ספר צילומי וסיפורי חיות חדש שצולם בגן החיות התנ"כי בירושלים יצא לאורבמשך למעלה משנתיים עקב וצילם ששון תירם את החיות בגן החיות וכעת ספר הצילומים שמתאים לכל חובבי החיות יוצא לאור

פרויקט וספר ייחודי המיועד לילדים הושלם בימים אלה ויצא לאור כפרויקט הד-סטארט שיאפשר רכישת הספר, פוסטר של אחד הצילומים בספר או השתתפות באירוע ההשקה את הספר יזם, כתב וצילם ששון תירם. ששון, שעקב וצילם את החיות בגן החיות התנ"כי בירושלים במשך למעלה משנתיים תוך שהוא ממתין, לעיתים שעות וימים מול החיות על מנת 'לתפוש' את הרגע הנכון המביע את אופיה ועצמתה של החיה. 

ספר הילדים, שמתאים לכל חובבי החיות באשר הם, מתלווה ל"מוטי" - קוף השימפנזה - המוביל את ילדכם לטיול שמטרתו הכרת החיות בגן החיות התנ"כי בירושלים.  לכל חיה מוקדשים שני עמודים של תמונות צבעוניות ומלאות חיים המאפיינות את התכונות השונות של החיה בשילוב סיפור המתאר את החיה. תמונת קוף השימפנזה מוטי מלווה את הילד בכל דפי הספר.

הספר שהוא פרויקט הד –סטרט הושלם וממתין להשתתפותכם בגיוס מוצלח כך שהספר ישלח אליכם במהירות האפשרית.

ששון תירם הוא צלם מקצועי, בוגר המחלקה לצילום בבית ספר לצילום של מכללת הדסה ירושלים. הוא מתגורר בירושלים עם רעייתו קלר, אב לשלושה וסבא לארבעה נכדים. ששון שימש צלם עיתונות במשך 40 שנה, כ 25 שנים בצילום לעיתון ידיעות אחרונותולסוכנויות בינלאומיות. במסגרת עבודתו העיתונאית צילם אירועים היסטוריים חשובים כשיחות השלום עם מצרים וחנוכת שגרירות ישראל בקהיר, חתימת הסכמי השלום בירדן ועוד אלפי אירועים שרחבי המדינה. בשנים האחרונות עוסק תירם בצילומי יחסי ציבור למוסדות ומשרדי ממשלה ובמקביל הציג והשתתף בתערוכות צילום רבות. במרוצת השנים התפרסמו צילומיו של ששון תירם במספר ספרים ובעיתונים בארץ ובחו"ל.

ששון תירם החל לצלם בגן החיות התנ"כי הישן ברוממה לפני יותר מ- 30 שנה ותיעד לאורך השנים מאות ואלפי חיות.  "לאחר המעבר לגן החיות התנ"כי במיקומו החדש, בשכונת מלחה, מצאתי את עצמי מגיע לכאן שוב ושוב אחרי ימים לחוצים של צילומי חדשות כדי להירגע, לתפוס שלווה ולצלם את החיות. במשך השנים התאהבתי בגן ובחיות השוכנות בו. כמו בצילום עיתונות, צילומי  מתעדים את ההבעות היפות והמעניינות של החיות" – מסכם ששון תירם. לדבריו לאחר שנולדה נכדתו הראשונה, לפני כ- 5 שנים החלה מסורת של ביקורים משותפים בגן החיות.  נוכחתי לראות כי הקשר בין הילדים לבעלי החיים הוא בעל ערך רב ועונה על צרכים רבים. בספר מודגשים האפיונים המיוחדים לכל חיה. ראיתי את האהבה המשותפת שלנו לחיות.  מכאן  פרח הרעיון לספר הילדים שלי על החיות".

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה