איטום עם או בלי הרמת הריצוף

חברות המתמחות בתחום האיטום מציעות לרוב מספר אפשרויות שונות לביצוע איטום מרפסת מרוצפת או גג מרוצף. שתיים מהאפשרויות המרכזיות הן ביצוע איטום עם או בלי הרמה של הריצוף. במקרים בהם הדבר מתאפשר מעדיפים מרבית האנשים לוותר על הרמת הריצוף – תהליך יחסית ארוך ומורכב אשר גם עולה לא מעט כסף. במידת האפשר מעדיפים מרבית האנשים לבצע איטום ללא הרמת הריצוף.

איטום המרפסת או הגג אשר אינו מצריך הרמה של שכבת הריצוף נעשה באמצעות שימוש במגוון חומרים מתקדמים - בשלב הראשון יש לנקות ולהכין את הגג/מרפסת לביצוע האיטום. יש כמובן לחרוץ מחדש את החריצים שבין המרצפות ולהסיר את חומרי האיטום הישנים. לאחר מכן יש לתת לאזור להתייבש כהלכה ורק לאחר מכן להתחיל לאטום את הפאנלים ולמלא מחדש את הפוגות. כל אביזר אשר בולט מהרצפה או מהקיר במרפסת/גג זקוקים להתייחסות מיוחדת על מנת להבטיח שלא יהיו נקודות בהן האיטום אינו מושלם. כאן יש צורך לעיתים בחומרי איטום נוספים מסוגים שונים, כתלות בסוג המגרעות והאביזרים השונים אשר גם מסביבם יש לבצע את האיטום. התהליך כולו מסתיים בהתזה או הנחה של שתי שכבות של חומר איטום על האזור כולו, ולאחר מכן התזה או הנחה של חומרים אשר סוגרים סדקים ומבטיחים שלא ייכנסו מים מהמעקות שעל הקירות.

 

איטום מקצועי

התהליך שתואר לעיל אולי נשמע פשוט או קצר, אך בפועל על מנת להבטיח שיתקבל האיטום האיכותי והטוב ביותר יש צורך בהרבה מאוד ידע וניסיון. כל גג או מרפסת, ובמיוחד אלו המרוצפים, הם ייחודיים ומתאפיינים במבנה מעט שונה, במאפיינים שונים של החומרים בהם השתמשו בבנייה, באביזרים שונים ובמבנה כללי שונה אשר מכתיב כמובן צרכי איטום שונים.

על מנת להבטיח איטום איכותי באמת אשר יחזיק מעמד זמן רב מומלץ לכל הפחות להתייעץ עם חברת איטום מנוסה אשר תבוא לראות את המרפסת/גג הספציפיים שלכם. במרבית המקרים מומלץ גם לשכור שירות איטום גגות/מרפסות מקצועי ולוודא כי אנשי המקצוע אותם אנו שוכרים מתמחים גם ובמיוחד באיטום של אזורים מרוצפים.

 

המאמר באדיבות חברת האיטום פז המבצעת מגוון עבודות בתחום האיטום.