ההיצע רחב: כך תבחרו שרת ישראלי איכותישרתים הם רכיבי תשתית חשובים ביותר בעולם המחשוב, אשר בעצמו מרכזי מאוד לעולם העסקים המודרני. לכן, ברור כי בחירת שרת איכותי היא החלטה משמעותית מאוד. בין השאר, בבחירת שרת כדאי לשים לב למספר אלמנטים חשובים.

pixabay

ההיצע הרחב

נקודת מוצא טובה לתהליך הבחירה בכלל, היא להיות מודעים לאפשרויות המוצעות. ואכן, ישנו היצע רחב של סוגי שרתים, אפשרויות שונות להקמתם ולקונפיגורציה הנבחרת עבורם. באתר חברת kamatera תוכלו לראות מידע נוסף על מה שזמין בתחום זה. עוד תמצאו שם, סרטונים שממחישים פעולות שונות בנושא השימוש בשרתים ועוד. למי שלא מתמצא באפשרויות, הדבר עשוי להמחיש את הקלות והגמישות הרבה שזמינה.

שרתים וירטואליים

VPS - שרת פרטי וירטואלי, יספק מענה לרוב הצרכים של עסקים. שרתים אלה, מצטיינים ביכולת התאמת המשאבים לדרישות משתנות. כמו כן, מאחר שהם מבוססים על וירטואליזציה, השימוש בהם הוא קל וגמיש מאוד. אם דרוש לכם היקף משאבים מוגדר, תוכלו לשריין אותם מראש במסגרת ואריאציה על שרתים אלה שנקראת VDS (או Virtual Dedicated Server). זה הוא מעין שרת VPS, עם משאבים מבוקשים שנשמרים ספציפית עבורו.

שרת שיתופי או שרת ייעודי

שרת שיתופי או שרת ייעודי, הוא עוד שיקול בחירה שעשוי לעלות. שרת שיתופי הוא שרת וירטואלי, שמתארח יחד עם שרתים וירטואליים נוספים, על אותו שרת פיזי. זו היא אפשרות פופולארית מאוד וזולה יחסית. בשונה מכך, שרת ייעודי מוקצה לכם בלבד. שרת כזה עשוי להיות בטוח יותר וגם לספק רמת משאבים מרבית קבועה. מבחינת עלויות, שרת ייעודי יהיה יקר יותר. התשובה לשאלה מה היא האופציה העדיפה מבין השתיים, תלויה בכם. למעשה, שתי האפשרויות טובות והטוב ביותר תלוי בנסיבות.   

פריסה עולמית

ישנם מצבים, שבהם מיקום השרתים הגיאוגרפי חשוב במיוחד. הדבר משפיע על הבטחת ביצועים מיטביים שהשרת יספק למשתמשיו. לרוב, הספקים מציעים פריסה עולמית של שרתים ובכך מאפשרים לבחור בשרתים שקרובים ככל הניתן למשתמשים המיועדים. אם מדובר על אירוח אתרים, אז השפעת משנה חשובה נוספת של בחירה כזו ושיפור המהירות בעקבותיה, עשויה להיות שיפור מסוים בדירוג האתר במנועי חיפוש. אם יש לכם למשל חנות מקוונת שעובדת בעיקר מול לקוחות מארה"ב, שכירת שרתים שממוקמים שם עשויה להיות משמעותית.

הספק

שרת מצוין על הנייר, שצורכים כשרות מרוחק מספק לא אמין, לא יהיה שווה הרבה לאורך זמן, עבור עסקים רציניים. לכן בחירת הספק שאיתו עובדים חשובה מאוד. זאת, במיוחד בהנחה שאתם לא מחפשים לרכוש שרת פיזי אלא לשכור שרת כשירות ענן. במקרה כזה, תהיו תלויים בתקשורת הרצופה מול השרות המרוחק וביכולת הספק להבטיח זמינות וביצועים מוגדרים, שאליהם הוא מתחייב. כך שאיכותו חשובה מאוד. התמיכה הטכנית שספק זה מציע, חשובה ביותר גם היא ועליה להיות מתאימה לדרישותיכם המיוחדות (כמו זמינותה 24X7). כמובן, רמת המקצועיות שלה חייבת להיות גבוהה. מאחר שמדובר בשרות מרוחק, יש לקחת בחשבון גם את קלות הניהול של השרתים, באמצעות פאנל הניהול שמוצע.

שירותים משלימים

עבודה עם שרתים כרוכה לרוב בשימוש במגוון עזרים, בין היתר כדי לשפר את מערך המחשוב של העסק. לפני שמחפשים פתרונות כאלה במקומות שונים, כדאי לבדוק אם הם מוצעים אצל ספק השרתים שלכם. שרות אחד כזה לדוגמה, עשוי להיות ניטור שרתים בסיוע Network Operations Center או NOC. סוג שירותים נוסף וחשוב הם עזרים לשיפור ביצועים כמו מאזן עומסים ותמיד כדאי לקחת בחשבון גם שרותי עזר בנושא אבטחת שרתים. 

לסיכום

תהליך בחירה יסודי ומחושב, יבטיח שתבחרו בשרת איכותי, שהוא המתאים לכם ביותר.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה