמיד פתוחה לקבלנים הירושלמים.

 השר אלקין, כשר לענייני ירושלים התייחס בדבריו לצורך בפיתוח ובהרחבת הבנייה גם במזרח ירושלים. השר בדעה שירושלים צריכה להתרחב גם לכיוון מערב. הוא בדעה אחת עם הקבלנים, שניתן לקצר יותר, את תהליכי התכנון והרישוי בעירייה.           

השר אלקין פנה לנשיא ההתאחדות, מר רוני בריק, והמליץ לו כשיבנה "בית הקבלן" משרדי ההתאחדות יעברו לירושלים.   

בסיום דבריו, השר בירך את הקבלנים הירושלמים לכבוד השנה החדשה.

בסוף הנאומים הרב מרזל מחב"ד והקבלן ברוך קול תקעו בשופר בדואט עשר תקיעות.  השר אלקין ובועז ישראל בירכו על היין וכול הנוכחים הרימו כוסית לכבוד השנה החדשה.

 

קרדיט צילום – שמואל אדלר.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה