מרוץ לילה מכביה ירושלים לאורך חומות העיר העתיקהמרוץ לילה מכביה ירושלים מאורגן על-ידי עיריית ירושלים והמכביה ויפתח את אירועי שנת המכביה ה-20 שתתקיים בירושלים ותעמוד בסימן 50 שנה לאיחוד העיר ירושלים

מחר, (שני) יוזנק אל מול חומות העיר העתיקה מרוץ לילה מכביה ירושלים.

המרוץ כולל 2 מקצים: מרוץ חצי מרתון  ומרוץ  10 ק"מ -  שיוזנקו בממילא, אל מול חומות העיר העתיקה וצפויים לקחת בו חלק כ- 5,000 רצים מהארץ ומהעולם.

המרוץ יחלוף על פני נופיה המרהיבים של העיר ירושלים: רחוב דויד המלך, דויד רמז, דרך חברון עד צומת ברעם, טיילת ינובסקי, עמק רפאים, קרן היסוד, רחוב הלל, שער יפו ושער ציון.


ראש העיר ירושלים, ניר ברקת: " ירושלים היא הלב והבית של המכביה! המכביה העשרים תתקיים בשנה בה אנו מציינים 50 שנה לאיחודה של העיר ירושלים – בירתה הנצחית של העם היהודי. החיבור בין העיר ירושלים למכביה  הוא טבעי  ומבטא את הקשר העמוק בין העם היהודי לבירת העם היהודי ומבטא ציונות אמתית הבאה לידי ביטוי בבירת ישראל.

מרוץ  לילה מכביה ירושלים מחבר בין ערכים של ציונות ואהבת הארץ לערכים של מצוינות בספורט. אני מזמין אתכם, הרצים, מקצוענים וחובבים, לחוויה ייחודית ובלתי נשכחת של ריצת לילה, בעיר המרגשת בעולם ובמסלול המאפשר לחוות את העיר על נופיה המרתקים והיסטוריה בת אלפי שנים.  

אמיר פלד, יו"ר המכביה אומר: "המכביה ה-20 מציינת 85 שנות עשייה מכבית. בשנים אלו יצרנו מסורת אדירה של סולידריות יהודית, של מצוינות ושל ציונות. זוהי גם השנה בה אנו מציינים 50 שנים לאיחודה של העיר ירושלים, 100 שנים להצהרת בלפור ועוד. אני מאחל לאלפי הרצים, מעבר להנאה הספורטיבית, הנאה מנופיה של העיר ירושלים, מרחובותיה, אבניה וההיסטוריה היהודית שהיא טומנת בחובה".

המכביה 2017 היא המכביה ה- 20, שתתקיים בתאריכים 4-18 ביולי 2017 בהשתתפות למעלה מ- 9,000 ספורטאים ועוד כ- 20,000 משפחות, חברים ונספחים ונחשבת כאירוע הספורט השלישי בגודלו בעולם. המכביה הינה מפעל הדגל של מכבי תנועה עולמית. התנועה מקיימת פעילות ענפה ברחבי העולם היהודי ומונה כיום כ-400,000 חברים ב-60 מדינות. המכביה הינה המפעל היהודי-ציוני-ספורטיבי הגדול ביותר המתקיים במדינת ישראל מידי 4 שנים החל משנת 1932, רעיון המכביה הוא לקיים אולימפיאדה של העם היהודי בה משתתפים אלפי ספורטאים מכל קהילות ישראל בתפוצות.

המכביה תיפתח בטקס פתיחה מרהיב בירושלים ב 6 ביולי 2017 באצטדיון טדי והמשחקים יעניקו לציבור הישראלי הזדמנות להיות שותף בחוויה מיוחדת במינה.

בזמן המרוץ יחולו הסדרי תנועה: הכבישים ייסגרו כשעה לפני הזינוק ויפתחו לקראת השעה 23:00. הרכבת הקלה תפעל כסדרה ויהיו שינויים קלים בקווי האוטובוס החולפים באזור. כשבוע לפני מועד האירוע יפורסמו בכלי התקשורת הסדרי תנועה.

לפרטים נוספים ולהרשמה: www.jemmacrace.co.il 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה