הזמרת ריטה ברדיו ירושליםלרגל אלבומה החדש "ניסים שקופים" הגיעה הזמרת הגדולה מכולן להתארח בתכנית של מוטי פרנסיס ברדיו ירושלים

בדקות אלו מתארחת הזמרת ריטה בתכנית "בא בטוב" בהגשת מוטי פרנסיס. 

ריטה הגיעה לרגל השקת אלבומה החדש, "ניסים שקופים", הכולל את הסינגלים "חבר של פעם" ו"מזמן". "תשע שנים אני עובדת על האלבום הזה. תשע שנים בהן אספתי מילה למילה, שורה לשורה, מעכלת, שרה, מקליטה, מוחקת, מקליטה מחדש, מעמיקה, שואלת, מתחרטת, מתלהבת, מתאהבת, שוב מוחקת, לפעמים אפילו כבר מתביישת בחוסר היכולת שלי להביא תוצאות יותר מהירות, ושוב הלוך וחזור", היא מספרת. "במשך התקופה הזו לקחתי הפסקה של שנה, בה הקלטתי את האלבום בפרסית, "השמחות שלי", ושוב חזרתי לחיפוש, מה באמת אני רוצה לומר ולתת לעצמי ולכם ובעיקר מה שלמדתי בשנים הללו – שלמילים יש כוח! אנחנו בוראים מציאות עם כל מה שאנחנו אומרים. מילים יכולות להיות סוג של תפילה ובריאה ולכן טקסטים שהיה בהם סוג של בשורה רעה, חולשה וחוסר אונים לא נכללו במה שרציתי לשיר באלבום הזה". 

"בחרתי לשיר באלבום הזה טקסטים שעוסקים בהתגברות הרוח על הקשיים והמשברים שהם חלק מהמציאות של חיינו. השאלה היא לאן אנחנו לוקחים את הקשיים הללו – אם לחוסר אונים או כמו שבסינית, אותה מילה מכונה גם משבר וגם הזדמנות. הייתי רוצה שהשירים באלבום הזה יהיו סוג של "תוסף" או זריקת עידוד להתמודדות עם הקרוסלה הזאת של חיינו. עם השנים אני מגלה שניסים קורים בחיינו גם במציאות היומיומית שלנו. אלו לא ניסים שמכריזים על עצמם ברעש גדול ובתרועה, אלא ניסים שקופים למראה ועדינים ככנפיים של פרפרים. הם מתרחשים בנו ומסביבנו, בפרטים הקטנים, ועלינו מוטל להבחין בהם, להוקיר ולהודות. האלבום הזה נקרא "ניסים שקופים" על שם אחד הטקסטים שכתבתילאלבום. אמנם אחרי כמעט עשור, והנה אני מרשה לעצמי סוף סוף ללדת את התינוק הלא צעיר הזה שיקר ללבי כל כך, אולי אפילו יותר מהאחרים, דווקא בגלל מתנת התובנות שהוא טומן בחובו".

להאזנה: רדיו ירושלים- 101FM ובאזור המרכז 98.5 FM. 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה