פתיחת חשבון בנק לנוערלמידה של התנהלות כלכלית נכונה ועצמאית צריכה להיעשות מוקדם ככל הניתן, כדי להטמיע בצורה עמוקה הרגלים בריאים בהתנהלות עם כסף. הדרך הטובה ביותר לאפשר לקטינים ללמוד את העולם הפיננסי היא באמצעות פתיחה של חשבון בנק התואם את תקופת החיים שלהם. לפניכם כל מה שאתם צריכים לדעת על פתיחה של חשבון בנק לקטינים.

pixabay

איזה חשבון בנק לבחור ואיך פותחים אותו?

 

בני הנוער של היום יודעים היטב את דרכם בעולם הדיגיטלי, לכן החשבון הטוב ביותר עבורם יהיה כזה הנמצא בבנק דיגיטלי, שאינו מצריך ביקורים בסניפי הבנק. פתיחת חשבון בנק דיגיטלי נעשית באמצעות אפליקציה ובן־הנוער יכול לעשות זאת לגמרי בעצמו גם בלי ההורים. בעת פתיחת החשבון, הם יצטרכו למלא את פרטיהם האישיים כמובן, לספק תצלום של תעודה מזהה ולערוך שיחה קצרה עם נציג של הבנק המאמת את הזהות של בעל החשבון. חשבון זה מיועד לבני 16–18 ומאפשר התנהלות דרך הסמארטפון בלבד, באופן עצמאי לגמרי.

 

מה לגבי הוצאות וכרטיסי אשראי?

 

בשלב זה של החיים בני־הנוער אינם מפקידים משכורות שלמות לחשבון הבנק שלהם, ולרוב ההכנסות מגיעות מההורים או מעבודות מזדמנות. לכן, בהחלט צריכה להיות הגבלה של סכומי ההוצאותיו של הקטין, כדי להבטיח הקניית הרגלים נכונים של התנהלות פיננסית. זו גם הסיבה שכרטיסי אשראי הם לא הבחירה הטובה ביותר, שכן הם יוצרים לא פעם אשליה שיש ברשות בעל החשבון הרבה יותר כסף לבזבז מאשר מה שיש בחשבון בפועל.

 

במקום כרטיס אשראי מומלץ לבחור בחשבון המעניק כרטיס דביט, הידוע גם בשם כרטיס חיוב מידי, שבו כל רכישה יורדת מיד מהעובר ושב, ואין אפשרות להגיע לחריגה בחשבון כלל. כך יוכלו ללמוד בני־הנוער כיצד להתנהל אך ורק עם הכסף שיש להם ברגע הנתון, ולא לסמוך בצורה עיוורת על הכנסות עתידיות שאינן יציבות. בבנק פפר כרטיס הדביט לבני נוער אינו כולל עמלות חודשיות על השימוש בכרטיס, כך שלא יורדת אף לא אגורה מהסכום שאותו הם מכניסים לחשבון. בנוסף, גם בעת משיכת מזומנים מכספומטים של הבנק, לא תרד עמלת משיכה.

 

על כרטיס חיוב מידי זה, ישנה גם הגבלת הוצאה יומית של עד 400 ש"ח, המחייבת את בן־הנוער להתאפק עם רכישות גדולות ולשקול אותן בכובד ראש. אם ההוצאה חשובה מספיק, ניתן בהחלט לחכות בסבלנות. כל התנאים הללו מאפשרים לקטינים בעלי חשבון בנק להתנהל כלכלית בצורה עצמאית, מבלי להסתכן בכניסה לחובות, תוך למידה של תכנון קפדני של הוצאות והתנהלות בהתאם להכנסות.

 

מודעות היא הכלי החזק ביותר

 

לא מעט אנשים אינם מצליחים להגיע ליציבות כלכלית, משום שהם חוששים מלבחון את המצב הנוכחי שלהם מקרוב. מודעות היא הכלי החזק ביותר כשזה מגיע להתנהלות כלכלית נכונה, משום שהיא מאפשרת לחשב צעדים עתידיים ולפעול על סמך עובדות בשטח ולא ניחושים. בחשבון הבנק הדיגיטלי לנוער, ניתן לראות באפליקציה באופן מידי כל הוצאה שנעשתה. כך יכול בעל החשבון לסגל לעצמו הרגל של מודעות אודות מצב החשבון ולהבין מהי ההשלכה של כל הוצאה על מצבו הפיננסי. זהו כלי נהדר המעניק שליטה רבה, המובילה בתורה להתייחסות שקולה ורצינית לכסף.

 

לא חייבים לעשות הכול לבד

 

במקרה שבו עולות שאלות או בעיות בנושא חשבון הבנק, צריכה להיות כתובת נגישה לפנות אליה. הבנקאים של פפר זמינים בכל שעות היממה, בכל ימות השבוע פרט לשבת ומוצאי שבת. גם אם בן־הנוער שלכם מבלה עם חברים בשעות הקטנות של הלילה, עדיין יהיה לו במי להיעזר בשעת הצורך.

 

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה