קסדות מגן לעבודה והימנעות מפגיעות ראש משמעותיותאחד האמצעים החשובים ביותר למי שעובדים במקומות הדורשים הקפדה חמורה על הבטיחות, הינה קסדת מגן איכותית. אף שרבים מזהים את קסדת המגן בעיקר עם שירות צבאי, שירות מילואים וסרטי מלחמה, האמת המשמחת היא שמדובר באמצעי שאין לו תחליף השומר על הבטיחות, על הבריאות ועל החיים של המשתמשים בו, במגוון רחב של הזדמנויות ותחומי עיסוק. מהי בדיוק קסדת מגן לעבודה ובכלל, ומה הופך אותה לאמצעי כל כך חשוב בשמירה על הבריאות ואפילו על החיים? מהם התפקידים העיקריים של קסדות מגן לעבודה ואיך היא שומרת על המשתמש בצורה הטובה ביותר? היכן ניתן למצוא קסדת מגן איכותית ואילו סוגים של קסדות קיימים? בשורות הבאות נעסוק בהרחבה בקסדה ובתפקידים החשובים שלה במגוון רחב של עיסוקים ובמצבים שונים.

מה זה בעצם קסדת מגן

לכאורה, קסדת המגן היא לא יותר מאשר כובע מחוזק בחומרים שונים אשר נועד למזער את הנזק האפשרי מפגיעות ראש. מלכתחילה הומצאה הקסדה כאמצעי הגנה בהתמודדויות צבאיות. ואכן, המונח הזה נזכר כבר בכתובים עתיקים וצבאות שונים במקומות שונים בעולם גילו כבר לפני אלפי שנים את היתרון הטמון בהגנה יעילה על הראש. נכון להיום, קסדות קלות משקל ויעילות עדיין משמשות חיילים ומפקדים בצבאות שונים. עם זאת, חבישת קסדות מגן לעבודה, בעיקר בבניין, בתעשייה ובמקומות שבהם קיים סיכון בטיחותי משמעותי הפכה למאוד מקובלת כבר במהלך המאה שעברה. מחקרים שונים וניסיון מעשי הוכיחו זה מכבר כי חבישת קסדות מגן לעבודה, כמו גם במגוון מצבים אחרים, מפחיתה מאד את הסיכויים של מי שחובש את הקסדה להיפגע פגיעות קטלניות.

freepik

זאת, כיוון שהראש הוא החלק הרגיש ביותר בגוף וכל פגיעה בו יכולה לגרום לנזקים ישירים ולנזקים עקיפים שקשה לחזות אותם ואת החורה שלהם. בעת נפילה, או אם חלילה פגע עצם כבד בראש, קסדת המגן סופגת את עיקר המכה, מרככת אותה ומפזרת את ההשפעה שלה על פני שטח גדול במטרה למנוע פגיעה קשה באזור מצומצם בראש. עובדים במפעלים תעשייתיים, עובדי בניין ואנשי צוותי כיבוי אש נמנים עם המשתמשים העיקריים בקסדות. ואולם גם רוכבי אופניים ורכבים דו גלגליים אחרים, חייבים על פי החוק בישראל לחבוש קסדות מגן.

סוגים של קסדות מגן לעבודה והיכן אפשר למצוא אותם

חברות עסקיות וגופים עסקיים שונים מציעים מבחר גדול של קסדות מגן לעבודה המתאימות לתחומי עיסוק ולמצבים שונים. עם סוגי הקסדות כאמור ניתן למנות קסדות לעבודה בגובה, שהן קלות ונוחות ומספקות הגנה מיטבית. סוג נוסף של קסדות מגן לעבודה הן קסדות המעניקות הגנה מפני חבטות, שהמשתמש עלול לספוג במהלך יום העבודה. החלק הפנימי של קסדות מהסוג האמור מצופה ספוג והן סופגות וממתנות את ההשפעה של חבטות ומכות.

קסדת כבאים היא קסדה נוחה וניתנת לכוונון והתאמה באמצעות רתמה אחורית ורצועת סנטר מתכווננת. מה שמייחד את כל הקסדות בעידן המודרני הוא שילוב בין משקל קל יחסית ויעילות גבוהה, תוך שהקסדות ניתנות לכוונון ולהתאמה אישית מיטבית, ההופכת את החבישה שלהן ואת השימוש בהן לנוח במיוחד. אם יש לכם עניין להרחיב את ההבנה שלכם בנושא ואם התאמה ורכישה של קסדות ייחודיות לתחום העיסוק שלכם מעניינת אתכם, אתם בהחלט במקום המתאים ביותר. זה המקום וזה הזמן ליצור איתנו קשר ואנשי המקצוע המיומנים של חברת עמוס גזית, המתמחה בתחום ציוד הבטיחות בכלל ובתחום ההתאמה של קסדות מגן לעבודה בפרט, יחזרו אליכם בהקדם. הם יסייעו לכם לבחור ולהתאים לעצמכם את הפריט הנוח ביותר בהתאמה לסוג העיסוק ולצרכים הבטיחותיים שלכם.

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה