ליגת הכדורסל לקהילות בתי הכנסת בניהול  אגף הספורט העירוני בעיריית ירושלים מגיעה לישורת האחרונה עם שלבי ההכרעה הסופיים. הליגה, המייצרת מדי שבוע משחקים דרמטיים רווי עניין ומתח, הגיעה לשלב הפלייאוף עם משחקי רבע הגמר וחצי הגמר.

שלב הפליאוף של הליגה השנה חולק לשני הבתים : פלייאוף עליון , בו משחקות 6 הקבוצות שסיימו את העונה הסדירה במקומות הגבוהים ביותר : רמות ציון, גבעת זאב ,שורשים, הר נוף , פסגת זאב, ניצנים ,בית ישראל ורעות  ושאר הקבוצות הנמצאות בפלייאוף התחתון. סדרות רבע הגמר יחלו בשבוע הבא ולאחריהן יתקיימו משחקי חצאי הגמר, לקראת הגמר הגדול שייערך בתאריך 30.07.17 בהיכל הספורט במלחה. הפרס הראשון שיחכה לקבוצה שתנצח בגמר, מלבד גביע האליפות, יהיה סיר קוגל לקידוש בבית הכנסת

ליגת בתי הכנסת המתקיימת בבירה זו השנה השביעית ברציפות ומהווה את ליגת הכדורסל של בתי הכנסת הגדולה בישראל , שברה השנה את שיא המשתתפים עם לא פחות מ-24 קבוצות הנוטלות חלק פעיל במשחקי הליגה, הנמשכת קרוב לחצי שנה . 

המנצח.  הליגה, נולדה ביוזמת קהילות בתי הכנסת שפנו לראש העיר ירושלים ניר ברקת שיפעל להקמת הליגה. מאז פתיחתה, הפכה הליגה לשיחת היום בקרב מתפללי בתי הכנסת בירושלים והביקוש לרישום מצד קהילות רבות בעיר משנה לשנה עולה כולל קבוצות חרדים. 

אחד הסעיפים הבולטים בתקנון של הליגה הוא שעל כל שחקן להתגורר מרחק 10 דקות מבית הכנסת בשורותיו הוא משחק ובנוסף עליו להימנות על מתפלליו הקבועים בשבתות ובחגים. אך גם כאן, בדומה לליגות הבכירות של הכדורסל הישראלי יש מעבר של שחקנים מבית הכנסת אחד לאחר ומאבקים על הרבה יוקרה .   

הליגה נפתחה בחודש ינואר השנה בהשתתפות שיא של 24 קבוצות מכל שכונות העיר כאשר במהלך העונה התקיימו קרוב ל-100 משחקים! המשחקים מתקיימים במגרש הכדורסל בהיכל הספורט מלחה ובאולם הספורט ברמות.

ראש העיר ירושלים , ניר ברקת: "המודל שיצרנו הפך מהר מאוד למסורת ומדי שנה מתרחב עם השתתפותן של קהילות נוספות. זו עוד דוגמא לביסוס מעמד הספורט בבירה בצורה ייחודית בשילוב של קודש וחול".

ראש מינהל תרבות וספורט בעירייה, אריאלה רג'ואן " ליגת הכדורסל של בתי הכנסת היא אחת מפעילויות הספורט הייחודיות המתנהלות במהלך השנה בעיר. אנחנו ממשיכים כל העת לפתח ולחזק את הספורט בירושלים, בשכונות העיר ולעודד את התושבים מכל המגזרים בעיר לעסוק בספורט וליהנות משלל הפעילויות שהעירייה מפיקה."

מנהל אגף הספורט העירוני, איציק קורנפיין:" ליגת הכדורסל של בתי הכנסת בירושלים הפכה לשם דבר ולמסורת מבורכת ההולכת ומתעצמת בכל שנה. השנה שברנו את שיא המשתתפים והמטרה שלנו היא להגדיל הליגה גם בשנה הבאה ולצרף עוד ועוד קהילות שייקחו חלק בחוויה הייחודית של הליגה. השלבים הסופיים של הליגה צפויים להיות מותחים ומרתקים וכמובן גמר הליגה שכמו בכל שנה מספק מתח ועניין רב". 

תמונה: יח"צ / פלאש 90