יזם? מספר דרכים לפיתוח עסקיבענף ההייטק פועלים הרבה יזמים מוכשרים, המעוניינים להגשים את חלומם ולפתח מוצר מקורי או שירות חדשני לכדי סטארט אפ רווחי ומצליח. על מנת להפוך את הרעיון המבריק למציאות, יש להפגין נחישות, התמדה ולפעול בצורה נכונה למען הגשמת המטרה. כחלק מכך, אחד ההיבטים המרכזיים שיש לתת עליו את הדעת, הוא פיתוח עסקי. לשם השגת היעדים, יש לעבוד בצורה מתוכננת וסדורה, לפעול במרץ וליישם כל הזמן עוד ועוד דרכים דינמיות, חדשניות ויצירתיות לפיתוח עסקי יעיל ומהיר.

 

בניית תוכנית עסקית ושיווקית: על מנת לבנות תוכנית פעולה מנצחת, עליה להיות מפורטת וגמישה ולהתייחס להיבטי תכנון הרעיון, בחינת המתחרים בשוק, גיוס לקוחות, פעולות השיווק, גיוס מימון ומשקיעים ועוד. האסטרטגיה העסקית היא חלק מהותי מפעילות החברה, בהיותה כלי ליצירת תקשורת עסקית אפקטיבית בפגישות עם משקיעים, שותפים אסטרטגיים וגורמים חיצוניים אחרים.

נטוורקינג (רישות עסקי): זהו אחד הגורמים החשובים והחיוניים ביותר לפעילות של כל סטארט אפ בעידן של ימינו. זאת, מאחר ובאמצעות השקעת משאבים בפעולות נטוורקינג כגון יצירת חללי עבודה משותפים בחברה, ניתן בקלות ובמהירות להכיר אנשים מהתחום, ליצור קשרים עסקיים ולקדם שיתופי פעולה עם מגוון גורמים וגופים. את הפגישות ניתן לקיים בצורה פיזית או באמצעות רשת האינטרנט, תוך שימוש ברשתות החברתיות, כניסה לפורומים רלבנטיים, לקיים שיחות אונליין בצ'אטים ועוד.

דרך נוספת מומלצת, היא באמצעות חללי עבודה משותפים חללי עבודה הם אמצעי מצוין ליצירת נטוורקינג ופיתוח עסקי, מאחר וזו הזדמנות להכיר מקרוב יזמים ועסקים נוספים, ללמוד מהם, להסתייע הניסיון שצברו וליצור איתם שיתופי פעולה מעניינים ומוצלחים.

הרחבה והעמקת הידע המקצועי: תחום ההייטק מאופיין בהיותו דינמי, חדשני ובעל קצב מהיר ביותר. לכן, חשוב מאוד להקפיד להישאר כל הזמן מעודכנים במגמות בולטות ושינויים בתחום, התפתחויות עתידיות ולצבור ידע תיאורטי וניסיון מעשי. ניתן להשיג זאת על ידי השתתפות בקורסים ו/או כנסים מקצועיים בתחומים השונים. זו גם דרך טובה לפגוש פיזית אנשים רבים מהתחום, לשאוב מהם השראה וטיפים, לשמוע רעיונות ליצור הזדמנויות חדשות, לחלוק משאבים ועוד. 

קבלת ייעוץ מקצועי: חלק גדול מהאנשים המעוניינים לפתח סטארט אפ, מחזיקים בידע מקצועי וניסיון מעשי בנוגע להיבטים הטכניים ופיתוח היזמות, אולם אין להם את הידע הדרוש בנושאים נוספים שהכרחיים לשם הוצאתו לפועל. לכן, רצוי לקבל שירותי ייעוץ מאנשי מקצוע המתמחים בפיתוח עסקי, אשר יוכלו לסייע לכם במיפוי האפשרויות העומדות בפניכם, ביניהן התרחבות לאזורים ושווקים חדשים, פיתוח תשתיות ותהליכים, פיתוח טכנולוגיות חדשניות, הגדלת קו המוצרים או השירותים, צירוף שותפים ועוד. בצורה זו, תוכלו לקבל הכוונה אישית וליווי צמוד לכל אורך הדרך. זאת, לרבות אבחון מקצועי וניתוח יסודי, בחינת דרכי הפעולה השונות והחלטה על האפשרות המתאימה ביותר עבורכם ולבסוף יישום התהליכים בפועל בחברה.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה