מילוי טופס 101: כך תעשו זאת בחינם ובאופן מקוון עם מקאנועל כל מעסיק לדאוג לכך שכל עובדיו, ימלאו טופס 101 עם כל הפרטים המדויקים שלהם. זאת על מנת שכל עובד יוכל לקבל את אשר מגיע לו, ולא ינוכה לו מס גבוה מהרצוי. יש בהגשת הטופס מחדש בכל שנה, וגם בכל פעם בהם פרטי העובד משתנים. על מנת להקל על המעסיקים בעומס הטפסים ובתהליך המייגע, חברת "מקאנו" מצאו פתרון מתקדם, להגשת טופס 101 באופן מקוון ופשוט הרבה יותר.
מי אחראי על טופס 101?

FREEPIK

בכל מקום אליו תגיעו לעבוד בפעם הראשונה, יבקשו מכם למלא תחילה טופס 101 הנחשב גם לכרטיס העובד שלכם. זהו בעצם אישור העבודה שלכם וגם מה שמזכה אתכם לתנאים המגיעים לכם על פי פרטיכם האישיים, אם זה מטעם מס הכנסה או הביטוח הלאומי.

המעסיק שלכם הוא זה שאחראי על כך שתמלאו את הטופס, וכן גם על ההעברה שלו לגורם הרלוונטי. עם זאת, הטופס עצמו הוא לבסוף תחת אחריותה של רשות המיסים בלבד, מפני שהיא זו שקובעת על פי נתוני העובד, מהן ההקלות והטבות המס המגיעות לו. בהתאם לתקנות מס הכנסה בישראל, כל עובד נדרש למלא טופס 101 בתחילת כל שנת מס או במקרים בהם התחיל עבודה נוספת או ישנו שינוי בפרטיו האישיים (נישואין, לידה, מקום מגורים ועוד).

ההתפתחות הטכנולוגית בשנים האחרונות מרקיעה שחקים, ויש מי שיודע לנצל זאת על מנת לייעל תהליכים ולשפר את ההתנהלות של העסקים ברחבי הארץ. חברת"מקאנו" יצרה טופס 101 מקוון, על מנת להקל על המעסיקים ועל השכירים באופן ההתנהלות והארגון. כעת ניתן למלא את הטופס בקלות ובצורה מסודרת ללא תשלום, דרך המחשב או מכשיר הנייד שלכם.

נקודות זיכוי שוות אלפי שקלים 

מעבר להקלות שאתם יכולים לקבל ממס הכנסה על ידי הגשת טופס 101, ישנם עוד מספר גורמים משפיעים אשר יכולים לחסוך לכם כסף רב, וזה רק בזכות מילוי נכון ומדויק של הפרטים האישיים שלכם. לכל פרט אותו אתם מציינים בטופס יש חשיבות רבה במתן נקודות הזיכוי שלכם, אז מה זה בכלל אומר? ואיך תוכלו לבדוק אם אכן מגיע לכם כסף?

בעת מילוי הטופס, אתם תיתקלו במספר סעיפים אשר יכולים להקהל עליכם משמעותית בגובה ניכוי המס מהמשכורת ובכך תצברו גם יותר נקודות זיכוי. לדוגמא, במקרים בהם אתם חיילים משוחררים, עולים חדשים, הורים לילדים, בוגרי תואר ראשון, בעלי נכות ועוד.  כל עמידה בקריטריון מסוים, מוסיפה לכם לנקודות הזיכוי.

נכון לשנת 2021, ערכה השנתי של נקודת זיכוי אחת הוא 2,616 ש"ח, ורק על כך שאתם תושבי ישראל ומסמנים זאת בטופס, אתם כבר זכאים ל-2.25 נקודות. בחישוב פשוט כמו שאמרנו, נקודות הזיכוי שלכם שוות אלפי שקלים, לא כדאי לכם לפספס אף סעיף בהגשת הטופס.

שכיר או עצמאי - מה ההבדל במילוי הטופס?

ישנם כמה הבדלים בטפסים הנדרשים עבור אדם שהוא שכיר או עצמאי, אך זה תמיד יכול גם להתנגש. אדם שכיר כמו שציינו, חייב למלא טופס 101 ולוודא כי אכן המעסיק הגיש עבורו את הטופס ומגיעות לו כל נקודות הזיכוי. כך הוא יוכל לראות מדי חודש בתלוש השכר, כי המס נוכה עבורו אוטומטית.

אך כאשר מדובר באדם עצמאי, עליו להגיש על פי חוק, דו"ח שנתי בו מפורטות הכנסות העסק לצד כל ההוצאות השונות. על פי נתוני הדו"ח, העצמאי יוכל לדעת אם עליו לשלם סכום נוסף למס הכנסה או שהוא יזוכה, כמובן שזה משתנה בהתאם להכנסות העסק וגודל העסק. ההתנגשות קורת כאשר ישנו אדם שהוא גם עצמאי וגם שכיר במקומות עבודה שונים, ועל כן עליו להגיש בנוסף לדו"ח השנתי, טופס 101 ולבצע תיאום מס.

המטרה של חברת "מקאנו", היא להביא לכם את הפתרונות המתקדמים ביותר עבור התנהלות יעילה של העסק ושל העובדים. בעזרת מילוי טופס 101 מקוון, לא רק שכל תהליך השליחה יהיה הרבה יותר פשוט עבורכם, תוכלו גם להעביר את הטופס לעובדים על ידי לינק ובו כבר כל פרטיהם יהיו מוזנים, זאת בהתאם לטפסים שכבר נשלחו בעבר.

רוצים למלא טופס 101 לשנת 2022 באופן מקוון ובקלות? היכנסו לקישור - https://app.meckano.co.il/tofes101/

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה