בית"ר ירושלים פורצת דרךנשיא המדינה העניק היום את "אות פורץ הדרך" לבית"ר ירושלים. נשיא המדינה:"אני שמח שהוועדה ששקלה את כל הפרטים מצאה לנכון להעלות את בית"ר היום לכותרות מהסיבות להן ייחלנו. אני יכול לומר לכם שאלי אוחנה ואיציק קורנפיין הם מנהיגים, ואני מקווה שבית"ר תמשיך לצעוד בדרך הטובה והראויה. להצלחה שלכם תהיה השפעה חיובית על אווירה ציבורית רחבה״

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, העניק היום, יום שני, ט"ו באב, 7 באוגוסט, את "אות פורץ הדרך" לבית"ר ירושלים על פריצת דרך משמעותית ביחס לעשייתה בשנים הקודמות. בנוסף, העניק גם את אות "מגן הכבוד" לעונת 2016/17 למועדון הכדורגל מכבי חיפה שהצטיין בעשייה ערכית וחינוכית ובמאבקו באלימות ובגזענות. זו השנה השלישית בה מעניק נשיא המדינה את "מגן הכבוד", מפעל המשותף לבית הנשיא, משרד התרבות והספורט, מנהלת הליגות לכדורגל, ההתאחדות לכדורגל והטוטו. "מגן הכבוד" שם לו למטרה לבסס עשייה חינוכית וערכית ומאבק באלימות ובגזענות, כסטנדרט מערכתי ומוסדי בכדורגל הישראלי.

בנאומו באירוע אמר הנשיא: "ההתמודדות של בית"ר היא משל לצורך של כולנו להבין שהמדינה היהודית יכולה להיות דמוקרטית, רק כאשר אנחנו מכירים בכך שכולנו שווים, שלכל אחד הזכות לחיות על פי אמונתו וזהותו. אני שמח שהוועדה ששקלה את כל הפרטים מצאה לנכון להעלות את בית"ר היום לכותרות מהסיבות להן ייחלנו. אני יכול לומר לכם שאלי אוחנה ואיציק קורנפיין הם מנהיגים, ואני מקווה שבית"ר תמשיך לצעוד בדרך הטובה והראויה. להצלחה שלכם תהיה השפעה חיובית על אווירה ציבורית רחבה. לכולנו אני מזכיר היום - שהמאמץ הוא חלק משמעותי מהמבחן, אבל בכדורגל כמו בחיים, ההצלחה היחידה היא ההצלחה.״

מוקדם יותר נפגש נשיא המדינה עם בעלי ונציגי 14 הקבוצות בליגת העל, אליהם הצטרפו בעלי שתי הקבוצות העולות הטריות לליגת העל, מנכ"ל משרד הספורט והתרבות יוסי שרעבי, מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל רותם קמר ויו"ר הטוטו יוסי פילוס. המשנה למנכ"ל מנהלת הליגות לכדורגל ניר יענקלביץ' הכריז במפגש על אימוץ מדדי מגן הכבוד במסגרת תמריצי הקהילה והנוער. תמריצים אלו, בשווי שני מיליון ש"ח, יוענקו למועדונים כתנאי לעשייה קהילתית וחינוכית משמעותית.

במפגש זה הדגיש הנשיא: ״הניצחון זו המטרה העיקרית. יחד עם זאת הניצחון לא יכול לבוא אלא מתוך הוגנות, מתוך התחשבות, מתוך כיבוד הזולת. אם אנחנו נדע לעשות שימוש ברצונות והמאוויים המשותפים של כל אחד, בספורט בכלל ובכדורגל בישראל בפרט, נועיל מאוד לחברה. הגיע הזמן שאנחנו גם נהיה יותר טובים ואני שמח מאוד שיש לנו קבוצות שהם בהחלט יכולות להתמודד באירופה. עלינו לוודא שיותר ויותר נוער בישראל יבין את האיכות ואת התרומה הגדולה של היכולת הספורטיבית ליכולות הקהילתיות. צריך להמשיך לשאוף לנצח בכל מקום, ויחד עם זאת לדעת שבלי הוגנות, אנחנו לא נוכל להגיע לשום מקום. חברה שנגועה בגזענות, חברה שנגועה בלאומנות, חברה שנגועה בשנאת האחר היא חברה שבסופו של דבר לא תוכל לחיות עם עצמה ואני שמח על התקדמות הכדורגל בישראל במאבק בתופעות אלה.״

לאירוע הגיע במיוחד נציג אופ"א (UEFA) כדורגלן העבר האנגלי פול אליוט, שגם נשא דברים. אליוט, ששיחק בעבר בקבוצות צ׳לסי, אסטון וילה, סלטיק ועוד, הינו חבר ומפקד במסדר האימפריה הבריטית הודות לפעילותו לטובת שוויון, גיוון ומאבק בגזענות בכדורגל, וחבר בוועדת ה-Fair Play and Social Responsibility של הארגון. עוד השתתפו באירוע: הקבוצות המשחקות ב"אלוף האלופים" (הסופרקאפ): אלופת המדינה בכדורגל הפועל באר שבע ומחזיקת גביע המדינה בני יהודה, נציגי כל מועדוני ליגת העל ו"הדור הבא", חברי ועדת הפרס של "מגן הכבוד" ליגת העל בראשות השופטת בדימוס עדנה בקנשטיין - השחקן לשעבר והמאמן הערבי הראשון בליגת העל סלאח חסארמה, השחקן לשעבר עומרי אפק, קפטן נבחרת הנשים לשעבר אשרת עיני, חוקרת הספורט ד״ר שלומית גיא, חבר הועד האולימפי איתן ברק, ונציג הטוטו עומרי קולין, וחברי ועדת "מגן הכבוד: הדור הבא" בראשות מאמן נבחרת הנוער לשעבר זאב זלצר - המנהל הטכני של נבחרות ישראל ניר לוין, חוקר הספורט ד״ר עדו נבו, שחקנית נבחרת ישראל בכדורגל לשעבר סילבי ג׳אן, מנהל ביה"ס נווה מדבר ראג׳י אלכרם, וחברת המועצה הלאומית בספורט דורית נבון.

 

 

"מגן הכבוד" פועל במסגרת "תקווה ישראלית", מטריית פעילות רחבה המאגדת תחתיה את מכלול פעילות בית הנשיא בנושא "הסדר הישראלי החדש" בתחומי מפתח לקיומם של חברה ומשק וזאת לאור חזונו של הנשיא. תקווה ישראלית בספורט מכוונת לעודד סובלנות ופועלת לטובת מיגור אלימות וגזענות, תקווה ישראלית באקדמיה מכוונת לעודד אקדמיה מגוונת וכשירה תרבותית, תקווה ישראלית בתעסוקה מתמקדת בקידום גיוון תעסוקתי, בדגש על שילוב חרדים וערבים במשק, תקווה ישראלית בחינוך עוסקת בקידום חינוך לשותפות, בהינתן ארבעת זרמי החינוך הנפרדים ועוד.

 

הפעילות בזירות השונות מאופיינת ביצירת שיתופי פעולה משמעותיים ורחבים עם גורמים שונים הרלוונטיים לקידום היעד מהמגזר הציבורי, הפרטי והשלישי. במסגרת שותפויות אלה משמש בית הנשיא כגורם מארגן ומניע שבכוחו להביא יחד לשולחן את כלל השותפים הנדרשים להובלת השינוי המבוקש תוך ניסיון לחתור לעיצובו של סטנדרט מוסדי חדש ונדרש בזירה לאור השינויים והתמורות שעוברת החברה הישראלית.    


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה