לזה אף אחד לא ציפה. הפועל אילת עשתה הערב(יום ד׳) את מה שאף קבוצה ישראלית לא עשתה לפניה. היא ניצחה את מכבי ת״א בפעם השלישית ברציפות בסדרת חצי הגמר, והעפילה על חשבונה לגמר שייערך מול הפועל ירושלים. האילתים, שבשני המשחקים האחרונים עשו מאמצים עילאיים על מנת להשוות את הסדרה, פיגרו חלק גדול מהמשחק, אך התעוררות של אפיק ניסים, והמון אנרגיות של שאר השחקים, גרמו למהפך במשחק מספר 5. הקבוצה מהדרום כמעט שמטה את היתרון, לאחר שנראה כאילו היא נכנסת לפאניקה, אך במהלכים האחרונים היא התעשתה, ושמרה על היתרון.

 

המשחק הראשון בסדרת הגמר צפוי להיערך באילת ביום שני, ה-22.6. המשחק השני ייערך בהיכל הארנה, שלושה ימים אחרי, ביום חמישי ה-25.6, אז נדע מי האלופה החדשה.

 

מיד לאחר המשחק, נשמעו קולות האומרים שהפועל ירושלים תנצח את אילת בקלות, אך מאמן הפועל ירושלים דני פרנקו, יודע כי המשימה לא פשוטה, בטח לא בכושר הנוכחי בו נמצאת היריבה: ״אני שמח שאנחנו במעמד הגמר. יש לנו מספר ימים להתחדד, ואנחנו נעשה ככך יכולתנו לנצח את המשחק הקרוב. אני שומע את הקולות שכבר העניקו לנו את צלחת האליפות. אליפות לא לוקחים על הנייר, אליפות לוקחים בנחישות, במאבק ובעבודה קשה.״