לאור הירידה בתחלואה: תוקף התו הירוק הוארך עד סוף שנת 2021מנכ"ל משרד הבריאות חתם על צו שמאריך את תוקף התו הירוק למחוסנים ומחלימים עד לדצמבר 2021

התו הירוק

התו הירוק הוא אמצעי המאפשר את פתיחתם הבטוחה של ענפי משק שונים שהיו סגורים בעקבות התפשטות נגיף הקורונה. הזכאים לתו הירוק הם אנשים שהשלימו שתי מנות חיסון ועבר לפחות שבוע מקבלת המנה השנייה (בעלי תעודת מתחסן) ומחלימים (בעלי תעודת מחלים), בין שאומתו כחולים בעת מחלתם ובין שקיבלו תוצאה חיובית בבדיקה סרולוגית.

תוקפו של התו נקבע תחילה לחצי שנה, אך כעת, במשרד הבריאות חתמו על צו שמאריך את התו הירוק עד לסוף שנת 2021.

"לאור הירידה בתחלואה ולנוכח העובדה שנראה שהחיסון יגן עלינו לפחות עד סוף השנה. החלטנו, בהנחיית שר הבריאות, להאריך את תוקפו של התו הירוק למחוסנים ומחלימים עד דצמבר 2021" אמר פרופ' חזי לוי מנכ"ל משרד הבריאות והוסיף "אני שמח שהחיסון מגן עלינו ומאפשר לנו חזרה לשגרת חיים. אבל עלינו להקפיד ולשמור עדיין על זהירות, מסכות במרחבים סגורים ושמירת מרחק שכן אין עדיין מידע מלא לגביי יעילות  החיסון בהגנה מפני חלק מהווריאנטים השונים. אני רוצה לקוות שנמשיך בשגרה ונוכל להתמיד באורך החיים הזה". 

על פי נתוני ההגנה שמעניקים החיסונים ועפ"י הדיונים לגבי זמן מתן מנת דחף שלישית, נראה כי החיסונים יעניקו הגנה עד סוף השנה לפחות. ולכן תוקף אישורי התו הירוק הנם עד דצמבר 2021.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה