הפועל ירושלים הגיעה אתמול (ה') לטדי למשחק חשוב מול מכבי צור שלם. היציע המזרחי היה סגור לא בגלל גזענות כמובן, אלא בגלל שבוקשי מגיע קהל למשחקים. למרות זאת, יש תחושה מיוחדת, מרגשת ומשפחתית כשחניכיו הצעירים של אופיר עזו עולים על כר הדשא. ממוצע הגילאים של הפועל ירושלים עומד עכשיו על 20. רוב שחקני הפועל ירושלים אלו שחקני נוער, חיילים סדירים רעבים שנותנים את הכל מפתיחת המשחק ועד סופו.

מלבד המאמן הצעיר (35) חוליית ההגנה של הפועל ירושלים היא אולי המפתח להצלחה. שלושה בלמים אגרסיבים, מהירים וממושמעים. אור זהבי, עידן שטיין ומתן טולדנו (שלושתם חיילים) ביחד עם השוער אמל חאיר (סטודנט) מצליחים לעמוד כחומה נצורה אל מול ההתקפות של היריבה.

מהלך המשחק:

אין ספק שהבדלי הרמות ניכרו בין הקבוצות והפועל הייתה עדיפה, אך רק בדקה ה-38 הצליח דור קונסטנטינוס (קוסטה) להעביר מסירת עומק למיכאל בן ברוך שהכניע את שוער מכבי צור שלם והעלה את הפועל ל0:1. עוד לפני תום המחצית הראשונה מכבי צור שלם נשארה עם 10 שחקנים.

במחצית השניה הפועל המשיכה לתקוף אך גם הייתה יכולה לספוג שער שוויון, שלמרבה מזלה, התקפת צור שלם לא הייתה מספיק מדוייקת. בדקה ה76 עבד גברין מסר כדור נהדר לגיא אסרף שכבש מקרוב את השני של הפועל וקבע את תוצאת המשחק. 0:2 להפועל ירושלים שמתקבעת בצמרת ובתמונת הפלייאוף.

תמונה: ארכיון פלאש 90