"מה נשמע?": הפרויקט שמסייע לקשישים ללא עורף משפחתי בימי קורונהבמסגרת הפרויקט עורכים מדי יום הצוות המקצועי והמתנדבים של המינהלים הקהילתיים ברחבי העיר שיחות יזומות ושואלים לשלומם של האזרחים הוותיקים, מזכירים להם שהם לא לבד ושיש להם כתובת לפנות אליה

צילום: נתי שוחט/פלאש90)

עיריית ירושלים דואגת לאזרחי העיר הוותיקים בימי הסגר: בצל הקורונה תושבים רבים בירושלים מתמודדים עם בדידות וקושי לנהל את שגרת חייהם התקינה, מעצם היותם מצויים בקבוצת סיכון.

כדי להתמודד עם המצב הזה מפעילה עיריית ירושלים את פרויקט "מה נשמע?", שמטרתו לנהל שיח רציף עם אזרחים ותיקים ללא עורף משפחתי, לאתר את הצרכים שלהם, לחבר בינם לבין מתנדבים ולהגיש להם את הסיוע הדרוש.

במסגרת הפרויקט עורכים מדי יום הצוות המקצועי והמתנדבים של המינהלים הקהילתיים ברחבי העיר שיחות יזומות ושואלים לשלומם של האזרחים הוותיקים, מזכירים להם שהם לא לבד ושיש להם כתובת לפנות אליה.  

במהלך הגל הראשון של הקורונה איתרה העירייה כ-8000 קשישים ללא עורף משפחתי ובימים אלו עוברת הרשימה עדכון וזאת על מנת לטפל באוכלוסייה זו באופן היסודי ביותר.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "עיריית ירושלים מנהלת את משבר הקורונה ברגישות ובנחישות ובתוך כך מקדמת שורה של מהלכים אסטרטגיים לטיפול בכלל אוכלוסיות העיר. אני מברך על פרויקט 'מה נשמע?', המבטא את המרקם הקהילתי הירושלמי והדאגה העמוקה שלנו לאזרחים הוותיקים, אותו דור עתיר זכויות אשר תרם רבות לפיתוחה של ירושלים". 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה