עיצוב פנים

מה אפשר לעשות עם תעודה של מעצב פנים?

הלימודים כוללים את כל מה שמעצב פנים צריך לדעת: לעצב חללים של בתים פרטיים או דירות, מתחמים ציבוריים, חללי עבודה ועוד – כאשר המטרה היא להקנות וויזואליות שמעבירה מסר ומתאימה לאנשים השוהים במקום. כאשר מחליטים להירשם אל לימודי תעודה בעיצוב פנים חשוב לבדוק, לפני הכל, מהו הידע המעשי הנלמד במהלך הקורסים בתחום זה. המשמעות היא, שמלבד היכולת להמחיש בכתב ובתרשימים את אשר הדמיון שלכם חולם עליו, תוכלו בפועל גם להעניק שירות מעולה ללקוחות ולייצר עבורם את המתחמים שהם חולמים עליהם, בהיבט העיצובי.

היכן לומדים עיצוב פנים ומהם התכנים?

בכדי להיות מעצב פנים מוסמך עליכם להתחיל מלימודים גבוהים בתחום, אשר נלמדים במכללות שונות. הדבר החשוב ביותר שעליכם לדעת הוא שמסגרת הלימודים שבה תבחרו, צריכה לאפשר לכם להגיע לשוק התעסוקה כאשר אתם באמת מוכנים לקראתו. גם אנשים אשר יש להם כישרון טבעי לשרטוט ובנייה והדמיון שלהם פורה, זקוקים ל"חידוד" ולשכלול יכולת ההבעה שלהם. התכנים בקורסים, אם כן, צריכים לסייע לסטודנט צעד אחר צעד להיות מוכן לעבודה ממשית:

  1. ללמד כיצד "מלבישים" בתים ומאבזרים אותם בצורה שתהווה אמירה עיצובית.
  2. ללמד כיצד מתכננים בתי מגורים, להבדיל ממתחמים מסחריים.
  3. ללמד כיצד בונים מודל לפרויקט בנייה.
  4. ללמוד על תאורה וכיצד ניתן להשתמש בה עבור עיצוב הפנים של הבית.
  5. שילוב בין תשתיות הבית לעיצוב שלו וכיצד התשתיות משרתות את העיצוב.

הנושאים הללו מהווים רק חלק קטן מהתכנים המועברים במסגרת לימודי עיצוב פנים, כאשר ההיקף של הנתח שכל אחד מה מקבל עשוי להשתנות. הרעיון הוא להעניק מעטפת שלמה של יידע עיוני וגם מעשי למעצבים הצעירים, מה שיאפשר להם עבודה עצמאית בהמשך דרכם המקצועית.

להפוך כישרון למקצוע

אין ספק כי רק אנשים שהם אמנים בנשמה, יכולים להפוך למעצבי פנים בעלי ייחודיות אשר יהפכו למצליחים בתחומם. אבל, כאמור, הכישרון איננו מספיק ועל הסטודנט הצעיר לרכוש את כל הכלים שיעניקו לו את היכולת להתמודד מול לקוחות, מול שינויים ומול השוק החופשי שיכיל עוד אלפי מעצבים כמותו. מסגרת לימודית איכותית, תדע לשכלל את מה שקיים באופן טבעי בתוך הסטודנט ולעזור לו למצוא את השפה שלו בתור מעצב. ההמלצה היא עבור כל מעצב לעתיד, לגשת ליום פתוח המתקיים במכללה המועדפת עליו ולנסות לחוש את האווירה במקום. מכללה הנחשבת לאיכותית ומבוקשת, תעניק את תחושת השייכות כבר מהרגע הראשון.