לחזור ליהנות ממערכת שיניים מושלמת – חידושים בהשתלות שינייםבמהלך החיים רבים מאיתנו מאבדים שיניים מסיבות שונות, לרוב בגין מחלות שיניים שמסתבכות או תאונות אלו ואחרות. למרות שכבר עשרות שנים קיימים פתרונות למצבים אלו בעולם רפואת השיניים דוגמת כתרים, שיניים תותבות וכיוצ"ב, בעשור או שניים האחרונים התפתח משמעותית תחום השתלות השיניים. כיום, ניתן לשחזר בצורה מושלמת ומדויקת את השיניים שאבדו ולהחזיר לעצמנו מערכת שיניים מלאה, אסתטית ובריאה, כזו אשר יהיה קשה להבחין בה בכך שחלק מהשיניים אינן השיניים המקוריות.

כיצד מתבצעות השתלות שיניים בימינו?

במידה ולא נתקלתם עדיין בתחום זה, כמה מילים על האופן בו מתבצעות השתלות שיניים בימינו – השתלת שיניים היא למעשה תהליך במסגרתו מוחדר שתל דנטלי זעיר אל עצם הלסת. העצם מתאחה סביב השתל, והוא משמש כמו דיבל – תושבת אשר מקובעת אל הלסת שלנו, לתוכה יתלבש המבנה והכתר שיולבש עליו. המבנה לרוב מוברג לתוך השתל, והכתר עצמו מודבק אל המבנה. כך, אנחנו מקבלים שן חדשה ומושלמת לכל דבר ועניין, אשר מקובעת ללסת שלנו בדיוק כמו שאר השיניים, אלו שצמחו לנו באופן טבעי... השתל והכתר מיוצרים במיוחד ובאופן פרטני עבור כל מטופל ועבור כל שן, וכך מתקבלת שן חדשה אשר מתאימה בצורה מושלמת למיקומה, ונראית בדיוק כמו השן שאבדה. לאחר זמן מה, גם המטופל עצמו כבר שוכח כי מדובר בשתל, ומרגיש כאילו מדובר במערכת השיניים המקורית שלו (רק שעכשיו היא במצב מושלם).

 pixbay

השתלת שיניים ממוחשבת וסוגים שונים של שתלים

כאמור, התחום של השתלות שיניים הוא כיום מתקדם ביותר, וכולל סוגים שונים של שתלים ופתרונות ייעודיים.

אחד הסוגים המתקדמים ביותר של הליכים בתחום זה הוא השתלת שיניים ממוחשבת – במסגרת השתלה מסוג זה מבוצע צילום CT של חלל הפה של המטופל, באמצעותו מייצרים הדמיה מפורטת ביותר של האזורים הרלבנטיים. ההדמיה כוללת מידע רב ומפורט בנוגע לכלי דם באזור, תעלות עצב, צפיפות עצם הלסת באזור המיועד להשתלה ועוד, ומאפשרת למומחה לשיקום הפה לראות ולתכנן בצורה מדויקת ובהירה את ההשתלה (הוא אפילו יכול לבצע השתלה וירטואלית, מעין סימולציה, על מנת להיווכח בתוצאות הצפויות ולהצליח לחזות ולצפות מראש בעיות פוטנציאליות). בהתאם להדמיה מייצרים גם סד פלסטיק תלת מימדי הכולל חורים מדויקים ביותר (מבחינת מיקום, זווית כניסה וכו') עבור השתלים, וסד זה משמש את הרופא במהלך ביצוע ההשתלה.

סוגים נוספים של שתלים שכדאי להכיר הם תותבות על שתלים (שיניים תותבות אשר מקובעות לעצם הלסת באותה צורה, באמצעות שתלים דנטליים, במקום להיות חופשיות בפה), וגם השתלות שיניים ביום אחד – הליך אשר מתאים רק לחלק מהמטופלים, אך מאפשר להם לקבל פתרון מהיר ומיידי במקום לחכות מספר חודשים.

 pixbay

על מנת להבטיח כי אתם מקבלים את הטיפול הטוב ביותר ונהנים ממה שיש לעולם השתלות השיניים להציע במאה העשרים ואחת, מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ וחוות דעת למומחה לשיקום הפה המתמחה בהשתלות שיניים.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה