מהבוקר: חובת הצהרת הבריאות מבוטלת. שורה של הקלות נוספות במערכת החינוךמשרד החינוך מפרסם שורה של הקלות נוספות במתווה ההפעלה של המערכת. בתוך כך, תוקנו התקנות הנוגעות להפעלת מערכת החינוך

צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

בעקבות ירידה בתחלואה, משרד החינוך מפרסם שורה של הקלות נוספות במתווה ההפעלה של המערכת, שייכנסו לתוקף הבוקר (יום א').

ההקלות כוללות:
1. ביטול חובת מילוי הצהרת בריאות יומית לכלל מערכת החינוך.

2. מעבר מלמידה בקפסולות (קבוצות) ללמידה בהרכב של כיתות מלאות בכיתה ד'. בנוסף, מעבר מלמידה בקפסולות ללמידה בכיתות מלאות בכיתות יא'-יב', אשר שיעור ההתחסנות והמחלימים של התלמידים בשכבות גיל אלו הוא יותר מ-65%. (עד עתה נדרש שיעור של 90% ומעלה בעלי תו ירוק מחוסנים ומחלימים).

כמו כן, מעבר מלמידה בקפסולות ללמידה בכיתות מלאות בכיתות ז'-י', שבבית ספרם מתקיים "מגן חינוך". עד כה תכנית זו הופעלה ברשויות שסווגו כתומות, בהתאם לתכנית הרמזור. במסגרת התכנית מתבצעות בדיקות קורונה בתוך מוסדות החינוך והיא מותנית בהסכמת ההורים לביצוע בדיקות אלו (בשיעור של 75% של הכיתות האמורות גם יחד). 

נוסף לכך, בכלל כיתות ז'-י' התלמידים יוכלו ללמוד תוך מעבר בין 4  קבוצות או כיתות קבועות. (עד כה התאפשר מעבר בין 2  קבוצות בלבד). 

3. נוכחות של עד 100 משתתפים בטקסי מערכת החינוך לציון יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה המתקיימים בשטח פתוח. (עד כה ניתן היה לקיים טקסים במערכת החינוך בהרכב של עד 50 משתתפים בשטח פתוח).

4. שילוב של תלמידים מקפסולות שונות- בשיעורי חינוך גופני ובשיעורים מעשיים בשטח פתוח. כמו כן, שילוב של תלמידים מקפסולות שונות במסגרת שיעורים המיועדים לתלמידים מחוננים, המתבצעים בשטח פתוח.

5. הסרת המגבלה על ערבוב קבוצות של כיתות א' עד ג' בצהרונים, כך שניתן לשלב יחד 3 קבוצות קבועות לכל היותר, ועד 28 ילדים.

6. לימוד שיעורי שחייה לכיתות הרלוונטיות בבריכות בשעות בהן הבריכה אינה פתוחה לציבור המתרחצים. כמו כן, קיום *פעילות ספורט* במבנה סגור או בשטח פתוח במסגרת נבחרת הספורט או מועדון הספורט הבית ספרי. האימונים והמשחקים יתבצעו תוך שילוב תלמידים מקבוצות קבועות שונות.

.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה