באילו מחנויות הנוחות הכי משתלם לעצור? | מתוך האתר של המועצה הישראלית לצרכנות

חנויות הנוחות הפכו כבר מזמן לדבר שגרתי בקרב הנהגים שנכנסים לתחנת הדלק ובאותה הזדמנות כבר נכנסים לחנות הנוחות הצמודה כדי להשלים קניה או לקנות משהו לדרך.

גם בנסיעות המשפחתיות משמשות חנויות הנוחות דרך קלה ופשוטה להעביר את הנסיעה בנעימים לצורך התרעננות. כיום כמעט בכל תחנת דלק ניתן למצוא חנות נוחות, אך מסתבר שעל אותו מוצר בדיוק תשלמו מחיר אחר.

לצורך כך המועצה הישראלית לצכנות יצאה לעשות השוואת מחירים וערכה בדיקה ב-40 סניפים של הרשתות אלונית, טן, ילו, מיקה, מנטה, סד"ש, so good ותפוז (כ-3-4 חנויות של כל רשת).

המוצרים שנבדקו: מים מינרליים 0.5 ליטר, קולה/זירו/ספרייט 0.5 ליטר, קפה ומאפה, ארטיק מגנום, במבה 80 גרם, טילון רגיל, מסטיק must ללא סוכר 28 ג', פסק זמן קלאסי, קפה הפוך גדול, קרטיב קרח פשוט, שקית קרח גדולה. 

לפניכם התוצאות:

כפי שניתן לראות בטבלה, עבור קפה ומאפה קיימים פערים שמגיעים עד לכדי 87 אחוזים בין המקום הזול והיקר ביותר כשהזול ביותר היה ברשת תפוז בממוצע ואילו היקר ביותר היה ברשת yellow.

גם עבור טיול רגיל נמצא פער של 50% כשהזול ביותר היה ברשת סד"ש והיקר ביותר ברשת מנטה בממוצע. במנטה גם נמצא הסל היקר ביותר אם תחליטו לרכוש את כל סל המוצרים שנכללו בבדיקה. כפי שעולה מהבדיקה, רשת תפוז היא הרשת הזולה ביותר.

עופר מרום, מנכ"ל בפועל המועצה הישראלית לצרכנות: "מי שתכנן טיול כדאי לו להצטייד מראש במזון וחטיפים על מנת שלא תופתעו במחירים גבוהים מאוד כאשר אין לכם ברירה ואתם נמצאים כלקוח שבוי"