עורך דין לשון הרע: מתי נצטרך כזה?לשון הרע הוא תחום שמכיל עולם ומלואו, במיוחד בשנים בהן רשתות חברתיות, אתרי אינטרנט, אתרי מידע, עיתונים, פורומים ושאר פלטפורמות - כולם מאפשרים הבעת דעה בכל נושא אפשרי. היכולת לכתוב כל מה שרוצים, להביע כל מה שמרגישים, לפרסם סרטונים, תמונות וכל דבר ללא צנזורה והכל בחסות חופש הדמוקרטיה וחופש הדיבור- היא יכולת נפלאה! וכך צריכה להתקיים מדינה דמוקרטית. אבל לעיתים החופש הזה יכול לפגוע באחר.

FREEPIK

אם מישהו נפגע מלשון הרע, הוצאת דיבה, פרסומים כוזבים או תוכן פוגעני: יש לעצור את הדבר ולדרוש פיצוי, וכאן נכנס חוק לשון הרע.

אבל מה הוא בדיוק החוק הזה?

חוק לשון הרע בישראל מטרתו לעצור ולטרפד ניסיונות להכפיש אדם, גוף או קבוצה, עסק או מוסד, ולגרום לו לנזקים נפשיים וכלכליים, או לנזקים חברתיים ומעמדיים, זאת בעקבות פרסומים שנועדו להזיק, לגרום לנזקים כלכליים חברתיים ונפשיים, כאשר הדברים נעשים בזדון.

נזקים כאלו יכולים לקרות בקלות כאשר הפרסום יוצר תהודה בכל פלטפורמה מהפלטפורמות שהזכרנו, או למשל בעיתונות ברדיו או בטלוויזיה, ברשתות החברתיות, בפורומים, באתרי אינטרנט או בשאר פלטפורמות.

אם נפגעתם מלשון הרע חשוב שיהיה לצידכם עורך דין מיומן שיוכל לעזור לכם להוכיח את הנזק שנגרם לכם ובד בבד לעזור לכם להבין האם יש לכם עילה לתביעה.

עורך דין לשון הרע ייעץ וייצג אתכם במקרים כאלה ואחרים וגם  יגן עליכם במידה ואתם אלה המואשמים בהפצת לשון הרע והוצאת דיבה.

כשאתם בוחרים עו"ד לשון הרע, שימו לב לדגשים הבאים:

וודאו כי עורך הדין מנוסה וייצג אנשים פרטיים, בעלי עסקים, וגם נבחרי ציבור, חברות תאגידים ושאר נתבעים בתביעת לשון הרע.

שימו לב כי המשפטן מנוסה בייצוג בתביעות לשון הרע באינטרנט כמו ברשתות החברתיות החל מפורומים עד פייסבוק וואטסאפ, בלוגים, אימליים וכולי.

וודאו כי המשפטן ייצג בעלי מקצוע החל מרואי חשבון עד עורכי דין או רופאים ואדריכלים מתווכים ועוד.

וודאו כי עורך הדין יכול לייצג אנשי תקשורת, שדרנים עיתונאים, כלי תקשורת ולקוחות פרטיים. כך תוכלו לקבל את השירות הטוב ביותר.

לסיכום, מדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית, אבל היא גם כזאת שנועדה להגן על מי שנפגע מלשון הרע. לכן חשוב לדעת שאם נפגעתם במידה כזאת או אחרת, מאדם מסוים , מגוף מפלטפורמה,  או כל מוסד אחר - יש לפנות לעורך דין לשון הרע שייצג אותכם ויעזור לכם להבין מה הסיכויים שלכם להגשת תביעה, או כיצד תוכלו להגן על עצמכם מול בית המשפט ובמקרים מסוימים, כבר בשלבי החקירה במשטרה.

בהצלחה מעו"ד שלומי וינברג.

 

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה