ירושלים נכנסת לסגר שלישי: עם 7,005 חולים פעיליםאתמול נכנסה המדינה לסגר בפעם השלישית מאז מרץ במטרה לעצור את העלייה בתחלואה בקורונה. לשם אכיפת הסגר המשטרה גייסה כ-4,000 אנשי שיטור- בין השאר יוצבו מחסומים בצמתים מרכזיים בשכונות העיר. הלימודים בבתי הספר ימשכו כרגיל. במקביל: נמשכים מבצעי החיסונים והבדיקות

 (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

תשעה חודשים מאז פרוץ מגפת הקורונה, נכנסה אתמול (יום א') מדינת ישראל לסגר שלישי שנועד להפחית את העלייה בשיעור הנדבקים בנגיף הקורונה. עיריית ירושלים השלימה את היערכותה לסגר השלישי, אשר על פי הנחיית הממשלה נכנס לתוקפו אתמול  בשעה 17:00.

בהתאם להחלטת הממשלה, תפעל מערכת החינוך בירושלים במתכונת מצומצמת, הכוללת את הפעוטונים, גני הילדים, כיתות א'-ד' וכיתות י"א-י"ב. החינוך המיוחד והמסגרות לנוער בסיכון יפעלו גן הם במתכונת רגילה. הצהרונים לגילאי גן-ב' יפעלו כרגיל.

אגף הרווחה העירוני יפעל לאורך כל ימי הסגר, לרבות כוננות 24/7, למתן מענה למגוון האוכלוסיות בעיר לרבות אוכלוסיות בסיכון, חולים ובני משפחותיהם ולסיוע בכלל הצרכים העולים מהשטח.

לציין כי טיפות חלב ימשיכו לפעול כרגיל וכי האחיות העובדות בהן חוסנו. כמו כן, התוכנית העירונית למניעת נפילות בבתי קשישים תמשיך לפעול כסדרה וניתן להמשיך לתאם התקנות דרך מוקד 106.

מינהל תפעול, הכולל בין היתר את אגפי שפ"ע, תברואה, חירום וביטחון ואכיפה, ימשיך את פעילותו כבשגרה על פי הנחיות התו הסגול. הפעילות תכלול ניקיון העיר, פינוי מפגעים וכן פיקוח ואיזון התנועה ומניעת התקהלות.


המוקד העירוני 106 יעבוד במתכונת מתוגברת לאורך כל הסגר לקליטת פניות תושבים במגוון נושאים וטיפול בהן. יצוין כי העירייה פועלת במטרה להבטיח מתן שירות רציף ומיטבי לתושבים על אף הסגר.

כמו כן עיריית ירושלים תפעל בצורה מואצת לקדם את עבודות התשתיות בעיר במהלך הסגר.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "עיריית ירושלים נערכת למתן שירותים לכלל תושבי העיר גם בתקופת הסגר ובדגש על מתן מענה לאוכלוסיות המתקשות בעיר ולמשפחות החולים. אני קורא לכלל תושבי העיר להקפיד על הנחיות הממשלה, במטרה להוריד את רמת התחלואה בעיר. על רקע בשורת החיסון, כולנו תקווה שזה יהיה הסגר האחרון שיעבור על תושבי ירושלים".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה