פלאש 90

הפועל חולון הדיחה הערב (שני) את האלופה הפועל ירושלים בחצי גמר הפיינל פור עם 76:80 דרמטי בהיכל, וחזרה למעמד השיא של הכדורסל הישראלי לראשונה מאז 2008. כמו אז וכמו בגמר הגביע בפברואר, מכבי תל אביב תחכה לה שם. האם הסגולים ישלימו עונה חלומית כנגד כל הסיכויים?

קלעו לחולון: טו הולוואי 24 נקודות, ג'ורדן המילטון 21 (10 ריבאונדים), טיישון תומאס (7 ריבאונדים) וגיא פניני 12 כ"א, ג'ו אלכסנדר, חנן קולמן ותמיר בלאט 3 כ"א, שלומי הרוש 2. לירושלים: סטראטוס פרפרוגלו 19, ג'רום דייסון 18, רונלד רוברטס וטרנס קינזי 9 כ"א, ריצ'רד האוול 8 (12 ריבאונדים), בר טימור 7, ליאור אליהו 6.

פרפרוגלו וקינזי פתחו את הרבע האחרון היטב וצימקו ל-6 בלבד, אבל פניני מצא את תומאס לסל חשוב. דייסון סוף סוף נזכר להגיע וצלף שלשה אדירה, פרפרוגלו צימק בריבאונד התקפה לנקודה. דייסון השלים מהפך. בעיצומו של הקושי הגדול בהתקפה, טיישון תומאס סיפק את הסחורה לחולון והפך את הקערה שוב. קולמן הוסיף שלשה גדולה, וירושלים קרסה דווקא ברגע האמת. המילטון שמר על הכדור וחולון החזיקה מעמד, 76:80 לחולון בסיום, בדרך להופעה ראשונה בגמר הפיינל פור מאז 2008. ושוב, מכבי ת"א מחכה לה שם. יהיה חם בחמישי.