הפרטים שלא מספרים לכם במרפאות השינייםרובנו היינו מוותרים בקלות על ביקור אצל רופא השיניים למרות שאנחנו יודעים שבריאות השיניים חשובה. כשאנחנו יושבים על כיסא הטיפולים אנחנו מחכים לרגע שהטיפול יסתיים ובסופו ניפרד מכמה עשרות אלפי שקלים ונוכל להמשיך בחיינו.

 

אחרי שבחרתם בקפידה מרפאת שיניים בירושלים או בכל מקום אחר, יש פרטים נוספים שאינם גלויים ולא תמיד ניתן לחקור אותם עד הסוף. אלה הם פרטים שלא תקבלו עליהם הסבר מהרופא אם לא תשאלו ותחקרו עליהם לעומק.

בגלל התחרות הקשה הקיימת בין רופאי השיניים הרבים המציעים שירותיהם בירושלים, מנסים הרופאים להתחרות ביניהם על ידי הוזלת הטיפולים כדי להיות אטרקטיביים בעיני המטופלים. ההוזלה מובילה להתפשרות על איכות השירות הכולל הניתן על ידי מרפאות השיניים.

מה כדאי לבדוק לפני שבורחים רופא שיניים חדש

איכות חומרי הגלם בשימוש הרופא ומעבדות השיניים

אנחנו לא באמת יודעים מהי איכות חומרי הגלם המשמשים בטיפולי שיניים. שימוש בחומרים זולים ולא איכותיים עלול להוביל לנזקים ארוכי טווח, זיהומים ודלקות.

בקשו מהרופא להסביר לכם על החומרים בהם הוא משתמש, או דורש ממעבדת השיניים להשתמש לפני שאתם מתפתים למחיר הזול של הטיפול.

חפשו מרפאת שיניים בירושלים העובדת עם חומרים איכותיים, רצוי כאלה שאושרו על ידי תקנים מחמירים אירופאיים או אמריקאים.

איכות מעבדות שיניים

מעבדות השיניים מעורבות בטיפולי השיניים בזמן שיש צורך לבצע כתרים או השתלת שיניים למטופלים. מעבדת השיניים מסתמכת על מדידות שמבצעים רופאי השיניים ומייצרת מערכת כתרים זמנית ואחר כך קבועה. איכות הכתרים או השתלים לא באה לידי ביטוי רק בחומרים מהם הם עשויים אלא גם באיכות עבודתו של טכנאי השיניים. אם מחפשים הוזלה, כמעט תמיד תהיה פשרה על האיכות ועל זמן הייצור.

איכות ייצור שתלים.

טיפולי השתלות שיניים הם טיפולים נפוצים לאסתטיקה ולשיקום הפה.  דרך נוספת להוזיל טיפולים היא להשתמש בשתלים זולים ומזויפים. בדקו היכן מייצרים את השתלים והעדיפו תוצרת חוץ.

תחומי ידע ומומחיות של רופא השיניים.

הגעתם אל מרפאת השיניים ומתברר שהטיפול מורכב ומסובך. לא כל רופא מומחה לטפל בבעיות מורכבות. על רופאי השיניים להיות הגונים מספיק כדי לומר לנו אם הטיפול הוא מעבר ליכולתם. לא כולם מוכנים להודות בכך. צמצמו את האופציה ובררו מראש מהו תחום המומחיות של המרפאה שבחרתם, האם הצוות הרפואי מסוגל לתת מענה למגוון בעיות דנטליות.

 

מה עוד אפשר לבדוק בשאיפה להבטיח את איכות הטיפול?

  • רישיון לעסוק ברפואת שיניים. כל רופא חייב ברישיון לעסוק במקצוע מטעם משרד הבריאות, הרופאים עוברים מבחנים ומחויבים בתקופה ארוכה של התמחות.

בנוסף לכך פתיחת מרפאות שיניים כרוכה בהוצאת רישיון למרפאה. מרפאה פרטית של רופא פרטי לא זקוקה לרישיון, אך, מרפאה של רופאים שותפים או מרפאה של תאגיד כגון מרפאות של קופות חולים זקוקות לקבלת רישיון לעסוק בריפוי שיניים. הרישיון מבטיח שרופאי השיניים והמרפאות עומדים בתקנים הנדרשים לקבלת רישיון.

  • רישיון עסק למעבדת השיניים. תוכלו לברר אם למעבדת השיניים עמה עובדים רופאי השיניים יש רישיון עסק. הרישיון מצביע על כך שהמעבדה עומדת בתקני משרד הבריאות לקבלת הרישיון.
  • חברות בהסתדרות רופאי השיניים יכולה להצביע על כך שהרופא מקבל עליו את התקנים המחמירים בתחום  האתיקה של טיפולי השיניים. ההסתדרות מהווה כתובת לתלונות מטופלים כאשר נגרמים נזקים מטיפול רשלני.
  • בקרה של משרד הבריאות על הסטנדרטים הרפואיים. חפשו מרפאת שיניים בירושלים הנתונה לפיקוח וביקורות מטעם משרד הבריאות.

 

לסיכום, בבחירת מרפאת שיניים בירושלים, נסו לבדוק גם את  "מאחורי הקלעים" של טיפולי השיניים המוצעים לכם, כדי לקבל תמונה כוללת גם על הפרטים שלא מספרים לכם במרפאות השיניים. 

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה