ה"גימלאזום": כך נהנים ותיקי ירושלים משגרה דיגיטלית בימי קורונהמדובר במיזם של עיריית ירושלים, שהקימה אתר ידידותי למשתמש בו מתנהל מדי יום "יום לימודים" מלא, הכולל הרצאות, סרטים, שיעורים, סדנאות וסיורים וירטואליים במגוון רחב של נושאים, תוך שיתופי פעולה עם מומחים וארגונים שונים מירושלים ומחוצה לה

צילום: תומר נויברג, פלאש 90

עקב התפרצות נגיף הקורונה החלה העירייה בפרויקט ייחודי שמטרתו לייצר סדר יום דיגיטלי עבור אוכלוסיית בני הגיל השלישי תחת הכותרת "גימלאזום".

מדובר במיזם של עיריית ירושלים, שהקימה אתר ידידותי למשתמש בו מתנהל מדי יום "יום לימודים" מלא, הכולל הרצאות, סרטים, שיעורים, סדנאות וסיורים וירטואליים במגוון רחב של נושאים, תוך שיתופי פעולה עם מומחים וארגונים שונים מירושלים ומחוצה לה.

השימוש באתר הוא ללא עלות ובשבוע נכנסים אליו כ-13,000 גמלאים הנהנים מאוד מהשימוש בו. בנוסף יש 2,500 גימלאים בקבוצות ווטסאפ ייחודית, שמקבלים מדי בוקר תכנית יומית. בסקר שנערך לאחרונה בקרב 280 מהמשתתפים על מנת לאמוד את הצלחת הפרויקט, ענו 92%  אחוז כי היו רוצים שהפרויקט יימשך גם בימי השגרה. עוד עולה מן הנתונים כי השיעורים המועדפים על קהילת הגמלאים הם שיפור הזיכרון, היכרות עם הסמארטפון, ריצפת האגן ,סרטים ועוד.

המיזם "גימלאזום" פרץ את גבולותיה של העיר ירושלים והמשתמשים בו הם מכל רחבי הארץ. הפרויקט מקנה לגמלאי העיר שגרה וכלים פרקטיים במגוון נושאים, מייצר בין היתר קהילה, המפיגה מעט את תחושת הבדידות שהגיעה עם הסגר ועם מגמת הבידוד של בני הגיל השלישי, במטרה לשמור עליהם מהדבקות בנגיף.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "הגמלאים בעיר הם האנשים שבזכותם אנו כאן. עלינו להמשיך ולפעול על מנת לשמור עליהם מהידבקות בנגיף הקורונה, תוך יצירת תוכן רלוונטי עבורם בכל עת. נמשיך לפעול בדרכים יצירתיות ולקדם יוזמות מסוג זה".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה