חברת אקונרג'י חתמה על שותפות עם קרן רגרין ו-UBSחברת האנרגיה הירוקה הישראלית אקונרג'י, אשר הוקמה על ידי אייל פודהורצר ויואב שפירא, חתמה על שותפות בסך 300 מיליון יורו עם הקרן הצרפתית רגרין וקרן התשתיות של הבנק השוויצרי.
הכסף ינותב לטובת הקמה של פורטפוליו טורבינות רוח ושדות סולאריים.

אקונרגי

ההשקעה תתחלק בחצי על ידי שתי הקרנות המשקיעות, 150 מיליון יורו מכל אחת. קרן רגרין הינה השותפה האסטרטגית של קרן יורו, ואילו מטעם UBS הכסף יושקע ע"י חברת התשתיות שלה. חברת אקונרג'י תהיה בעלת אחזקות מיעוט בהון ובשותפות, כאשר הניהול והתפעול בפועל יהיה בחזקתה.

סכום זה יעזור להשלים את הקמתם של 103 שדות סולאריים פוטו-וולטאיים ו-2 טורבינות רוח בהספק כולל של 1.1 ג'יגה ואט. ההקמה תהיה מוטלת על חברת אקונרג'י ועל תפעול הטורבינות והשדות לאחר ההקמה.
הפרויקט צפוי להיות מושלם בתוך 3 שנים וצפי עלות ההקמה מוערכת ב-600-700 מיליון יורו.
הכסף ישמש בנוסף לרכישת פורטפוליו השדות הסולאריים של חברת אקונרג'י – שדות המייצרם 14.4 מגה ואט, יחד עם ארבעה מתקני ביו-גז. יחד עם זאת תינתן האפשרות לשותפות לרכוש מאקונרג'י שדות סולאריים בהספק של 22 מגה ואט, בכפוף לעסקה. גם בפורטפוליו זה הניהול יהיה תחת אקונרג'י.

במסגרת הסכם זה UBS מתחייבת להשקיע באנרגיה מתחדשת באיטליה רק באמצעות שותפות זו.

 

חברת אקונרג'י הוקמה בשנת 2008 במטרה לעסוק באנרגיה מתחדשת ופועלה העיקרי הוא במדינות אירופה. המטה הראשי של החברה יושב במילאנו.
החברה הוקמה ע"י אייל פודהורצר, בנו של משה פודהורצר – חתנו של משה בורנשטיין – מייסד חברת "טמפו משקאות". מניותיו של פודרהורצר האב בטמפו עמדו של 44%, ובשנת 2005 הוא מכר אותן לחברה המרכזית למשקאות (הידועה יותר כחברת "קוקה קולה"). פודרהורצר הבן הקים את החברה יחד עם שותפו יואב שפירא – אשר בעברו היה מנכ"ל חברת "אשבל" ובכיר בחברת "כתר פלסטיק".

 

חברת אקונרג'י רכשה בשנת 2016 פורטפוליו של 30 שדות סולאריים בהספק של 35 מגה ואט מחברת "אנלייט" אשר הייתה שותפתה הישראלית לפורטפוליו. עסקה זו נאמדה בכ-125 מיליון יורו.
בהמשך, בסוף שנת 2018, אחת מן קרנות ההשקעה הגדולות באיטליה, חברת EF solar רכשה את הפורטפוליו מאקונרג'י. הרווח אותו עשתה החברה הושקע בתהליך מימון מחודש והשבחה של הפורטפוליו.

 

 כיום יש לחברת אקונרג'י כ-50 פרויקטים שונים המפוזרים באיטליה ושוויים מוערך בכ-350 מיליון יורו, וההספק של פרויקטים אלו עומד על 90 מגה ואט. חלק מן הפרויקטים הללו יירכשו ע"י השותפות החדשה.

 

בתגובה מסרה חברת אקונרג'י כי "עסקה זו עם UBS היא פתיחתו של פרק חדש ומרגש בתולדות החברה. לאקונרג'י עבר מוצלח של הקמת פרויקטים בתחום האנרגיה המתחדשת בתמיכתם של ספונסרים פיננסיים איכותיים מן השוק האיטלקי ואנו מרוצים בהחלט מן ההסכם החדש. קרן התשתיות של UBS היא מן גופי ההשקעה המוערכים ביותר בשוק התשתיות ובעלת מוניטין עולמי, ואנו מצפים להמשיך בתנופה את ההצלחה והצמיחה שבשוק האנרגיה המתחדשת האיטלקי בשנים הקרובות."

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה