מתכנן פיננסי - האדם שעוזר לכם לחשוב על העתיד שלכםכל אחת וכל אחד מאיתנו יכולים למצוא את עצמם יום אחד מתמודדים עם קשיים כלכליים. אבל כאשר הקשיים הכלכליים באים לידי ביטוי דווקא לקראת תקופת הפנסיה המאתגרת, אז יש לכם צורך לעצור לרגע אחד ולהשקיע את כל הזמן ואת כל המשאבים שלכם דווקא בפרטים הקטנים כדי לקבל החלטות בצורה אחראית. שנים שאתם חוסכים את כל הכסף שלכם ועכשיו חשוב להיעזר בשירותיו של מתכנן פיננסי בשביל לקבוע איך לנצל את הכסף בצורה הנכונה ואיך לשמור על הכסף לכמה שיותר זמן כאשר אין לכם עוד אפיקי הכנסה נוספים. אז מה הם תחומי הפעילות והאחריות של מתכנן פיננסי מיומן ומנוסה? כל הפרטים בכתבה הבאה.

pixabay

שלושת המשימות החשובות של מתכנן פיננסי מומחה

שלושת המשימות החשובות ביותר של כל מתכנן פיננסי מומחה הן:

  1. מתכנן פיננסי יבקש ללמוד לעומק את המצב הכלכלי שלכם בהווה. רק כך, יכולה מתכנן להחליט אילו פעולות אתם צריכים לבצע בשביל למצות את הזכויות שלכם, אבל גם לשמור על רמת החיים שהתרגלתם אליה לאורך שנים ארוכות. זה בשביל להסתכל קדימה חייבים להבין אילו מקורות עומדים לרשותכם היום ומה צריך לעשות בשביל להשיג עוד כסף במקרה שיש לכם חוסר כלכלי.
  2. אחרי שבחרתם את המצב בהווה, אפשר להסתכל על העתיד שלכם ושל המשפחה שלכם. חשוב לבנות את הצפי לעתיד על פי מודלים מסודרים שבהם אתם מציגים את הרגלי החיים שלכם ואת הצרכים הקבועים והמשתנים מבחינת הוצאות. כך ניתן להבין האם אתם תוכלו לעמוד בהוצאות הגדולות של החיים בלי הכנסה קבועה. ואם אתם צופים איזה שהוא סוג של אתגר כלכלי לאורך הדרך, ניתן לבצע שינויים במקורות ההכנסה שלכם או למצוא מקורות הכנסה חלופיים, כך שלא תמצאו את עצמכם נכנסים לחובות במהלך תקופת הפנסיה.
  3. ביחד עם מתכנן פיננסי, אתם יכולים להכיר גם את הזכויות שעומדות לרשותכם וביניהן האפשרות להשתמש בתיקון 190 לחוק. כך ניתן לבצע משיכות והעברות של כספים מחסכונות מבלי לשלם מס, בזכות הטבה שמעניקה המדינה לאזרחים אשר יוצאים לתקופת פנסיה וצריכים לשמור על כל שקל כדי לייצר רמת חיים גבוהה ואיכות חיים טובה.

האפשרויות העומדות לפניכם ואתם רק צריכים לבחור

כל מה שאתם צריכים לעשות בשלב הזה כדי לייצר את רמת החיים שהתרגלתם אליה הוא פשוט לקחת החלטה. ביחד עם צוות מנוסה ומיומן בתחום, ניתן להבין אילו פתרונות יכולים לשרת את המצב הכלכלי שלכם בעת הזו, ומה אתם צריכים לעשות בשביל לייצר חוויה קצת יותר טובה וקצת יותר איכותית של חיים בלי הכנסה קבועה. אז אל תפחדו לשאול שאלות ולהתעמק במצב הכלכלי שלכם, לפני שאתם עושים צעדים דרסטיים שישנו את החיים שלכם ולפני שאתם יוצאים לפנסיה בהנאה ובשמחה.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה